Problem z ładowaniem 1S od QX90

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

xedo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:10
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: xedo »

Witam,

mam problem z ładowaniem wszystkich akumulatorów 1s 600mah od QX90.
Zakupiłem wraz modelem kilka dodatkowych baterii i problem występuje we wszystkich.
ładuję ładowarką Imax B6.
Baterie ładują się na 20-40% co trwa bardzo długo bo nawet pojedyncza bateria wczoraj ładowała się 130 min po czym ładowarka sygnalizuje zakończenie ładowania.
Wczoraj po kilku ładowaniach udało mi się naładować baterię do 75%, ale straciłem pół dnia.

Ustawiam prąd mniejszy niż 1C - np 0,5A lub mniej dla baterii 600mah.

Problem nie występuje z żadnymi innymi bateriami 1S, ani też innymi np 3S, 4S - tam wszystko odbywa się normalnie.

Do pozostałych mikro quadów jakie posiadam ładuję za pomocą kabla z połączeniem równoległym po kilka aku na raz i nie ma problemu, a tutaj nie idzie ani tak, ani pojedynczo.

Ktoś wie w czym problem?

Pozdrawiam
Phantom 3 ADV, QAV250, TG 9XR+FrSky, HT8, HK 450GT PRO, FBL100, FF120, EasyStar II, Phoenix RC+ET6i
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: Adrián »

Hmm mi to wygląda na reklamację..

Tym bardziej jak sam twierdzisz, że wszystkie inne, nawet 1s ładują się "normalnie".
xedo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:10
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: xedo »

Tylko dwa aku są kupione w zestawie z modelem, a dwa osobno i to nawet inne bo te pierwsze są Eachine, a dwa osobne bez naklejki.
Muszę sprawdzić dziś jeszcze raz czy faktycznie problem jest we wszystkich bo w sumie to wczoraj był problem z dwoma przy osobnym ładowaniu, a wcześniej był problem podczas ładowania równoległego kilku na raz.

Może więc tylko dwa są uwalone.

A czy ktoś używa taką ładowarkę, czy to raczej przerost formy nad treścią:
http://allegro.pl/szybka-ladowarka-hite ... 66522.html
Phantom 3 ADV, QAV250, TG 9XR+FrSky, HT8, HK 450GT PRO, FBL100, FF120, EasyStar II, Phoenix RC+ET6i
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: Adrián »

Masz imaxb6, w zupełności wystarczająca. Do tego typu baterii, szkoda wydawać pieniądze na taką ładowarkę.
xedo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:10
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: xedo »

Adrián pisze:Masz imaxb6, w zupełności wystarczająca. Do tego typu baterii, szkoda wydawać pieniądze na taką ładowarkę.
I ładujesz po kilka baterii na raz równolegle?
Phantom 3 ADV, QAV250, TG 9XR+FrSky, HT8, HK 450GT PRO, FBL100, FF120, EasyStar II, Phoenix RC+ET6i
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9757
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: pawelsky »

xedo pisze:I ładujesz po kilka baterii na raz równolegle?
Bez problemu.

Byc moze Twoj problem wynika z tego ze probujesz ladowac malym pradem kilka baterii rownolegle i po 130 minutach ladowarka sie wylacza po przekroczeniu zadanego limitu czasu ladowania?

Ladujac rownolegle aby utrzymac ten sam czas ladowania zwiekszasz prad ladowania proporcjonalnie do ilosci ladowanych ogniw.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: Adrián »

Oczywiście. Zwykle 6 x1s i ładuje. Moje baterie maja po 150 mah to ładuje 0.8A i nie ma problemu.
xedo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:10
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: xedo »

pawelsky pisze:
xedo pisze:I ładujesz po kilka baterii na raz równolegle?
Bez problemu.

Byc moze Twoj problem wynika z tego ze probujesz ladowac malym pradem kilka baterii rownolegle i po 130 minutach ladowarka sie wylacza po przekroczeniu zadanego limitu czasu ladowania?

Ladujac rownolegle aby utrzymac ten sam czas ladowania zwiekszasz prad ladowania proporcjonalnie do ilosci ladowanych ogniw.
Prąd oczywiście zwiększam odpowiednio.

Baterie raczej są uwalone. Sprawdziłem i dwie jeszcze w miarę się ładują, a pozostałe dwie bardzo kiepsko.

Popróbuję małym prądem, ale ładują się po 120 min i wchodzi zaledwie 300mah więc już chyba po nich.

Niestety to moja wina bo najprawdopodobniej je zbyt nisko rozładowałem podczas konfiguracji aparatury.

To moje początki z FPV i nie jestem przyzwyczajony do tego, że nawet na ziemi model strasznie żre baterię bo ciągnie nadajnik wideo.

Muszę go w takich momentach po prostu odłączać bo kilka minut i po baterii, a w QX90 buzzera nie ma i nie wiadomo kiedy napięcie spadnie za nisko.

Dziękuję za odpowiedzi.
Phantom 3 ADV, QAV250, TG 9XR+FrSky, HT8, HK 450GT PRO, FBL100, FF120, EasyStar II, Phoenix RC+ET6i
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: skazi »

Buzzera nie ma ale zawsze można zamontować, ewentualnie konfigurować quada podłączonego do kompa wtedy w betaflight/cleanflight można monitorować napięcie baterii.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: Adrián »

Zamontuj buzzer, przy okazji będziesz mógł co znaleźć jak gdzieś spadnie w krzaki czy na trawę na zewnątrz.
xedo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:10
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: xedo »

Z tego co widzę to pasuje buzzer na 5V.
Mam kilka sztuk muszę tylko znaleźć chwilę i zamontować za razem w małym jak i w QAV 250 bo mam dokładnie ten sam problem.

Pogoda się robi więc trzeba się brać :)
Phantom 3 ADV, QAV250, TG 9XR+FrSky, HT8, HK 450GT PRO, FBL100, FF120, EasyStar II, Phoenix RC+ET6i
xedo
Posty: 43
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 15:10
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Problem z ładowaniem 1S od QX90

Post autor: xedo »

Witam ponownie,

kupione 4 szt nowych baterii i niestety nowy problem.
Quad w pewnym momencie zaczął się dziwnie zachowywać i kręcić się dookoła, nie dało się nad nim zapanować.
Postanowiłem zresetować PID'y i zresetowałem tym samym wszystkie ustawienia.

Po zbindowaniu od nowa i poustawianiu wszystkiego quad prawie nie lata. Wygląda to tak jakby baterie nie miały mocy i ledwie odrywa się od ziemi na całkowicie naładowanych lipolach. Czasem poleci wyżej ale zachowuje się jakby nerwowo - lata góra / dół...
Jakby silniki nie chciały wejść na obroty.
Próbowałem w CLI zmieniać motor rate bo po resecie ustawień silniki startowały na maxa od razu po podpięciu zasilania. Ustawiłem najpierw 4000 co rozwiązało problem ze startem silników po wpięciu baterii. Myślałem, że może obroty za małe i przez to nie lata i zwiększyłem motor rate do 32000 jednak nadal nie ma mocy...

Ktoś wie jaka może być przyczyna?
Phantom 3 ADV, QAV250, TG 9XR+FrSky, HT8, HK 450GT PRO, FBL100, FF120, EasyStar II, Phoenix RC+ET6i
ODPOWIEDZ