SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: Ben »

Szukam informacji/opinii na temat tej nagrywarki. Obecnie mam nagrywarkę która nagrywa 640x480 ale niestety tylko 15 klatek na sekundę, trochę mnie to wkurza (przestoje/zatrzymanie obrazu) podczas nagrywania szybszych manewrów modelu. Nie widać tego na monitorze w czasie rzeczywistym tylko na nagraniu. Nie mogę znaleźć w necie jakichś opinii lub opisów (a może nie umiem ich wyszukać :mrgreen: ). Mile widziane opinie pozytywne jak i negatywne ;-) .
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: Verid »

Opinie być były bo kojarzę sprzęta ale jak na złość też na szybko nie mogę ich odszukać. Dla mnie dyskwalifikujący jest brak przycisków. Piloty do tych urządzeń to zwykle ostatni badziew rozsypujący się nawet od patrzenia na niego i jeżeli szybko sobie nie skopiujesz na jakiegoś lepszego to może się okazać że masz zgrabny srebrny przycisk do papieru zamiast nagrywarki.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Dla mnie dyskwalifikujący jest brak przycisków.
Przycisk do nagrywania mozna latwo dorobic (zakladajac ze bebechy sie nie zmienily, bo taka nagrywarka jest na rynku od ladnych paru lat)
minidvr_recording_switch.jpg
minidvr_recording_switch.jpg (171.27 KiB) Przejrzano 4904 razy
Verid pisze:Piloty do tych urządzeń to zwykle ostatni badziew rozsypujący się nawet od patrzenia na niego
Nie podzielam opinii. Jedynym slabym punktem tego pilota jaki zaobserwowalem jest bateria, ktora wyladowuje sie szybko jesli nosisz go tak iz moga sie wcisnac przyciski. Zapasowa bateria zalatwia sprawe.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: tombstone »

wystarczy opinie i filmy pod opisem przedmiotu na BG obejrzeć
niemiec pisze, że dvr nagrywa w formacie asf i pliki są bardzo pofragmentowane
czyli pikseloza, jakość nagrania nie jest najlepsza zapis obrazu w 480p
i dwa filmy
tu nie szarpie i ma 25/30 klatek na oko https://www.youtube.com/watch?v=i8dZuGldxVM
a tu to tragedia https://www.youtube.com/watch?v=NS1sUD6PLTo - winowajcą może być zbyt wolna karta pamięci
dostępna ilość klatek 5/15/30fps
rozdzielczości 320x288/640x576/704x576
ładna obudowa ,ale za ta cenę to chyba przesada. no i High Resolution to tu raczej nie ma
gdzieś na ali widziałem bez obudowy samą płytkę z elektroniką dvr-a za ~30zł ,ale parametrów nie pamiętam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: pawelsky »

tombstone pisze:dvr nagrywa w formacie asf
Prawda
tombstone pisze:i pliki są bardzo pofragmentowane
Polprawda - rozmiar fragmentu mozna ustawic od min. 1 min, max 1h
tombstone pisze:jakość nagrania nie jest najlepsza
To raczej kwestia zrodla. Probka nagrana przed chwila z TV

Rozmazania widocznego ok. 12 sekundy nie ma w materiale zrodlowym, to jakies Youtubowe artefakty.
tombstone pisze:zapis obrazu w 480p
A czego sie spodziewales po starej analogowej nagrywarce, chyba nie obrazu HD? ;)
tombstone pisze:dostępna ilość klatek 5/15/30fps
Prawda
tombstone pisze:rozdzielczości 320x288/640x576/704x576
Konkretnie to D1, QVGA i VGA.

Jak Ben chce sie pobawic moge pozyczyc do testow i tak teraz nie uzywam.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: Ben »

pawelsky pisze:Jak Ben chce sie pobawic moge pozyczyc do testow i tak teraz nie uzywam.
Bardzo chętnie i pokrywam wszelkie koszty. Szczegóły na PW ;-)

edit-literówka :oops:
Ostatnio zmieniony sobota 08 lip 2017, 21:25 przez Ben, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: marekj »

Ben, chyba Ci kiedyś wspominałem o tej nagrywarce. Były swego czasu w promocji po 22$ na HK. Mam taką i jakość obrazu jest ok. Do pilota również nie mam zastrzeżeń. Jako rejestrator obrazu i parametrów lotu z OSD i kamery podglądu spełnia swoje zadanie przyzwoicie.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: pawelsky »

marekj pisze:Były swego czasu w promocji po 22$ na HK.
No ja swoja tez kupowalem w jakiejs promocji. $50 to moim zdaniem przesada (wlasnie spojrzalem na cene na BG).
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: SD DVR High Resolution Digital Video Recorder

Post autor: Ben »

Po testowałem sobie nagrywarkę i ... nagrywa poprawnie, nie widać zatrzymań/przestojów obrazu na nagraniu. Jednak ma kilka opcji które mnie irytują. Jak ustawimy automatyczne włączenie nagrywania po wyczuciu ruchu, na bezpośrednim podglądzie widoczne są non stop aktywne obszary występowania tego ruchu w postaci pojawiających się obrysów tych obszarów :-/ Latam z OSD gdzie jest sporo informacji i jak dodamy te pojawiające się non stop prostokąty/kwadraciki, to można oczopląsu dostać. Niestety nie ma możliwości wyłączenie tego w menu, nie potrzebny też jest wyświetlany czas nagrania. Rozwiązaniem było by dodanie aktywnego rozdzielacza video - ale to następny gadżet do transportu i zasilania.

Wielkie dzięki dla "pawelsky" za wypożyczenie nagrywarki do testów.

Jednocześnie mam pytanie do Kolegów, jakiej nagrywarki szukać żeby spełniła następujące wymagania:
- zasilanie, najchętniej 12V
- zapis m/in VGA 640x480 fps30
- uruchamianie nagrania po wyczuciu ruchu
- żadnych "bajerów" na podglądzie ... dopuszczalny migający czerwony punkt że nagrywa ;-)

ps. chyba skończy się na zakupie DV02 z FOXTECH'u :-P
pozdrawiam
Ben
ODPOWIEDZ