Uart poprzez bluetooth za 37zl

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Niedlugo jak tylko polutuje (czyt. wytrawie i polutuje :) ) zaprezentuje moje rozwiazanie transmisji uartu do ok 1km na 868MHz lub 433MHz i nie jest to na module wi232 o chorej cenie...
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

na modułach HopeRF'a ? no dawaj dawaj :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Albo na CC1000, jeszcze zobacze bo hope rf,y mam na 868 ale tylko te slabiutkie bo stosuje je do swoich konstrukcji a mam tez mocniejsze cc1000 2 sztuki tak ze na probe nie bede chyba kupowal tamtych tylko smigne na tych.

edit.

Szacuje ze zaraz zacznie sie mlaskanie co po niektorych jakie to cc1000 sa badziewne i wogole a takie mlaskanie tez bylo wszedzie o rfm12b na 868 a mi smigaja 3 zestawy moich urzadzen juz kolejny rok i nie ma z nimi zadnych problemow...
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Wojekkk pisze:Albo na CC1000, jeszcze zobacze bo hope rf,y mam na 868 ale tylko te slabiutkie bo stosuje je do swoich konstrukcji
RFM22 mają 100mW mocy, do tego dokładasz porządną antenkę i więcej Ci nie potrzeba. Moduł Wi.232 ma 60mW a i tak zasięg ma ponad kilometrowy na kawałku druta. Moduły Wi.232 są w Mouserze za 22 euro, ale to i tak drogo (no ale taniej niż w MK).
Pozdrawiam, Sebastian
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

rob na hoperf'ach bo mam akurat kilka takich w szuflandii 8-)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Według datasheet'a RFM22 ma 50 a nie 100mW, to tak gwoli ścisłości.
Pzdr. -----MIŚ-----
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

miś pisze:Według datasheet'a RFM22 ma 50 a nie 100mW, to tak gwoli ścisłości.
Tak gwoli ścisłości to chodziło mi o RFM22B, czyli to co jest dostępne w Maritexie za 27 złotych :-)

EDIT: A już całkiem ścisłym będąc, to Wi.232 ma 20mW mocy a nie 60. A mimo to śmiga na kilometr na drucie.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Pytanko, czy ten moduł z TME to jest to samo co ten z Maritex'u ?
Bo oznaczenia mają te same ino opis w maritexie jest wzięty z dataszita tego słabszego modułu tak mi się wydaje...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak, to te same moduły RFM22B. A jak z tą mocą jest to ja już sam nie wiem, w jednym datasheecie piszą 20dBm czyli 100mW, w innym 17dBm czyli 50mW. I być tu mądry.
Pzdr. -----MIŚ-----
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

Z moca koledzy nie ma zadnego problemu, ja ostatnio taki maly nadajniczek przy uzyciu pewnego modulu ktory mozna pozyskac za darmo z wylutu dopalilem 868 tak ze zaroweczka choinkowa przylozona nozkami do izolowanej anteny ladnie sie swiecila. Na 1/2 mocy :) i nawet nie sialo po innych czestotliwosciach. Sprobuje cos podzialas na 22b tylko musze je najpierw nabyc i napisac jakas obsluge bo mam ale do 12b. W zasadzie moznaby sie bylo pokusic o dynamiczny przydzial mocy ale czy jest sens?
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

miś pisze:Tak, to te same moduły RFM22B. A jak z tą mocą jest to ja już sam nie wiem, w jednym datasheecie piszą 20dBm czyli 100mW, w innym 17dBm czyli 50mW. I być tu mądry.
Bo są dwa moduły - RFM22 oraz jego ulepszony następca, RFM22 z literką B. Ten pierwszy ma 17dBm mocy, -118dBm czułości i prędkość po radiu 128 kbit/s. Drugi ma 20dBm mocy, czułość -121dBm i prędkość 256kbit/s. W Maritexie dostępne są tylko te "lepsze" moduły :-)
Pozdrawiam, Sebastian
Wojekkk
Posty: 242
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojekkk »

A co powiecie na RFM12BP na 868 ?? Maja 0.5W
"Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny."
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Wojekkk pisze:A co powiecie na RFM12BP na 868 ?? Maja 0.5W
RFM12BP mają o 7dB większą moc od RFM22B i o 9dB gorszą czułość. W sumie tzw. link budget dla tych samych warunków pracy niższy jest o 2dB dla RFM12BP. No a prądu żre sporo, bo nie dość że wymaga dodatkowego napięcia +12V to ciągnie tam ćwierć ampera.

Co Wy z tą mocą ?! :-) Antenę porządną trzeba spłodzić, to lepiej się na tym wyjdzie niż na stosowaniu dopałów. To jak wrzeszczeć do niedosłyszącego. Wszyscy inni obok muszą zatykać uszy aby ich szlag nie trafił, a wystarczyłoby niedosłyszącemu sprawić aparat słuchowy i mówić do niego normalnie, nikomu nie zakłócając spokoju. Analogia może troszkę kulawa, ale pokazująca że podnoszenie mocy jednemu poprawia warunki a innym w pobliżu je pogarsza.
Pozdrawiam, Sebastian
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

RFM12BP z modulacją FSK (a nie GFSK jak RFM22B) jest tak skutecznym posiewnikiem, że głowa mała. Serwa w okolicy dostają takiej telepki że aż strach to włączać :-/
Pzdr. -----MIŚ-----
jerzyw
Posty: 9
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 16:02
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jerzyw »

Witam, temat dawno nie był juz czytany, ale myslę, że to dobre miejsce na mój problem i myślę,że post zostanie zauważony.
Rurek napisał:
BTW ja używam i sprzedaję gotowce,z kabelkiem na wyposażeniu... o takie:
No właśnie mam takiego bluetootha (slave) i konwerter USB_UART
Obrazek
Obrazek
Problem polega na tym, że wżaden sposób nie mogę zmienić prędkości, nazwy etc. Nie prtzyjmuje zadnych rozkazów AT... Nie daje się również sparować (telefon HTC). Cały czas miga dioda. daje się wykrywać jako linvor ..... Chciałem używać tego bluetootha do regulacji PID' ow w kopterze.
Co tu może nie grać. A moze jest "walnięty"?
ODPOWIEDZ