Które gogle firmy Eachine będą dla mnie odpowiednie

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

draki
Posty: 74
Rejestracja: piątek 24 maja 2019, 14:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Które gogle firmy Eachine będą dla mnie odpowiednie

Post autor: draki »

Kupiłem gogle EV800D. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Niestety uświadomiły mi one, że już się starzeję powoli. Gogle mają wadę, wymuszają akomodację oka na bardzo małej odległości (mniej niż 20cm), moje oczy już tego nie potrafią. Producent pewnie na siłę chciał sprawić, żeby były jak najmniejsze. To trochę głupie, bo nawet jeśli ktoś potrafi skupić obraz z tak małej odległości będzie się męczył na dłuższą metę. Kupiłem adapter 25mm, (w moim przypadku wystarczyłoby nawet 10-15mm , ale wolałem więcej, żeby mieć zapas). Czy jest możliwe wyłączenie tego zielonego OSD w goglach? Zasłania mi ono OSD Betaflight co jest trochę irytujące. Oczywiście mogę przestawić umiejscowienie elementów w betaflight, ale to osd w goglach jest mi zwyczajnie nie potrzebne, a przynajmniej stałe jego wyświetlanie. Coś mi świta, że w jakiejś recenzji tych gogli ktoś podawał kombinację klawiszy, która potrafi to wyłączyć, ale może coś mi się pomieszało z innymi goglami. W instrukcji nie ma o tym ani słowa.
Awatar użytkownika
darekrc
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 04 gru 2018, 18:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Które gogle firmy Eachine będą dla mnie odpowiednie

Post autor: darekrc »

Ja niestety nie wiem jak to wyłączyć ale mi akurat to zupełnie nie przeszkadza (chyba się nie da). Przy okazji podzielę się spostrzeżeniami po prawie półrocznym użytkowaniu gogli. Moim zdaniem są wygodne i dobrze w nich widać. Bateria wbudowana starcza średnio na 7-8 lotów (4-5 min każdy). Jednak z minusów mam taką przypadłość że gogli nie mogę wyłączyć :):) Po locie jak chce to zrobić to przycisk power po prostu nie reaguje. Musze wtedy wejsc w opcje, włączyć DVR, wybrać nagrany jakis lot i wtedy użyć przycisku power. Trochę wkurzające, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Czasem szwankuje też przycisk record przed lotem, wtedy trzeby wyl i wl gogle jeszcze raz. No tu wychodzi made in china niestety.
ODPOWIEDZ