Ekran 8,5 cala za 90 zł

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Panowie macie moze jakąs podobną aukcję?
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Matkas »

http://allegro.pl/odtwarzacz-dvd-7-cali ... 30954.html

Cena nawet niższa, jedynie co to nie wiadomo czy jest blue screen czy nie :-)
`Nie mamy skrzydeł by latać, a mimo tego to Nasz cel...`
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

meteor miał robić układy anty bluescreenowe i coś sie nie odzywa :-P
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

Dziś dotarł do mnie Monitorek a w zasadzie DVD z LCD.

Podsumowanie:
- w zestawie brak jakichkolwiek kabli,
- do zasilania trzeba sobie dopasować jakąś ładowarkę/zasilacz,
- sygnał A/V jest na mini-jacku, nie jestem jeszcze pewien czy zwykłym stereo czy wielopolowym,
- monitorek niestety ma blue-screena (jakoś to przeżyję, albo zrobię dodatkowe OSD w bazie albo wymyślę jakiś iny układ, w ostateczności mam kilka innych zastosowań dla tego sprzętu),
- na plus takie rzeczy jak odtwarzanie filmów z karty pamięci lub USB więc jeśli kodeki się będą zgadzać to można wykorzystywać do oglądania nagrania z Go-Pro lub breloczka,
- odtwarza płyty DVD - sprzedawca nie dawał pewności czy będzie sprawny laser,
- bateryjka całkiem pojemna, mam nadzieję że w razie czego będzie można korzystać z monitora bez zewnętrznego zasilania.

Generalnie jestem z zakupu zadowolony.
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Matkas »

Do mnie również dotarł:
-Blue screen, niestety
-Dosyć dobrze widać w słońcu ( przetestowałem w polu dzisiaj )
-A/V na stereo jest
-Nie mogę dopasować żadnej wejściówki do ładowania
-Pakiet Li-po 2200mAh w środku
-W obudowie brakuje trochę śrubek :lol:

Zadowolony jestem z zakupu również, za tą cene monitorek ekstra :-)

Radzu, masz jakiś pomysł na układ eliminujący Blue Screena?

Pozdrawiam,
Mateusz
Artu

Post autor: Artu »

Do mnie również dzisiaj dotarł, i powiem szczerze - żadnych wodotrysków. Jak na razie nie wgłębiałem się w instrukcję, ale AVI z karty nie chciał mi odtworzyć, twierdząc, że nie zgodny format...
Również dotarł sote, czyli sam odtwarzacz bez niczego. Zasilacz akurat taki miałem i się obecnie ładuje.
Co do zainstalowanego aku, to nie był bym takim optymistą. Co prawda w opisie 7,4V 2200mAh, ale pytanie jak był eksploatowany (mój miał menu ustawione na Francuski)
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Matkas »

Artu pisze: Co do zainstalowanego aku, to nie był bym takim optymistą. Co prawda w opisie 7,4V 2200mAh, ale pytanie jak był eksploatowany (mój miał menu ustawione na Francuski)
Po godzinnym prowizorycznym podłączeniu do zasilacza( 1A ), akumulator wytrzymał ok godziny, i jeszcze nic nie mówił że jest rozładowany :-) Z USB ładnie odczytuje filmy w formacie *.AVI, czyta napisy( może niekoniecznie te które powinien :-) )
Artu

Post autor: Artu »

Matkas pisze:
Artu pisze: Co do zainstalowanego aku, to nie był bym takim optymistą. Co prawda w opisie 7,4V 2200mAh, ale pytanie jak był eksploatowany (mój miał menu ustawione na Francuski)
Po godzinnym prowizorycznym podłączeniu do zasilacza( 1A ), akumulator wytrzymał ok godziny, i jeszcze nic nie mówił że jest rozładowany :-)
To Masz farta, bo mój po czterech godzinach ładowania (zasilacz 9V/1A) popracował 15 minut
Matkas pisze:Z USB ładnie odczytuje filmy w formacie *.AVI, czyta napisy( może niekoniecznie te które powinien :-) )
Albo mamy inne urządzenia, albo ja coś nie tak robię, bo mój zarówno z karty SD, jak i z USB nijak nie chce odtwarzać *.AVI
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

Mój aktualny pomysł na bluescreena to dodatkowe OSD Remzibiego w bazie, choć może da radę zrobić coś prostszego.

U mnie brakuje jednej śrubki i 2 gumowych nóżek.

Odtwarza niektóre pliki AVI.

O kabel do ładowania było ciężko, żadna standardowa wtyczka nie pasowała, w końcu dopasowałem z ładowarki od GPS, na razie musiałem zrobić przeszczep ale muszę się wybrać do sklepu zwrócić kabel z wtyczką ładowarce :P

Mój akumulator dotarł rozładowany, na razie się naładował i nie robiłem testów rozładowania.

Nie wiem dokładnie z jakim ustawionym językiem przyszedł mój DVD ale nie było problemu z przełączeniem na angielski.
Awatar użytkownika
Matkas
Posty: 199
Rejestracja: piątek 01 kwie 2011, 19:15
Lokalizacja: Bogatynia

Post autor: Matkas »

Radzu pisze:Mój aktualny pomysł na bluescreena to dodatkowe OSD Remzibiego w bazie, choć może da radę zrobić coś prostszego.
Szkoda troche kupywać aż OSD Remzibiego do czegoś takiego :-)
Rozumiem, że tanie OSD $8 z HK nie pomoże?

Pozdrawiam,
Mateusz
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

Kupując od Remzibiego samą płytkę, procek ze sklepu, a MAXa z sampli nie wychodzi aż tak drogo :P

Z tego co kojarzę jakieś wypowiedzi to ten typ OSD co te z HK to nie pomaga, ale głowy nie daję.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Meteor coś próbował sklecić na maxie , tak żeby generowało synchro, ale coś podobno nie bangla patent który zrobił...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Bo sam MAX bez zaprogramowania go z procka nie bedzie hulał.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

to może w wolnej chwili byś ulepił jakiś schemacik? potem ja mogę płytki wydziargać, potem trza by to poskładać i zaprogramować i pomóc wielu kolegom z bluescreenami...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Po co mam powielać OSD Remzibiego ? Niewiele da sie urwać z tego co tam jest, oprócz kilku rezystorków na wejsciach które są nie potrzebne. Wiem, można dać mniejszy procek, ale to różnica cenowa o 5zł - nie warto zachodu.
Lepiej by było zaznaczyć na płytce Remzibiego co jest niezbędne i tyle.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ