Turnigy Accucell 6 - Funkcja STORAGE

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Turnigy Accucell 6 - Funkcja STORAGE

Post autor: mrozilla »

Dzisiaj chciałem podładować Li-Po 5200mAh za pomocą funkcji Storage ładowarką Turnigy Accucell 6 (wersja 6A). Wszystko podłączyłem, ustawiłem prąd 1A (maksymalnie) oraz 3S, wszystko prawidłowo wykryło, limit mAh wyłączony, włączony limit czasowy 180 minut. Po rozpoczęciu ładowania Li-Po miało 11.15V, po około 60 minutach i ładowaniu 1A Li-Po miało już 11,40V i 3,80V na celę, niestety ładowarka się nie wyłączyła tak jak myślałem, że zrobi, a ładowała ciągle aż do osiągnięcia maksymalnego czasu 180 minut tylko, po osiągnięciu 11,40V przez te 2 następne godziny systematycznie spadały ampery jakimi było ładowane ogniwo. Po 180 minutach Li-Po miało 11,40V i 3,81V na pierwszej i trzeciej celi, a druga miała 3,80V.
Czy tak działa funkcja Storage, że ładuje/rozładowuje do maksymalnego ustawionego czasu? Kiedyś pamiętam jakieś małe Li-Po podłączyłem i ustawiłem Storage, tak rozładowywało i też tak, że wyłączyła się ładowarka dopiero po maksymalnym czasie pracy.
Czy coś inaczej ustawić, coś jest nie tak? Chyba ze dwa razy korzystałem z tej funkcji i taki sam efekt, nie wyłącza się wtedy, kiedy wydaje się, że powinna. Ładowali zwykłe jak i z balanserem działa bez zarzutu.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Turnigy Accucell 6 - Funkcja STORAGE

Post autor: mrozilla »

Nikt nie miałby możliwości jakoś się do tego odnieść? Nie wiem czy coś z tym egzemplarzem jest nie tak czy to prawidłowe działanie, są to popularne ładowarki więc na pewno kilka osób je ma.
dudi011
Posty: 90
Rejestracja: piątek 05 sie 2016, 19:24
Lokalizacja: Gliwice

Re: Turnigy Accucell 6 - Funkcja STORAGE

Post autor: dudi011 »

Wydaje mi się, że funkcja storage ładuje dosyć długo. Ja co prawda mam Imax B6 ale podłączając pakiet Turnigy 5000mah 25C do ładowania w trybie storage (i to niezbyt rozładowany bo miał chyba coś koło 3,60V na celę) to ładował się 145min i weszło coś koło 2000mah i napięcie na celach było chyba coś koło 3,86V po skończeniu ładowania. Z tym że mam wyłączone zarówno limit mah jak i czasowy.
ODPOWIEDZ