Zasilacz xbox

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zasilacz xbox

Post autor: piwko »

Wiele razy pisałem ale jeszcze raz napiszę ;) Po włączeni ładowania aku nagraj filmik z klikania przyciskami Dec i In czy jakoś tak. Tam są wszystkie dane na podstawie których da się coś ustalić lub powiedzieć dlaczego tak a nie siak ;)
Poza tym co to za Imax b6 co 6A "daje" na wyjściu?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 lut 2016, 22:32 przez piwko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Zasilacz xbox

Post autor: g.p »

Chyba te ładowareczki nie dadzą radę aż tyle ładować 4A max no chyba że ktoś ładuje??? :mrgreen: i się nie przyznaje...niech pokaże fotkę...to uwierzę..
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zasilacz xbox

Post autor: piwko »

Dają trochę więcej ale nie 6 :)
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Zasilacz xbox

Post autor: g.p »

No dobra 4,3A max :-P więcej nie wyciągnąłem...
Predaterio

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Predaterio »

Klikając to co mówiłeś pokazuje się tylko in power voltage ; 11.60V i przy ilu V ma się ładowanie wyłączyć i naładowanie każdej cali lipo i nic więcej. . Rozumiem że 6A raczej się nie doczekam ale na tym zasilaczu powinno być z 5 A co najmniej a nie mniej A niż na słabym starym zasilaczu.


PS. na starym zasilaczu udało mi się wyciągnąć 4.5
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zasilacz xbox

Post autor: piwko »

Ja 4,5A. To max. I to jest standard tych ładowarek. W Chinach pewnie jest 5 :)

11,6V to mało na wejściu. A na tym co niby więcej ładowaleś to ile miałeś tego napięcia wejściowego właśnie?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 lut 2016, 22:46 przez piwko, łącznie zmieniany 2 razy.
Predaterio

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Predaterio »

Zaraz jeszcze spróbuję na zasilaczu 5A i się okaże.

PS. Faktycznie więcej niż 4.7 się nie da, niestety. Ale nwm. jak to możliwe że oryginalny zasilacz daje więcej niż nowe mocniejsze bo jeśli podłącze coś co ma więcej A niż 4A to ładowarka podaje tylko 3.8A max. :-|
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zasilacz xbox

Post autor: piwko »

Powiąż to z napięciem wejściowym. To dla ładowarki ważna zmienna bo musi "podbijać" do 12,6V (dla 3S). Prąd ważna, ale rzecz wtórna.
Ot
Mam monitor RC800DVR. Już gdzieś wspominałem Jego zakres zasilania wg instrukcji to 0d 7 do 23 V jak nie mylę się. To prawda. Ale przy zasilaniu z 2S wtyk gotuje się wręcz, bo prądu potrzebuje jakieś 3A (dokładnie nie pamiętam). A przy zasilaniu 3S jest okej - ledwo ciepły. Swoje waty musi pobrać i przerobić.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasilacz xbox

Post autor: pki »

No co z wami,
Operating voltage range: DC 11-18 Volts
Circuit power: Max. charge power 50W
Max. discharge power 5W
Charge current range: 0.1-5.0A
Discharge current range: 0.1-1.0A
11,6V * 4,3A = 50W czyli maksymalna moc ładowania dla tej ładowarki, oczekujecie że będzie ładowała więcej?

Na 2S powinna osiągnąć 5A.

Chcesz szybciej? Kup inną ładowarkę :evil:
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasilacz xbox

Post autor: pki »

Predaterio pisze:Rozumiem że 6A raczej się nie doczekam
Bo myślisz że jak ładowarka się nazywa B6 to ma prąd 6A? Specyfikacja podaje max. 5A. :) Czytać!
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Rurek »

moc=napięcie × prąd

50W=12V × 4,16A

50W=11,5V × 4,35A

50W=11V × 4,55A

ciągnąć to dalej czy już zaświtało niektórym? :-)

PKi to dokładnie wyjaśnił.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zasilacz xbox

Post autor: piwko »

Ciekawa matematyka ;) Czyli jak będzie zasilanie 10V to będzie 5A i wtedy mamy 50W :lol: Chińskie 50W...
Zainteresowanemu chodzi o to, że ma wiadro prądu w zasilaczu, a na wyjściu ładowarki nie ma jak uzyskać 5A. Czaisz bazę? 8-)

No i ja wyłączam się. Bo jak jest Rurek, to za 5 minut będzie awantura we wątku....
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Rurek »

piwko pisze:Ciekawa matematyka
Raczej fizyka i to z zakresu szkoły podstawowej (dawnej podstawowej teraz to pewnie jest w gimbazie .. ale jak nie ma na to aplikacji na smarkfona to chyba nie do ogarnięcia)
piwko pisze:Czyli jak będzie zasilanie 10V to będzie 5A i wtedy mamy 50W
Nie czaisz bazy za bardzo.... ta ładowarka chodzi od 11V w górę więc twój przykład jest spoza zakresu zainteresowań w tym wątku.
piwko pisze:Zainteresowanemu chodzi o to
Chodzi o to że nie czai zależności z zakresu szkoły podstawowej, tfu ! gimnazjum.

Skończmy OT w wątku fajnym o Xboxie bo problem teraz poruszany jest z zakresu elementarza z praw Ohma i Kirchoffa.
piwko pisze:No i ja wyłączam się. Bo jak jest Rurek, to za 5 minut będzie awantura we wątku....
Nie pierwszy raz ocierasz się o pkt13 regulaminu.
Szkoda gościu że potrafisz tylko anonimowo skakać do oczu. I może spójrz na to z innej, nie Twojej strony - tam gdzie Ty się pojawiasz to ZAWSZE są złe emocje, strzykanie żółcią i tryskanie jadem.

Z mojej strony EOT.
A pozostałych "fachowców" od wzoru na moc zapraszam do założenia stosownego wątku.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Predaterio

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Predaterio »

Pki nie sądzę po nazwie że b6 to ma 6A tylko mam tak w specyfikacji bo posiadam imax b6 mini i ona ma 60W a nie 50W . ;-)
Net Weight 233g
Input Voltage DC11-18V
Circuit Power Max Charge: 60W
Charge Current Range 0.1-6.0A
Discharge Current Range 0.1-2.0A
http://sklep.skyrc.pl/pl/p/Oryginalna-l ... 6-MINI/177
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasilacz xbox

Post autor: pki »

Predaterio pisze:Pki nie sądzę po nazwie że b6 to ma 6A tylko mam tak w specyfikacji bo posiadam imax b6 mini i ona ma 60W a nie 50W
Czego wcześniej nie napisałeś. W takim przypadku powinieneś być w stanie wycisnąć 60W z układu ładowania, możesz przeliczyć w/g wcześniej podanego wzoru.
piwko pisze:Ciekawa matematyka ;) Czyli jak będzie zasilanie 10V to będzie 5A i wtedy mamy 50W Chińskie 50W...
Zainteresowanemu chodzi o to, że ma wiadro prądu w zasilaczu, a na wyjściu ładowarki nie ma jak uzyskać 5A. Czaisz bazę?
Wskazywany na wyświetlaczu jest prąd ładowania akumulatora a nie pobór z zasilacza. Tak więc po stronie pierwotnej, na linii zasilacz-ładowarka płynie prąd o innym, wam nie znanym natężeniu. Czaisz bazę? Szkoda że ta wiedza nie została ci skutecznie przekazana, przydała by się w modelarstwie.
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
ODPOWIEDZ