Zasilacz xbox

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Piotrowy »

Jak dotrę do domu, to wrzucę zapisaną fotkę.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasilacz xbox

Post autor: pki »

A już nic, trafił się HIPRO AW205, zupełnie inny niż na zdjęciach, miś ty chyba takiego miałeś, brak RemoteSense. Dwa punkty pomiarowe, przed bocznikiem i za bocznikiem. Bawiłem się rezystorami (tworząc dzielniki) ale obciążenie na wejściach pomiarowych jest różne a daje w płytkę pionową mi się nie chce grzebać. Jak dobrałem rezystory tak żeby napięcia były równe to znowu ograniczenie prądowe działa już przy 10A. Dzielnik na bardzo niskich rezystancjach działa lepiej (18/240Om) ale znowu trzeba rezystory dużej mocy. Ostatecznie wyeliminowałem zabezpieczenie nadprądowe i dałem dwie diody 1N4148 w szereg dla obniżenia napięcia na wejściu pomiarowym. 13,4V na wyjściu, prąd powyżej 20A.
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
student366
Posty: 3
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 08:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Zasilacz xbox

Post autor: student366 »

Witam wszystkich Forumowiczów,

Wasz temat stał się dla mnie inspiracją jeśli chodzi o przerobienie zasilacza xbox na domowy użytek.
otóż posiadam wkrętarkę boscha 14,4V z padniętą baterią, podłączoną pod ten zasilacz.
Ogólnie wkrętarka działa, jednak muszę powili ją rozpędzać bo inaczej załącza się jak mniemam zabezpieczenie prądowe, i zapala się czerwona lampka na zasilaczu. Poza tym gdy powoli ją rozpędzę, jest niemal nie do zatrzymania ręką, co mnie satysfakcjonuje.

Nie jestem elektronikiem, jedynie sobie majsterkuję. Chciałem zapytać Was jak usunąć owe zabezpieczenie żeby wkrętarka działała od razu bez konieczności powolnego jej rozpędzania. Jeśli zasilacz padnie to nic się nie stanie, i tak zajmuje mi miejsce a może posłuży jeszcze trochę w taki sposób.

Piszecie o zrobieniu zworki, jednak nie mam pojęcia jak ją zlokalizować. Dołączam zdjęcia zasilacza.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

http://zapodaj.net/06de2acb8be2a.jpg.html
http://zapodaj.net/70bcf929ed996.jpg.html
http://zapodaj.net/601bde069d324.jpg.html
http://zapodaj.net/682033944a0ef.jpg.html
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Rurek »

student366 pisze:Chciałem zapytać Was jak usunąć owe zabezpieczenie żeby wkrętarka działała od razu bez konieczności powolnego jej rozpędzania.
Musisz sobie dorobić lub kupić gotowy tzw soft-start. Np taki: http://www.ebay.com/itm/Assembled-Ampli ... 2248987194
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
student366
Posty: 3
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 08:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Zasilacz xbox

Post autor: student366 »

Dzięki za odzew. A czy jest jakaś możliwość likwidacji tego zabezpieczenia bez kosztowo? ingerencją w sam zasilacz?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Zasilacz xbox

Post autor: miś »

Obrazek

Te 4 punkty otoczone na czerwono połącz razem (zalej wielką kulą cyny). Powinno załatwić problem.
Pzdr. -----MIŚ-----
student366
Posty: 3
Rejestracja: sobota 06 lut 2016, 08:52
Lokalizacja: Białystok

Re: Zasilacz xbox

Post autor: student366 »

Panowie zalałem wszystko jak radzicie, jest jakby lepiej tzn na max obrotach pod obciążeniem nie rozłącza mi wkrętarki, ale w dalszym ciągu jest wyzwalane jakieś zabezpieczenie przy starcie i zapala sie czerwona lampka.

Panowie problem rozwiązany. Wstawienie na wyjściu czterech metrów kabla 2x2.5 spowodowało, że wkrętarka nawet przy starcie pod obciażeniem nie wyzwala zabezpieczenia zasilacza.

Dziekuję za wskazówki i zainteresowanie tematem :-)
Predaterio

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Predaterio »

Witam, przeglądałem ten temat i zainspirowałem się i postanowiłem zrobić moda do swojego zasilacza od xboxa - jest to model 135w. Po ucięciu kabla zlutowałem wszystkie żółte i czarne i zlutowałem niebieski i czerwony razem i podłączyłem do swojego imax`a b6 i on maksymalnie pobiera 3.8 A podczas ładowania. Co zrobiłem źle ? Zasilacz powinien dawać lekko ponad 10A w przypadku imax`a max 6A bo tyle obsługuje, a tu tylko 3.8A.



Ps. Był tam jeszcze kabel szary ale nigdzie go nie podłączyłem.
Awatar użytkownika
pki
Posty: 445
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 20:05
Lokalizacja: kaszuby

Re: Zasilacz xbox

Post autor: pki »

IMAX ma ograniczenie mocy jeszcze, nie tylko prądu. Twój zasilacz działa prawidłowo. Możesz ładować na dwa IMAXy :)
Zagi 120cm, Boro X-9, Quad 550mm alu
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Kowal »

Zlutowałeś wszystkie żółte i czarne :roll: Te cienkie też :roll: Jeśli tak, to odetnij te najcieńsze, i zasilacz powinien "ożyć" :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Predaterio

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Predaterio »

Żółte miałem tylko 2 i czarne też 2 więc wszystkie jakie miałem zlutowałem , tylko szary nigdzie nie podłączony. A co do tego ograniczenia mocy to nie prawda bo na starym zasilaczu ładowałem 4.5 A a na zasilaczu od xboxa nawet przy nastawieniu na 6A ładowarka brała tylko 3.8.

Ps. Jakieś pomysły ?
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zasilacz xbox

Post autor: piwko »

zzzz pisze:IMAX ma ograniczenie mocy jeszcze
A jak? Możesz to czymś podeprzeć?
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Lee »

Lol, może na przykład specyfikacją producenta?
xD
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Zasilacz xbox

Post autor: g.p »

Ja mam dokładnie tak samo ...na zwykłym zasilaczu od lapka ładowałem ponad 4A ,na xboxie 3,4A więcej nie chce ....
Predaterio

Re: Zasilacz xbox

Post autor: Predaterio »

Kurcze no a już tak się cieszyłem że na 6A będę ładował a tu takie coś. Serio nikt nie ma pomysłu jak to rozwiązać?
ODPOWIEDZ