Monitor i nagrywarka w jednym.

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Pisaleś że upolowałeś za 100PLN, gdzie polowaleś ebay ?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

A które to złącze? A lub B? Wygląda jak standard z aparatów (nikon i fuji ma podobne złącza).

edit: http://allegro.pl/kabel-av-do-aparatow- ... 41733.html
pozdrawiam
Michał
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Nie tu chodzi o złącze max po prawej na zdjęciu pierwszym. Jest to złącze z m.innymi AV IN analogowym. Złącze podobne do iFona, Samsunga Galaxy ...
A i B to złącza standardzie USB i te działają.
Pozdrawiam,
Jacek
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Mieciu pisze:Każdy archos z tego co wiem nagrywa wszystkie szumy - jedyna wada to te nieszczesne stacje dokujące.
Potwierdzam, siedemsetka nagrywa szumy i nie potrzebuje stacji dokującej a jedynie prostą przejściówkę. Można nabyć za kilka euro, można wyrzeźbić samemu. Rozpiska złącza jest gdzieś na forum. Kupiłem AV700 z ciekawości, aczkolwiek do nagrywania wideo i tak wolę używać laptopa. Nie dlatego że mój program "jest de best" (bo jest :-P), ale dlatego że poza nagrywaniem wideo od razu w konkretnym formacie mam tam też podgląd w rozmiarze ekranu komputera i telemetrię. Natomiast jak ktoś potrzebuje tylko nagrywania, to taki AV700 jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Do podglądu już nie jest taki dobry, bo rozmiar 7" wcale nie jest taki duży dla oka a i rozdziałka nie jest powalająca. Widać to szczególnie na OSD.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Upolowałem stację DVR na allegro.

Czasem coś bywa i to w różnych cenach (i to jest polowanie).

EDIT:

TU jest widok stacji DVR od środka: https://picasaweb.google.com/1136079528 ... 5056360066
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

trochę OT , Jacek w niedziele organizujemy wystawę modelarską na WOŚP w Witkowie , zabierz swoje klamoty , bo ja chyba mam jeden kabel który nie pasuje do mojej 705 , może będzie to od twojej wersji
I tak skończysz na LawMate
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Warto spróbować. Choć stacja pod 704 i 705 jest kompatybilna.
Znaczy, że czwarta i piata generacja ma to samo złącze (u mnie tak działało na 405 ze stacją gen4 i gen5).
Pozdrawiam
Szymon
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Roman niestety na niedzielę mam już inne plany ale i tak musimy się kiedyś spotkać w sprawie skrzydełka.

Co do złącza poprzymierzałem kablarstwo dostępne w domu i wydaje mi się że jest to złącze bardzo podobne do ifona tylko nieco krótsze.
Pozdrawiam,
Jacek
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Jak już pisałem poniechałem dorabianie złącza lub lutowanie i za radą Szymona zacząłem polować na stację dokującą lub kabelek.
Polowanie zakończone powodzeniem tzn. nie do końca bo zamiast samej stacji upolowałem Archosa 504 + DVR Travel Adapter.
Oto cały zestaw jakim dysponuję na dzień dzisiejszy:
Obrazek

Oraz nieco rozebrany DVR Travel Adapter, widać że to nie tylko "przejściówka":
Obrazek

Jak zobaczyłem wejście AV IN na adapterze to się trochę przestraszyłem na szczęście okazało się że zarówno video jak i audio stereo wchodzą do DVRa przez 4 stykowego jacka i kabelek jack -> 4xRCA. Ten prostokątny wydziw obok nawet nie wiem do czego służy.
Obrazek

Przy okazji przeprowadziłem test nagrywania bawiąc się w rozłączanie poszczególnych kabelków Video, Audio L oraz Audio P.
Do rozpoczęcia nagrywania Archos potrzebuje sygnału Video na wejściu, natomiast jak już rozpocznie nagrywać to pomimo braku dowolnej kombinacji sygnałów lub kompletnego rozłączenia nie przerywa nagrywania.

Jak już ktoś słusznie zauważył obecnie Archosy to mały przeżytek, który można nabyć w ciekawych cenach, idealnie nadający się do celów podglądu i nagrywania FPV.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

No to już wiem, kto mnie przelicytował ;) gdybyś jednak pozbywał się większego brata 504-ki to daj znaka :)
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

wjacek pisze:Jak już ktoś słusznie zauważył obecnie Archosy to mały przeżytek, który można nabyć w ciekawych cenach, idealnie nadający się do celów podglądu i nagrywania FPV
Też tak uważam :)
Pozdrawiam
Szymon
ODPOWIEDZ