Monitor do FPV z Monitora LCD

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Monitor do FPV z Monitora LCD

Post autor: Poli25 »

Witam,

Przeglądając ostatnio posty jak inni robią monitor do FPV, chciałbym przedstawić swój pomysł jak w prosty sposób można zrobić taki monitorek za jedyne 30 zł.
Zasilanie 12V(nadajnik) i 5V(konwerter) jest z zasilacza który zainstalowany w środku monitora.
Całość będzie zasilana przez przetwornicę 12V na 230V z samochodu.
Przykładowa przetwornica z pełnym sinusem, ważne!!!
Obrazek


OSD konwertera
Obrazek


Odbiornik na 2.4 Ghz,
Obrazek

Schemat połączeń
Obrazek

Całość FPV będzie działać na 1.2ghz.
W skrzydle jest nadajnik FOX 800
Ostatnio zmieniony niedziela 22 lip 2018, 19:48 przez Poli25, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monitor do FPV z Monitora LCD

Post autor: darek_op »

Pamiętaj tylko, ze nie każda przetwornica się do tego nadaje. Musi ona dawać "prawdziwą" sinusoidę na wyjściu w przeciwnym wypadku jest wielce prawdpopodobne, że monitor nie da się uruchomić. Testowałem kiedyś takie rozwiązanie i niestety żaden monitor nie dał sie uruchomić :cry: Te "lepsze" przetwornice są dużo droższe niż 30 zł :-(
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Monitor do FPV z Monitora LCD

Post autor: Poli25 »

Dlatego załączyłem link jaka powinna być przetwornica. Dla nie widzących przetwornica musi mieć pełny sinus. Nie nadaje się przetwornica o przebiegu schodkowym czyli sisusoida modyfikowana.
Mako
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 10:27
Lokalizacja: Krakow

Re: Monitor do FPV z Monitora LCD

Post autor: Mako »

Poli25 pisze:Witam,

Przeglądając ostatnio posty jak inni robią monitor do FPV, chciałbym przedstawić swój pomysł jak w prosty sposób można zrobić taki monitorek za jedyne 30 zł.
Ja znalazlem taki stary monitor TFT 17" ktory mial zewnatrzny zasilacz 12v i wejscie AV. Dzieki temu bylo duzo latwiej. Tyle ze nie bardzo sie to nadaje do latania bo ma blue screena. Po pierwsze przy slabym sygnale potrafi sie przelaczyc na blue screena, a poza tym po powrocie mocnego sygnalu dlugo trwa powrot wizji. Przez to monitor sluzy tylko i wylacznie do podgladu przez osoby towarzyszace. Ja w tym czasie latam albo na goglach albo monitorze fpv 7" dedykowanym do tego, bez blue screena.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Monitor do FPV z Monitora LCD

Post autor: Poli25 »

W moim monitorze nie ma blue screena, sygnał jest podawany z konwertera. Niebieskie tło na zdjęciu jest ponieważ nie ma w ogóle podłączonej kamery
ODPOWIEDZ