Zasilacz xbox

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

No to mam i ja ten zasilacz.
Ale obciążony Pulsarem nie oddaje pełnej mocy.
Przy 3S i 9.9A wyłacza się, gdy Pulsar włącza wentylator :-(
Przy 9A dociągnał pakiet do 12V i też się "zresetował".
Wychodzi niewiele lepiej od mojego zasilacza PC, który wyrabiał 7A. Zaletą jest cicha praca.
Napięciowo wytrzymuje to obciążenie (napięcie wyjściowe nie spada), być może to kwestia impulsowego poboru pradu przez ładowarkę - spróbuję wspomóc go baterią kondensatorów.
Artu

Post autor: Artu »

Zbyszku, a na pewno 205W :roll: Bo są w sprzedaży również wersje 175W.
A właśnie znalazłem (jeśli to prawda) wersję 213W na Alledrogo :-P
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Według tabliczki znamionowej 203W/16.5A
Ale trafiłem na badziewnego sprzedawcę - dał kabel sieciowy, który nie pasuje do gniazda w obudowie :-(
Ciekawe co mi odpisze na moje zapytanie: jak trzy bolce wsadzić do dwóch dziurek :mrgreen:
(Dla wyjaśnienia: mam na myśli nie dziurki w ścianie, ale złacze w samym zasilaczu).
Artu

Post autor: Artu »

To ciekawostka, bo ten 213W na Alledrogo ma również opis: Output DC : 213W 12V - 16.5A , 5Vsb - 3A :roll:
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Mam wrażenie, że mój ma 5V/1A - to by tłumaczyło ekstra 10W
Artu

Post autor: Artu »

Tylko gdzie się "zapodziało" ~7A w linii 12V :roll: skoro Piszesz, że wydolność poniżej 9A :shock:
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

8A po stronie pakietu - ładowarka też ma swoją sprawność, srawdzę ile bierze rzeczywiscie z zasilacza. Sprawdzę też spokojnie dzis wieczorem, czy to zasillacz nie wyrabia więcej, czy to kwestia impulsowego obciążenia. Sprawdzę też inne ładowarki z tym zasilaczem.
shaggee pisze:Max 17V by się przydało bo moja ładowarka przy ładowaniu pakietu 4S potrzebuje wyższego napięcia.
A moze coś takiego: 150W i regulacja napięcia wyjsciowego od 12V do 24V?
http://allegro.pl/uniwersalny-zasilacz- ... 60636.html
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Zbyszku coś nie tak masz z tym Xboxem... ludzie używają z powodzeniem i nie ma raportów a klękaniu tego zasilacza....
Jak potrzebujesz potęgę mocy to http://allegro.pl/zasilacz-serwerowy-hp ... 32140.html :-) Tylko że ma głośny wiatrak ale co to dla Ciebie :-) może byś przy okazji zbudował jakiś malutki układzik z czujnikiem temperatury (lub jeszcze sprytniej : z Pilabowym czujnikiem prądu ;-) ) regulujący obroty wiatraczka...
Mamy też piękny temat na forum jak go przerabiać tego zasilacza.. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=189106#189106
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Mam też takiego od serwera. Przerobiłem, ale jest cuś uszkodzony - startuje na sekundę czy dwie i wyłącza się. Nie mam za bardzo ochoty w nim grzebać.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Sprawdziłem na Pelikanie - przy 8A poboru z zasilacza restartuje się.
Po dorzuceniu 3x3300uF na wyjściu pociągneło do 15A, ale po minucie lub dwóch - znów restart. Stabilnie działa do ok 10A poboru prądu z zasilacza.
Ładowarka pobiera prąd z przerwami - może te nagłe skoki obciążenia źle wpływają na zasilacz? Przy takim "restarcie" led nadal świeci się na zielono - oprócz pierwszego testu 15A, kiedy zapaliła się na czerwono.
Teraz pytanie: czy to mój egzemplarz, czy też podana moc jest tylko chwilowa?
(wentylatorek słychać, ze pracuje choć dmuchania przez dziurki prawie nie czuć).

edit: z dwiema ładowarkami naraz dała radę przy obciążeniu 14A. A więc to raczej charakter obciążenia jej nie leży - dwie ładowarki to mniejsze skoki obciążenia
Ostatnio zmieniony czwartek 08 sie 2013, 16:53 przez Zbig, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Masz chyba coś nie tak z zasilaczem. Ja bez problemu ładowałem 2 pakiety 4S po 5,5A każdy. Ładowarka 2x200W.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

No własnie wyedytowałem post jak pisałeś :) dwie ładowarki są spoko.
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

To była jedna ładowarka, tylko "dwu kanałowa".
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Czyli miała mniejsze "piki" i dlatego nie siadał... w takim razie trzeba jakis kądziołek z instalacji car-audio załozyć ;-) jakies kilka Faradów i będzie git...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zbig »

Tylko czy wtedy wystartuje, a nie potraktuje ich jako zwarcia?
ODPOWIEDZ