Frequency counter - przyrządzik za grosze

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Frequency counter - przyrządzik za grosze

Post autor: Rurek »

Za radą kolegów z forum zanabyłem drogą kupna ten chiński wynalazek za dosłownie grosze a jego możliwości są po prostu rewelacyjne w stosunku do ceny!!!!
Pomierzyć można natężenie pola i dokładną częstotliwość pracy nadajników, skuteczność anten i pewno jeszcze inne patenty jakie mogą przyjść do głowy...W/g opisu jest on ten miernik od 50MHz do 2,4 GHz...coś mnie tknęło żeby a nuż spróbować czy może psim swędem w jakiś magiczny sposób dam radę badać tym klasyczne RC na 35Mhz....na fotce poniżej wynik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Załączniki
mierniczek.jpg
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Dał byś linka gdzie toto za psie pieniądze można kupić... Też bym se kupił :-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Eeee Diem przesadziłeś ;-) ja kupić za $1,99 :-)
na ebaju taniocha ;-)
...tylko te koszta transportu ;-)
Tak czy siak warto bo możliwości są fajne sprzętu, robiłem pomiary różnych antenek , dam posta jak znajdę chwilkę z fotkami.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Właśnie czegoś takiego szukam :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Dokładnie to Ty mnie zainspirowałeś do zbadania 35MHz...tak mnie tknęło po przeczytaniu Twojego tematu o long range :-) bo sobie tak pomyślałem że jak być może kiedyś pomożesz w zbudowaniu takiego linku homemade to warto by było to czymś pobadać na szybko....no i ten mierniczek jest idealny zamiast Twojego naprędce zrobionego VU...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Rurek pisze:no i ten mierniczek jest idealny zamiast Twojego naprędce zrobionego VU...
mysle, ze VU zrobione na konkretne pasmo jest jednak bardziej dokladne.
przynajmniej w przypadku mojego freklensy kantera (cos takiego):
http://cgi.ebay.pl/FC-1-Portable-Freque ... 29fcc91874
mam dokladniejsze wskazanie za pomoca wychylowego miernika promieniowania mikrofalowki, ktory kiedys tu pokazywalem.

natomiast urzadzenie jest przydatne - za jego pomoca naprawilem pilota do samochodu ;-)
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Musze sobie zorganizować częstotliwościomierz. To jest podstawa do zaglądania w jakiekolwiek nadajniki. Oraz niezbędny jest wskaźnik natężenia pola.

Na podstawie tych dwóch przyrządów łatwo można zdiagnozować nadajnik.

Do ustawianie czegokolwiek to raczej trzeba mieć wiedzę, cierpliwość i dodatkowy sprzęt.


Tak wskaźnik zrobiłem na prędko dla naszych 35MHz. Jednak analogowa wskazówka lepiej przypada dla oka w kwestii porównania. Spoglądamy na wychył i już widać różnicę. Z cyferkami nie jest to tak kolorowo.

Głównie zainteresowało mnie to urządzenie jako częstotliwościomierz o dość obszernym paśmie.
Awatar użytkownika
jasiekbrej
Posty: 429
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 09:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jasiekbrej »

Rurek pisze:Dokładnie to Ty mnie zainspirowałeś do zbadania 35MHz...tak mnie tknęło po przeczytaniu Twojego tematu o long range :-) bo sobie tak pomyślałem że jak być może kiedyś pomożesz w zbudowaniu takiego linku homemade to warto by było to czymś pobadać na szybko....no i ten mierniczek jest idealny zamiast Twojego naprędce zrobionego VU...
Myślę,że z wykonaniem takiego linka większych problemów raczej by nie było.
"schody" mogą się zacząć przy jego eksploatacji.Chyba tu jest największy problem. :-(
Doświadczenie pokazuje, że nawet najbardziej konkretna argumentacja "za" będzie nie do przyjęcia - dla tych co latają tradycyjnie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Taaa, na ebayu $2, przesyłka $23 za każdą wysłaną sztukę... Tak czy siak wychodzi $25 za sztukę.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze:Taaa, na ebayu $2, przesyłka $23 za każdą wysłaną sztukę... Tak czy siak wychodzi $25 za sztukę.
Lepiej jednak brać to co Diem zalinkował...otóż extremedeal wysyła registered mail (czyli przesyłka polecona z trackingiem jakimkolwiek) a ten z ebaja wysłał mi to zwykłym listem jak pocztówka od cioci z wakacji i pół dnia miernik u mnie wisiał na płocie ;-) bo się do skrzynki nie zmieścił... pomijając fakt że szło to 30!!! dni (no troszkę winny wulkan niby +5 dni) ale to nadal ponad trzy tygodnie...za 23$ to z HK przychodzi w pięć dni a nie miesiąc.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

szymon_wolebez pisze:Musze sobie zorganizować częstotliwościomierz. To jest podstawa do zaglądania w jakiekolwiek nadajniki. Oraz niezbędny jest wskaźnik natężenia pola.
dokładnie ten mierniczek robi te dwie rzeczy :-) czyli skanuje pasmo i wyświetla cyferkami znalezioną nośną a paskiem postępu (to niżej na zdjęciu) pokazuje siłę sygnału. Niby można sobie to wyskalować "w głowie" - segmentów jest 8 czyli jeden segment to powiedzmy 12,5 % siły sygnału do tego każdy segment to 5 kresek czyli pojedyńcza kreska oznaczałaby 2,5 % pod warunkiem że wylicza i pokazuje liniowo a tego to już nie wiadomo.
Przyrząd ma trzy zakresy, jeden określony jako "digital" i na nim łapie np. komórkę jak załączam rozmowę...u mnie przykładowo 914Mhz-917 MHz a pozostałe dwa zakresy to zgrubny i dokładny "analog" i do tych trzech zakresów pasek pokazuje siłę.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Czyli ciekawa zabaweczka.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Panowie wiele osób pyta mnie, jest zainteresowanie - skrzyknijcie się razem do qpy i zróbcie sobie zbiorówke na extreme deal - tam jeszcze dają zniżkę za większą ilość no i przesyłka się rozłoży...tak więc mierniczek wyjdzie Wam zupełnie po kosztach :lol: Tak tylko sygnalizuję sprawę ale się nie podejmuję - brak czasu chroniczny na bieganie sorry.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek pisze:tam jeszcze dają zniżkę za większą ilość no i przesyłka się rozłoży...
I dojdzie vat oraz rozsylanie po Polsce :) Zbiorowe zakupy z darmową przesylka maja maly sens :)
pozdrawiam
Michał
ODPOWIEDZ