[IN-BOX] Tani monitorek za 30$ z ebaja

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

[IN-BOX] Tani monitorek za 30$ z ebaja

Post autor: Rurek »

Skusiłem się, przede wszystkim ze względu na cenę 32,57 $ :shock: :shock: :shock: i zakupiłem monitorek z TEGO WĄTKU gdzie zalinkowana jest AUKCJA NA EBAJU
Muszę na wstępie przyznać jedno - express dostawa!!!! Od zamówienia do dostarczenia niecałe 9 dni :shock: :shock: :shock:
No dobra, co w pudełku:
Obrazek
.
.
.
Jest wszystko co w specyfikacji: monitorek, obudowa do montażu, stojak, kable, pilot i instrukcja...
Obrazek
.
.
.
Niestety chyba tak się spieszyli aby mi to dostarczyć że najprawdopodobniej rzucali z końca magazynu na sortownię ;-) i z tego powodu mocowanie montażowe wnękowe ucierpiało :-( plastikowe to jest i się obłamało, karton nosił ślady zgniecenia jednego boku i rogu .... no i efektem jest:
Obrazek
...ale do naprawienia, trochę CA oraz od wewnątrz hotglut albo "spawanie lutownicą" i będzie jak nowe z fabryki...
Obrazek
.
.
.
Wracając do monitorka to jest wyposażony na "stałe" w jeden kabelek zakończony wtyczką a'la miniDIN wielopinową:
Obrazek
.
.
.
...która łączy się z pęczkiem kabli w którym to makaronie mamy dwa wejścia wideo, zasilanie (z bezpiecznikiem!) oraz kabelek sterujący przełączaniem wejść wideo:
Obrazek
.
.
.
Będzie ten makaron do wycięcia, po obcięciu wtyczki DIN zbadam jaki kabel do czego i polutuję customowo do reszty instalacji:
Obrazek
.
.
.
Stojaczek-statywik-uchwycik, z dołączoną 4mm twardą pianką dwustronnie klejącą. może kiedyś do czegoś się przyda....
Obrazek
.
.
.
Do kompletu minimalistyczny pilot:
Obrazek
.
.
.
...i te same guziki funkcyjne na monitorze:
Obrazek
.
.
.
Równie minimalistyczna jest instrukcja :-) na zdjęciu widać wszystkie zawarte w niej informacje :-) bo na odwrocie jest tytuł i ostatnia, czwarta pusta strona 8-)
Obrazek
.
.
.
No i to tyle diabełka z pudełka :-) Sam jestem ciekaw testów które zacznę robić najszybciej jak się da. Póki co pierwsze wrażenie oceniam na 4+ w skali szkolnej. Nie obniżam oceny za ułamany róg - niestety trzeba się czasem z tym liczyć przy przesyłkach wędrujących przez pół świata.
Obudowa jest schludna, precyzyjnie złożona, guziki w normie, nie tandetnie, standardowo. Kabelek wychodzący z monitora sprawia solidne wrażenie, dołączony "makaron" też. Dodali bezpiecznik na + zasilania więc widać że to myślący projektanci.
Powierzchnia matrycy zabezpieczona folią ochronną.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Desper
Posty: 80
Rejestracja: środa 21 gru 2011, 01:47
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Desper »

Offtopicznie: mój rekord - 5 dni. Poniedziałek wysyłka, w piątek na stole (Shenzen).

A w temacie monitorka:
1. nie miałem pianki dwustronnej.
2. po obcięciu nadmiaru kabli (wtyczki), kolory przewodów mają się następująco:
czerwony +
czarny -
biały z ekranem - AV1
zółty z ekranem - AV2 (piszę z pamięci, może być na odwrót)
ciemno zielony - 12V podane na ten przewód zmienia źródło z AV1 na AV2 (czyli podanie plusa z czujnika biegu wstecznego (kamera cofania ))

Kolory mogły się oczywiście zmienić.

Pozdrówka.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Czekam na recenzję techniczną :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Na razie pierwsze nagranie test przy okazji innych testów :-)

ZA TE PIENIĄDZE NIE MA CO SIĘ ZASTANAWIAĆ. Monitor nie grzeszy jasnością (dzisiaj mamy ostre słońce) ale w pomieszczeniu, do którego wpada baardzo dużo słońca (jakieś 30m² okien tutaj mam ;-) ) jak widać na filmie - wszystko widać.
Jakość obrazu - 5+
Bluescreen - jest ale go nie ma :-) na tym filmie bo to film z testu ABS'a by Pawel266 :-)
Regulacja jasności, kontrastu i nasycenia - dałem więcej jasności i kontrastu, zmniejszyłem nasycenie i taki jest efekt jak widać.
Nie wiem co tu jeszcze testować, moje potrzeby spełnia :-) Nie żałuję i chyba kupię jeszcze parę sztuk coby jakoś fajnie zagospodarować pomysły ;-)

BTW czy zauważyliście że róg nie jest oberwany na filmie ? CA to potęga :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sobota 16 mar 2013, 13:20 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Skinny
Posty: 43
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Skinny »

Dzięki Rurek za opis, ja czekam na ten (chyba to samo): http://www.ebay.com/itm/150607018057?ss ... 1497.l2649
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

...mozecie napisac pelna nazwe tego monitoru ?, bo w kraju w ktorym jestem linki jakie podajecie z ebay-a sa blokowane... ...albo zdiecie pierwszej strony ze sprzedazy.
Artu

Post autor: Artu »

Proszę:

Obrazek
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Rurek, jeśli można, to byłbym wdzięczny za sprawdzenie agresywności BSa bez tego cuda od Pawła ;)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Grzechu pisze:Rurek, jeśli można, to byłbym wdzięczny za sprawdzenie agresywności BSa bez tego cuda od Pawła ;)
Masz na myśli "próg załączenia" czyli ile mrówek w stosunku do czystego obrazu wyzwoli BSa ? Postaram się zrobić taki test - zasymulować realne warunki.
Natomiast póki co - zbadałem czas - jest bardzo okej bo BS jest szybki tzn. szybko się załącza i co ważne - równie szybko <1s się wyłącza.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Rurek, tak chodziło mi kiedy wojna mrówek się zaczyna. Czyli po prostu wrzucić nadajnik do drugiego pokoju, a jak to nie pomoże to zamknąć go gdzieś aby sygnał był słaby ;)

Tak czy siak zamówię go, bo to testów idealny za lekko ponad stówkę :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »


Jak widać zrobiłem porównanie z onegdaj przebojem naszym czyli DMtech'em - porównanie zdecydowanie na korzyść nowego monitorka!
1) 2x lepszy obraz jakościowo - wszystko lepsze - ostrość/rozdzielczość/, jasność, odwzorowanie kolorów
2) Sprawa BS'a - w nowym monitorku jest więcej mrówek, w zasadzie już nic nie widać i dopiero załącza się BS. W tym DMtechu jako tako nie ma BSa w ogóle ale jest zamrażanie obrazu i działa zdecydowanie wcześniej i dłużej trzyma niż w nowym monitorku Bluescreen.
Po tym teście z zupełnie czystym sumieniem polecam bo nie widzę wad. Bluescreen jest tak szybki i na tak niskim poziomie sygnału że praktycznie da się nawet na tym latać szybko-nisko bo BS znika <1s.
Jedynie jasność i połysk jest ciut niewskazany ale za te pieniądze to naprawdę nie wybrzydzajmy.
Podsumowując mogę dać 5- za całokształt.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Malker
Posty: 480
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 21:56
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Malker »

Rurku, masz jakieś porównanie (nie chodzi o foto etc. tylko jakość pomiędzy tym z ebaya a Foxtechem albo BEVRC ?
Pamiętaj aby hobby łączyło Cię z innymi ludźmi a nie dzieliło !
Artu

Post autor: Artu »

Rurek raczej nie posiada składu monitorów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Malker pisze:Rurku, masz jakieś porównanie (nie chodzi o foto etc. tylko jakość pomiędzy tym z ebaya a Foxtechem albo BEVRC ?
Nasuwa mi się tylko jedno porównanie :-) CENA :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Rurek pisze: Jedynie jasność i połysk jest ciut niewskazany ale za te pieniądze to naprawdę nie wybrzydzajmy.
Rurku tą wadę (połysk) łatwo usunąć. Wystarczy tylko zerwać folię ochronną z wyświetlacza :mrgreen: bo zdaje się, że na filmie ją widać.
Matryca jest dosyć mocna bo monitorek już ze trzy lata wytrzymuje u mnie transport luzem z innymi gratami i nie ma ani jednej ryski na ekranie, więc bez obaw.
ODPOWIEDZ