Zasilacz xbox

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

Przerób na stałe na 13.7V i tyle. Ładowarka nie pogardzi takim napięciem i będzie działać normalnie. Zrobienie regulacji może być kłopotliwe, ale to zależy od wersji zasilacza którą dostaniesz.
Pzdr. -----MIŚ-----
Norbas
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 16:00
Lokalizacja: Kampinos

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Norbas »

Tak, jeśli chodzi o ładowarkę to nie było by problemu, ale chcę również czasami użyć zasilacza do innych urządzeń które pracują na 12V i wtedy już te 13,7 chyba zrobi różnicę...
PS. Czy w czymś przeszkadza jak zasilacz ma angielską wtyczkę czy wystarczy tylko kupić przejściówkęlub zmienić wtyczkę a przerabia się zasilacz tak samo jak wersje z europejską wtyczka?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

Wystarczy przejściówka.
Pzdr. -----MIŚ-----
Norbas
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 16:00
Lokalizacja: Kampinos

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Norbas »

Gdybym chciał zamiast samej przejściówki zmienić wtyczkę to są jakieś niespodzianki czy ciach, zarobienie nowej wtyczki i po sprawie?
A może pasują zwyczajne kable od zasilacza komputerowego i wystarczy podmienić cały przewód?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

Pasują komputerowe.
Pzdr. -----MIŚ-----
Norbas
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 16:00
Lokalizacja: Kampinos

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Norbas »

Dziękuje serdecznie za info... w takim razie biore się za poszukiwania zasilacza i przeróbkę:-)
Norbas
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 16:00
Lokalizacja: Kampinos

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Norbas »

Imax B6 Mini pracuje od 11V do 18V.
Czy jeśli zasilacz od xboxa pozostawię na fabrycznych 12V to odbije mi się to jakimiś ograniczeniami względem gdybym przerobił go na 13,7V lub 15V ?
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Zasilacz xbox

Post autor: madej »

Niektóre ładowarki mogą mieć ograniczenie prądu zasilania, wtedy zasilając niskim napięciem ograniczasz maksymalną moc. Ale imax b6 chyba nie ma takiego ograniczenia.
Norbas
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 16:00
Lokalizacja: Kampinos

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Norbas »

Czyli zostawiając w zasilaczu 12V nie ma obawy, że podczas ładowania jakiegoś dużego pakietu lub akumulatora samochodowego gdzie potrzebna będzie pełna moc ładowarki zasilacz zacznie nie wyrabiać i podawać mniej niż 12-11V co skutkować będzie kominukatem z ładowarki że za słaby zasilacz i wyłączaniem się?
Zastanawiam się po prostu czy zostawić 12V tak by zasilacza można było użyć do innych urądzeń czy też przyniesie mi jakieś widoczne korzyści przerobienie go np. na 13.8V...
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Zasilacz xbox

Post autor: madej »

Ale ja nie pisałem nic o zasilaczu. To czy zasilacz wydoli zależy od zasilacza i w jaki sposób go będziesz przerabiał.
Jeśli chodzi o ładowarki z ograniczeniem, to one po prostu ograniczają prąd ładowania, tak żeby nie przekraczać maksymalnego prądu na wejściu. Nie wyłączają się.
kuń
Posty: 14
Rejestracja: sobota 22 sie 2015, 22:14

Re: Zasilacz xbox

Post autor: kuń »

Witajcie przymierzam się do ładowarki imax 6.
Poczytałem, pomyślałem i dobrze ze nie wziąłem tej z wbudowanym zasilaczem wychodząc z założenia że jak padnie zasilacz to ładowarka do wywalenia a jak zasilacz jest oddzielnie to najwyżej wymiana zasilacza.
Będzie to niejako próba,test i ładowarki i zasilacza i ogniwa/ogniw itp
Co chcę uzyskać: możliwość szybkiego, bezpiecznego -dla pakietu i dla otoczenia ładowania pakietów 4000 i np 5000mah ,fajnie by było jakby sie dało ładowac pakiet w 1 godzinę albo powiedzmy w 1.5 h
Pakiety nimh- 7,2V
Trzeba by jeszce wspomnieć że ładowarka a więc i zasilacz miały by pracować -docelowo- dosyć intensywnie, powiedzmy ładowanie raz za razem dużych pakietów wysokim prądem. Powiedzmy ładowanie 5 pakietów dziennie w 5-8h
Pytanie jaki zasilacz zastosować? czy ewentualnie można kupić gdzieś silniejsze i pasujące do tej ładowarki ? Lub czy ktoś ma na sprzedaż już zmodyfikowany taki co pociągnie dosyć intensywne użytkowanie?
Norbas
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 16:00
Lokalizacja: Kampinos

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Norbas »

Polecam zasilacz od Xboxa wersja 203W 16,5A.
Miałem dokładnie taki sam dylemat...ładowarkę kupiłem Imax B6 Mini.
Zasilacz przerobiłem dosłownie w godzinę zostawiając 12V. Ładowarka na start lekko nie miała bo naładowałem nią 3 akumulatory samochodowe 77Ah dając max czyli 6A.
Zasilacz nawet się nie spocił.
Jeśli się mylę to proszę by koledzy mnie poprawili ale wydaje mi się że xboxowy zasilacz spokojnie Ci wystarczy.
Chyba że masz jakiś zasilacz komputerowy ATX i lubisz majsterkować to polecam też przeróbkę na "warsztatowy". Sam się pokusiłem jakiś czas temu dla satysfakcji i mam teraz 3V, 5V, 12V + gniazdo na wtyk zapalniczki samochodowej 12V oraz port USB do ładowania 5V.
Ale to już co kto lubi i jakie ma chęci :-)
kuń
Posty: 14
Rejestracja: sobota 22 sie 2015, 22:14

Re: Zasilacz xbox

Post autor: kuń »

Ok a na czym przeróbka polega? Chodzi o złącze? Czy dłubanie w bebechach?
znalazłm jeszce coś takiego:

ZASILACZ DO KONSOLI XBOX 360E STINGRAY
Input: AC 100-245V~2A 50-60Hz
Output: DC 120W 12V-10A 5Vsb-1a

nadało by sie to? Docelowe 12V mamy i ampery chyba ok bo 10 A a jak mi sie trafi pakiet li-pol 5000 to i tak max 5A będzie ładowane.

Jeszce jedno pytanie: czy np imax
https://abc-rc.pl/ladowarka-modelarska- ... ini-6a-60w
da sie zasilić właśnie takim jak podałem wyżej zasilaczem?
Kupiłbym tą wersje imax mini i jakby sie okazało że zasilacz nie daje rady przy dużych pakietach to dokupiłbym osobny, dobre rozwiązanie?
Norbas
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 16:00
Lokalizacja: Kampinos

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Norbas »

Po pierwsze primo :) ładowarkę kup oryginalną SkyRC.
To co wskazałeś to jakaś podróbka.
Oryginał : https://abc-rc.pl/skyrc-imax-b6-6a-60w
Po drugie primo :-) pod poniższym linkiem masz bardzo fajny opis przeróbki z fotkami i wskazaniem konkretnego modelu zasilacza gdyż jest ich kilka modeli i różnią się parametrami i ułożeniem bebechów w środku. Ułożenie bebechów jest ważne by upchnąć np włącznik i konnektory bananowe...
http://www.kilolima.fora.pl/zasilacze,2 ... w,118.html
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Zasilacz xbox

Post autor: rika2017 »

Norbas pisze:Po pierwsze primo :) ładowarkę kup oryginalną SkyRC.
To co wskazałeś to jakaś podróbka.
Oryginał : https://abc-rc.pl/skyrc-imax-b6-6a-60w
Po drugie primo :-) pod poniższym linkiem masz bardzo fajny opis przeróbki z fotkami i wskazaniem konkretnego modelu zasilacza gdyż jest ich kilka modeli i różnią się parametrami i ułożeniem bebechów w środku. Ułożenie bebechów jest ważne by upchnąć np włącznik i konnektory bananowe...
http://www.kilolima.fora.pl/zasilacze,2 ... w,118.html
Zasilacz z linku xbox 360, to od phata były nim zasilane xenony i zephyry. Nie kupujcie nowych zasilaczy tylko używane, bo tylko takie są oryginalne

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ