Tanie okulary do FPV

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Uriel »

Witam , moja 250 tka pochodzi z ABC-RC, Specyfikacja : silnik 1804 2400kv , ESC 12A, Open Pilot , akum : 1,8 65-130Dc, radio odbiornik i nadajnik to podstawowy zestaw Thurnigy , może to wina śmigieł bo niedawno kupiłem w BG promocja była na 5x3 za 5szt groszowa sprawa , kupiłem ale łamią się jak zapałki przy każdym krecie, co do gogli , to chciałem się dowiedzieć co je różni FS V2/HD czy nie opłaca się kupować HD bo to samo mają V2 tylko cena ? , gogle nie będą wykorzystane tylko do 250 tki , mam już rozpoczętą budowę 650ki i tam też zamierzam wstawić FPV, co do latania to najpierw kupiłem sobie Full wersje FPVFreerider plus moje radio, i tam wszystko mi szło super, co do wyważenia to wiem o tym i specjalnie przykleiłem rzepy na miejscu dla akum. i na samej bateri też , wszystko jeszcze mam dodatkowo taśmą ściągnięte przy moich krecikach naprawdę solidnie się trzyma :P,
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Adrián »

Zamiast składać kolejny (o zgrozo 650), to naucz się latać...
Specyfikacja nie ma tu nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Uriel »

Podaję specyfikację dla tego że może coś nie grać (o zgrozo)
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Adrián »

Prędzej kwestia kalibracji i ustawień, niż samej specyfikacji.
Tylko to temat o goglach fpv, nie o specyfikacjach i ustawieniach.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Uriel »

Nauczyć się latać, na razie nie latałem w realu tylko na symulatorze , hmm powiem ci tak nie mając żadnej wiedzy o składaniu i programowaniu drona zrobiłem to w jeden dzień a dokładnie godzin bo trwało to zaledwie 5 godz. Zgadzam się z tobą że to temat o goglach i nie miejsce do uszczypliwych uwag , napisałem że będę tych gogli używał też w 650 tce
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: lesz »

znajdz w swojej okolicy kogos z goglami i jesli to mozliwe to niech pokaze Tobie np za przyslowiowe piwko czy cos. Jak bym mial wydac z 2k na gogle, to by mi bylo warto pojechac nawet te 100km i obejrzec :) a jak $$ ma mniejsze znaczenie, to bierz co najlepsze na rynku :D

zlozenie drona z gotowych elementow przy ilosci tutoriali w necie porownuje do skladania mebli ikea = prawie kazdy da rade :) zaden wyznacznik ze jestes dobrym pilotem (to sie nie wyklucza, ale tez jedno nie jest gwarancja 2 :) )

p.s. przeceniasz mozliwosci edukacyjne symulatora :P swoje zdanie juz wczesniej wyrazilem zarowno nt. latania jak i gogli
Ostatnio zmieniony czwartek 07 kwie 2016, 08:03 przez lesz, łącznie zmieniany 1 raz.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Adrián »

Jak polatasz w realu, to porozmawiamy, teraz teoretyzujesz.
To, że złożyłeś, też nie ma nic wspólnego z lataniem.
Nie ma sensu ciągnąć tego wątku, nie miejsce na to.

Jedyne co Ci mogę napisać, to czym się różnią poszczególne gogle, znajdziesz w specyfikacji producenta. Są też testy na necie. Warto poczytać.

Gogle, są jak buty. Trzeba mierzyć, to co dla jednego jest zaletą, dla drugiego nie musi. To nie diy, za wiele nie można poprawić.
Awatar użytkownika
Uriel
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Narvik

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Uriel »

Tak dopiero się uczę, tylko miałem pytanie odnośnie gogli V2 i HD , czy jest między nimi różnica jeżeli nie ma wielkiej to chyba lepiej kupić V2, co do przetestowania to jest problem bo mieszkam na emigracji i nie znam żadnego modelarza który by tu latał, według twojej sugestii kupiłem sobie Hubsan i daje radę latam :P , co do mojej 250 to może zaglądnę gdzieś do jakiegoś tematu odnośnie kalibracji OP
Speed Racer QAV250, Turnigy TGY9x Fr SKY XJT, Hubsan , 650 w budowie , Phantom2, Phantom 4
oziii

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: oziii »

czy latajacy fpv mogliby sie podzielic swoimi doswiadczeniami odnosnie tego co jest lepszym rozwiazaniem w praktyce:
goggle z dwoma oddzielnymi soczewkami czy "kubelek na monitor"
powoli zabieram sie do latania 250, na razie bawie sie na symulatorze i czekam na pierwszego quada racingowego wiec tez robie przymiarki do goggli i jak pewnie wiekszosc szukam najlepszej opcji cena vs jakosc
eachine ostro ostatnio wchodzi w temat i aktualnie na tapecie jest to
http://www.banggood.com/Eachine-Goggles ... 43694.html
czy ktos z doswiadczeniem moze sie wypowiedziec czy taki kubelek na glowie nie bedzie meczacy
jest jeszcze dodatkowa kwestia okularnictwo, jakos nie widze mozliwosci wkladania okularow pod dwusoczewkowe goggle
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Verid »

oziii pisze: co jest lepszym rozwiazaniem
Patrz dwa posty wyżej na koment Adriana. 100% racji.
Adrián pisze:Gogle, są jak buty. Trzeba mierzyć, to co dla jednego jest zaletą, dla drugiego nie musi.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Adrián »

Jesteś ze Stolicy. Tam nie brakuje ludzi, którzy latają w goglach. Zapewne większość ma fatsharki, ale może quanum i hdplay też się znajdą. Zapytaj na forum i umów się na przymiarkę.
Lub udaj się do sklepu.

Jak masz za dużo czasu i lubisz eksperymenty, to kup 2,3 pary z Pl i oddaj te, które Ci nie pasują.
Ale cenowo wyjdzie najdrożej.
oziii

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: oziii »

testowanie metoda "na kuzniara" niespecjalnie do mnie przemawia
tak wiem ze mam takie prawo, ale nie chcialbym byc tak traktowany jako sprzedajacy wiec nie stosuje tej metody jako kupujacy wole popytac i w takim razie bede sie musial namierzyc warszawskich racerow
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Adrián »

Akurat z tym problemu nie będzie, bo sporo ludzi się tam ustawia.
Awatar użytkownika
ejassie
Posty: 0
Rejestracja: wtorek 21 cze 2016, 05:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: ejassie »

Moją ciekawość wzbudziły te okulary (800x480), a raczej monitor w obudowie :)
http://www.banggood.com/Eachine-EV800-5 ... 53357.html

Są trochę duże, ale cena jest niska i z tego co widziałem na YT to obraz jest bardzo ładny. Powoli przymierzam się do fpv: czytam, ogladam i mam zamiar coś wybrac wreszcie. Chciałbym mieć jakieś porównanie jaką jakość można uzyskać w różnych googlach i za sprawą różnych kamer i anten. Niestety jak nie kupisz to się nie przekonasz zapewne. Co myślicie o nich?

Obraz wydaje się bardzo dobry:

Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Pinio »

Miałem, sprzedałem. Opcja rozłączenia i używania jako monitora z wbudowanym odbiornikiem i akumulatorem - super rozwiązanie, pozostali producenci mogliby pomyśleć o podobnym rozwiązaniu.
Mi jednak nie odpowiadał brak możliwości regulacji fresnella i nie byłem w stanie widzieć w nich wyraźnie.
Żona zakładała i widziała wszystko ostro, ja nie.
Druga sprawa, te gogle nie posiadają żadnej gąbki/pianki w miejscu gdzie stykają się z twarzą (jest tam jakiś cienki pasek gumy)
i znów żona nie skarżyła się na niewygodę, mnie za to uwierały.

Kupiłem teraz quanum cyclops
Obrazek
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... um%20cyclo

i jestem więcej niż zadowolony!
Miałem pierwszą wersję gogli quanum i sporo się nakombinowałem aby porządnie leżały na ryju - sporo pianki musiałem wyciąć aby pasowały,
aby widzieć ostro eksperymentowałem z soczewkami z lup nagłownych/ przyłbic spawalniczych a i tak ekran musiałem przykleić za pianką żeby widzieć wyraźnie.

W opisanych wcześniej quanum cyclops wszystko idealnie działa i nie przeszkadza mi nawet że jest tam zwykły fresnell a nie jakieś soczewki akrylowe jak w quanum 2 pro.
Jedyny niuans tych gogli to wbudowany odbiornik z guzikiem do przeszukiwania częstotliwości z najmocniejszym RSSI i brakiem sterowania kanałami góra/ dół
Na szczęście znalazł się dobry człowiek który zrobił piękny tutorial jak łatwo wymienić firmware i dodać do tego Oled pokazujący kanały/częstotliwości oraz skaner częstotliwości pokazujący które kanały z całego spektrum są zajęte
ODPOWIEDZ