Ładowarki Li-pol

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: rafi.devtox »

Verid pisze:
rafi.devtox pisze:Tu wlasnie jest blad myslenia... Stwierdzenia w stylu "dluzszy czas przechowywania zaczyna sie od tygodnia" lub " tryb STORAGE nie jest konieczny.... Ja swoje pakiety ZAWSZE
Rafi - nie histeryzuj bo znowu zaczynasz się zapędzać. To że ty ZAWSZE nie jest prawdą objawioną bo ja na ten przykład NIGDY i mam sprawne pakiety które pamiętają czasy gdy ciebie pociągał tylko "MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba" bo o kopterach to ci się nawet nie śniło. Fajnie że chcesz pomagać ale sianie dezinformacyjnego terroru nie jest najlepszą metodą.

Obrazek

To tak gwoli przypomnienia.
Dziekuje za pouczenie... Ale mimo wszystko dobra praktyka to poczatek sukcesu nieprawdaz?

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: sudik »

Można przecież też podłączyć pakiety szeregowo, zabezpieczy nas to przed prądem udarowym wyrownujacym napięcie na akku. Do ładowania w tej konfiguracji potrzeba by podłączyć się do balansera żeby wyrównać napięcie na każdej celi.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: Verid »

Dobra praktyka - tak. Poparta faktami - jeszcze lepiej. Terror w stylu "jak przetrzymasz" 48h na naładowaniu to pożegnaj się z celami" - nie bo potem rodzą się na forum ciężkie do wyprostowania potworki w stylu "rozładowanie pakietu poniżej 3,7V na celę to dla niego pewna śmierć".
Ten wredny...
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: rafi.devtox »

Verid pisze:Dobra praktyka - tak. Poparta faktami - jeszcze lepiej. Terror w stylu "jak przetrzymasz" 48h na naładowaniu to pożegnaj się z celami" - nie bo potem rodzą się na forum ciężkie do wyprostowania potworki w stylu "rozładowanie pakietu poniżej 3,7V na celę to dla niego pewna śmierć".
Moze i masz racje... Zle to ujalem...

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: IvanM »

rafi.devtox pisze:"Wystarczy odpowiednio skrocic lot".. He he... To jest swietne stwierdzenie... I odkladasz pakiet z roznym poziomem rozladowania cel? Powtorz to wiele razy a potem dziw sie ze napiecie na celach tak bardzo sie rozjezdza....A pozniej na forum pojawiaja sie wpisy w stylu " po 4 lotach padla mi jedna cela" albo " obudzilem sie rano a pakiet spuchl".
W pakiecie cele są połączone szeregowo - z każdej celi wiec latadło wyciągnie dokładnie tyle samo. Jeżeli napięcia po locie się różnią - znaczy to, że cele się różnią. Te różnice nie mają najmniejszego znaczenia dla przechowywania pakietu i w żaden sposób nie mogą mięć wpływ na padnięcie jednej cely lub spuchniecie pakietu. Nie może to też nijak powodować większe rozjeżdżanie się pakietu.
Pakiet będzie w trakcie ładowania zbalansowany.
rafi.devtox pisze:lepszy niz zamiana tych 5 ladowarek za 50 zl na jedna porzadna 2 portowa i kolejno podladowanie wszystkich pakietow do storage to ja nie mam zadnych pytan....
Czy zdajesz sobie sprawy z tego, że dwuportowa ładowarka - to dwie ładowarki w jednej obudowie? Należy to uwzględnić przy zakupie a nie automatycznie uważać, że dwuportowa ładowarka za 200zł będzie lepsza jak jednoportowa za 160zł. Jedyna "porządna" ładowarka, która znam jest jednoportowa a kosztuje 2200zł.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: Verid »

IvanM pisze:W pakiecie cele są połączone szeregowo
W większości pakietów.
Ten wredny...
vermer
Posty: 71
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:18

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: vermer »

A ja mam troszkę inne pytanie jaka może być różnica (dopuszczalna) na napięciach poszczególnych cel w lipo mam 3s Tatu 1150mah 75C i po naładowanie Accucelem 6 80W różnica jest około 0,07V(dwie są np na 4,20 a jedna na 4,13) podobną pokazuje miernik podłączany przez port balancera? Czy to jest uszkodzone ogniwo czy wszystko jest w porządku?
.EmK4.
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 27 gru 2016, 20:52
Lokalizacja: Ślask

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: .EmK4. »

ja mialem taka roznice u siebie na nowym pakiecie ,ladowarka meczyla sie z nim prawie 3 h ale wyprowadzila go na prosta i teraz jest ok ,ale wykres podczas ladowania byl masakrycznie porwany .
Wiec jak ladowarka da rade to naladuj i zobacz co sie bedzie dzialo po locie podczas nastepnego ladowania.
vermer
Posty: 71
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:18

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: vermer »

Cały czas jest mniej więcej taka różnica 4 razy ładowałem akumulator

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: IvanM »

vermer pisze:po naładowanie Accucelem 6 80W różnica jest około 0,07V(dwie są np na 4,20 a jedna na 4,13)
To jest po prostu ładowarka do bani. Jej podstawowym zadaniem jest, by naładowała każdą cele na 4,2V.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: Lech55 »

IvanM pisze: Jej podstawowym zadaniem jest
Czy podstawowym? A może trzeba włączyć ładowanie z balansowaniem.
vermer
Posty: 71
Rejestracja: piątek 25 gru 2015, 23:18

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: vermer »

Lech55 pisze:
IvanM pisze: Jej podstawowym zadaniem jest
Czy podstawowym? A może trzeba włączyć ładowanie z balansowaniem.
Oczywiście, że włączyłem :) i do tego ładowałem tylko jeden aku bez parallel boarda
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: IvanM »

Lech55 pisze:Czy podstawowym?
A co innego może być podstawowym zadaniem ładowarki jak nie ładowanie?
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: Lech55 »

Ładowanie tak, ale podstawowo to ładuje tylko do napięcia pakietu, a balans trzeba włączyć już ponad podstawę.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ładowarki Li-pol

Post autor: IvanM »

Lech55 pisze:Ładowanie tak, ale podstawowo to ładuje tylko do napięcia pakietu, a balans trzeba włączyć już ponad podstawę.
Po pierwsze - napięcie pakietu to ilość cel razy 4,20V a nie x razy 4,20 plus raz 4,13V.
Po drugie - balansowanie jest dziś absolutny standard zintegrowany z procesem ładowania. Balanser tylko "przejmuje" na siebie część prądu ładowania cel szybciej naładowanych - by one nie przekroczyły 4,20V. Ładowarki obowiązek jest ładować, dopóki i najbardziej rozładowane odniwo nie osiągnie 4,20V.
ODPOWIEDZ