TV, monitor i.. jak pozbyć się "niebieskiej zmory"

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

TV, monitor i.. jak pozbyć się "niebieskiej zmory"

Post autor: Filonxxxl »

Witam

"Nadejszła wjekopomna chwiła" i czas zakupić ostatni element puzzli pt. "FPV" czyli jakiś zgrabny TV lub monitor na którym będę sobie to wszystko oglądał...

No i teraz tak, założenia są proste:
- wielkość ok. 20-22" (przytoczony w innym wątku chyba fajny TV jest więc "trochę" poniżej założeń)
- wejście composite video
- podświetlenie LED (ze względu na energooszczęność tego rozwiązania)
- miło byłoby gdyby było zasilanie 12V

Macie jakieś swoje sprawdzone typy pozbawione "niebieskiej zmory"?

Bo tak mi przyszło coś do głowy jak się (chyba) pozbyć tego niebieskiego paskudztwa - a gdyby tak wzmocnić sygnał przed odbiornikiem - dałoby to coś?

Skąd ten pomysł - ano wpadłem na to obserwując zachowanie swego tunera radiowego bo akurat mam aktywną antenę z regulowanym wzmocnieniem i niejakie problemy z odbiorem ulubionej stacji Eskarock.
Otóż tenże tuner kiedy sygnał jest słaby i stacja zaczyna szumieć reaguje na podkręcenie wzmocnienia tylko tym, że wskaźnik siły sygnału jedzie ostro w górę a szumy nadal są, więc dla tunera sygnał jest silny mimo iż zaszumiony.

Czy TV lub monitor nie zareagowałyby analogicznie? Czyli traktowały wzmocniony słaby sygnał jako silny mimo, że byłaby to juz prawie tylko "wojna mrówek"?

EDIT:
Znalazłem większego brata tego TV podanego wyżej - może się nada się :lol:
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Zaradzić może OSD Remzibiego podpięte w bazie pomiędzy odbiornik a monitor ustawione w opcji NTSC czyli tej bez znaczków. Chodzi tu o układ który generuje jakiś sygnał i oszukuje monitor a dla obrazu jest przezroczysty.
To jedna ze znanych mi opcji.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
Filonxxxl
Posty: 222
Rejestracja: środa 25 maja 2011, 23:02
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Filonxxxl »

Szymon ale to chyba niezła przeginka, żeby wsadzać skądinąd zacne OSD jako taki "oszukiwacz"...
Nie ma czegoś prostszego?
Pozdrawiam
Darek F., Białystok, GG: 1905575
Futaba T12FG Fasst, Futaba 9CAP+FrSky 2.4 GHz, RMilec 400-470MHz
pit202

Post autor: pit202 »

to i tak nie jest taki głupi pomysł z tym drugim OSD , można dołożyć napięcie zasilania bazy oraz RSSI odbieranego sygnału VIDEO ;-)
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

O i nie taki drogi, bo samo OSD bez GPS i innych dodatków nie jest takie drogie.
ODPOWIEDZ