ISDT SC-620 zmniejszenie progu podczas discharge?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

ISDT SC-620 zmniejszenie progu podczas discharge?

Post autor: Assur92 »

Witam
Czy da się zmienić jakoś próg podczas rozładowywania na mniejszy niż 3.1V przy li ion? Chciałem przetestować parę ogniw, ale taki próg niezbyt mnie satysfakcjonuje, próbowałem oszukać ładowarkę i użyć LiFe z ustawionym progiem 2,8, ale niestety ładowarka jest zbyt cwana i wrzeszczy że nie taki typ ogniw :(

Dodatkowo pozwolę sobie spytać o pomiar rezystancji wewnętrznej, jest gdzieś możliwość jej podglądu? Przynajmniej przy pojedynczym ogniwie nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: ISDT SC-620 zmniejszenie progu podczas discharge?

Post autor: Z.W15 »

Assur92 pisze:Witam
Czy da się zmienić jakoś próg podczas rozładowywania na mniejszy niż 3.1V przy li ion? Chciałem przetestować parę ogniw, ale taki próg niezbyt mnie satysfakcjonuje, próbowałem oszukać ładowarkę i użyć LiFe z ustawionym progiem 2,8, ale niestety ładowarka jest zbyt cwana i wrzeszczy że nie taki typ ogniw :(

Dodatkowo pozwolę sobie spytać o pomiar rezystancji wewnętrznej, jest gdzieś możliwość jej podglądu? Przynajmniej przy pojedynczym ogniwie nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć.

Takie igraszki z lipo,moga skonczyc sie zle dla ogniwa,nie wszystkie toleruja dobrze mniej niz te 3.1-3.0 .
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: ISDT SC-620 zmniejszenie progu podczas discharge?

Post autor: Tanner »

Z.W15:
mniejszy niż 3.1V przy li ion
Odnośnie drugiego pytania - podczas ładowania przekręć kółkiem w dół.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ISDT SC-620 zmniejszenie progu podczas discharge?

Post autor: Assur92 »

Z.W15, mi chodzi o Li Ion, one mają dopuszczalne do około 2,6 więc zostawiam sobie "margines błędu" przed uszkodzeniem ogniwa

Tanner, Niestety nie działa mi to przy pojedynczym ogniwie czyli 1S, podłączyłem pakiet 3S i dopiero na takim pokazało mi rezystancję.
Wygląda że stary dobry Accucell 6 będzie musiał służyć do sprawdzania pojemności bo schodzi do 2,9.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: ISDT SC-620 zmniejszenie progu podczas discharge?

Post autor: grryf »

Mi dzis pokazywala przy LiPo 1s, ale musi byc podlaczony jednocześnie kabel balancera (zrób taki kabelek). Pozdrawiam
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
ODPOWIEDZ