Eachine ProDVR

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Eachine ProDVR

Post autor: Verid »

Nagrywarka ta jest już jakiś czas na rynku jednak w przeciwieństwie do swojego protoplasty, HMDVR, nie doczekała się swojego tematu. Niedopatrzenie które myślę że warto nadrobić, szczególnie że u popularnego chińskiego dostawcy, ProDVR z reguły jest tańszy od HMDVR a lepiej wyposażony (w momencie pisania tej recenzji HMDVR kosztował 98,63PLN na BG a ProDVR 71,87). Dla przypomnienia, wątek poświęcony HMDVR znajduje się tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=6&t=32536

Co zatem dostaniemy za nasze ciężko zarobione pieniądze? Opakowanie ProDVR stanowi woreczek strunowy z folii antystatycznej, znacznie obszerniejszy od tego w którym przychodzi HMDVR i spięty kartonikiem z logo producenta:

Obrazek

Wewnątrz, oprócz nagrywarki, znajdziemy okablowanie, dwa kawałki pianki mocującej, anglojęzyczną instrukcję obsługi w postaci pojedynczej kartki papieru kredowego oraz niewielki kartonowy trójkącik mający stanowić swego rodzaju certyfikat jakości:

Obrazek

Należy zaznaczyć że producent zapewnia podwójny zestaw kabli zasilających i do wejścia/wyjścia wideo i dźwięku (z zarobionymi końcówkami i bez) oraz kable do wyprowadzenia przycisków na zewnątrz:

Obrazek

Elektronika nagrywarki upchnięta została w obudowę z pomarańczowego, półprzeźroczystego plastiku. Nalepka na przednim panelu nosi na sobie piktogramy opisujące przyciski a także opis poszczególnych wyjść urządzenia:

Obrazek

Maksymalne wymiary zewnętrzne to: 41,3mm szerokości, 33mm wysokości i 9,6mm grubości. Masa bez okablowania i karty to zaledwie 9,6g. Na lewej ściance znajduje się otwór na kartę microSD:

Obrazek

Gniazdo jest osadzone znacznie płycej niż w HMDVR dzięki czemu dostęp do karty jest możliwy bez dodatkowych ostrych narzędzi tudzież przesadnie długich paznokci.
Prawa ścianka to zestaw trzech gniazd. Od góry licząc, pierwsze gniazdo to wyjście wideo oraz audio (każde z własną masą), drugie to wejście wideo, audio oraz zasilanie (tu również każde z osobną masą), trzecie natomiast służy do wyprowadzenia przycisków na zewnątrz:

Obrazek

Instrukcja, mimo że całkiem przejrzysta jest całkowicie bezużyteczna.

Obrazek

Wynika to z faktu że firmowo nagrywarka jest obarczona tak samo błędnym oprogramowaniem co HMDVR. Również nie pamięta ustawień rozdzielczości i przycina obraz u dołu.
Najnowszy FW, który w miarę skutecznie rozwiązuje te problemy (do pobrania stąd: https://drive.google.com/open?id=0Byt2N ... F91aWxlTlE ) pasuje zarówno do HMDVR jak i do ProDVR ale jego wgranie powoduje zmianę reakcji ProDVR na klawisze. Przykładowo: w/g instrukcji wejście do głównego menu odbywa się poprzez krótkie naciśnięcie przycisku oznaczonego strzałką w prawo. Po zmianie FW wejście do głównego menu odbywać się będzie analogicznie jak w HMDVR czyli przez przytrzymanie środkowego przycisku.

Podsumowując - jako że funkcjonalnie ProDVR=HMDVRa a za niższą cenę dostajemy dodatkowe okablowanie i wygodniejszy dostęp do karty SD to uważam że jest to sprzęt jak najbardziej godny polecenia.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
zboczylas23
Posty: 9
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra

Eachine PRO DVR

Post autor: zboczylas23 »

Witam posiadam odbiornik FlySight BP i chciałbym nagrywać z niego obraz.
Czy nagrywarkę Eachine PRO DVR http://abc-rc.pl/video-nagrywarka-fpv#axzz4PhK5jmK5
da się jakoś sensownie połączyć z tym monitorem ?

Moje rozumowanie na chwilę obecną jest następujące..
W monitorze posiadam wyjście 'DIV AV Out' do niego podpinam przewód AV i następnie wpinam się do nagrywarki pod wejścia V_IN ?

Chyba, że ktoś może polecić jakąś inna nagrywarkę do tego monitora..
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine ProDVR

Post autor: Verid »

zboczylas23 pisze:Moje rozumowanie na chwilę obecną jest następujące..
Twoje rozumowanie jest prawidłowe.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
zboczylas23
Posty: 9
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Eachine ProDVR

Post autor: zboczylas23 »

Czy zasilanie nagrywarki można podłączyć do monitora FlySight BP pod wyjście DC OUT ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine ProDVR

Post autor: Verid »

Nie znam tego monitora, i nie wiem ile V tam podaje. Przekroczenie 5V dla nagrywarki skutkuje jej nieodwracalnym unieruchomieniem.
Wg opinii na RCG nagrywarka pracuje stabilniej poniżej tego progu z pakietami 1s włącznie aczkolwiek nie sprawdzałem tego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
zboczylas23
Posty: 9
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Eachine ProDVR

Post autor: zboczylas23 »

Monitor podaje 7V więc odpada.
Niestety nie posiadam ładowarki do pakietów 1S dałoby radę zasilać to pakietem 2S z jakimś regulatorem ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine ProDVR

Post autor: Verid »

Dałoby się zasilić z tego 7V jak wepniesz pomiędzy nagrywarkę a monitor jakiś stabilizator napięcia. Z resztą to samo się odnosi do pomysłu z 2S.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
zboczylas23
Posty: 9
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Eachine ProDVR

Post autor: zboczylas23 »

Czy ten regulator byłby odpowiedni ?
http://abc-rc.pl/ubec-3a-5v-6v-2-6s-lip ... z4PhK5jmK5
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine ProDVR

Post autor: Verid »

Jak nie ustawisz na wyjściu 6V...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
zboczylas23
Posty: 9
Rejestracja: sobota 15 paź 2016, 18:08
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Eachine ProDVR

Post autor: zboczylas23 »

Dzięki za pomoc ;-)
Wybrałem trochę bezpieczniejszą opcję.. http://abc-rc.pl/ubec-3a-5v-fpv-blue-sky#axzz4PhK5jmK5
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine ProDVR

Post autor: Verid »

Bezpieczniejsza opcja to jest to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6590784479

Tylko trzeba ustawić napięcie PRZED podłączeniem nagrywarki.
Ten wredny...
abadon11
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 18:04

Re: Eachine ProDVR

Post autor: abadon11 »

Panowie zamontowałem dzisiaj tą nagrywareczkę , i mam teraz takiego laga że nie da się normalnie latać może coś żle podłączyłem ?
Syma x5c-1, F450 diy, 250 emax 1806 naze32rev5 na razie 3s.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Eachine ProDVR

Post autor: Adrián »

Spr jeszcze ustawienia, ale lag jest..
Dlatego ja mam podpięte do drugiego sygnału (diversity) i włączam na "czuja. Dla pewności spr czy działa przepinając przewody.
Do czegoś szybkiego się nie sprawdza.
Jak miałem spięte na tym co latam, to tragedia..
abadon11
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2015, 18:04

Re: Eachine ProDVR

Post autor: abadon11 »

A miało być tak pięknie;) no ale spróbuję z nią jeszcze powalczyć, jak na razie to lag dla mnie nieakceptowalny.
Syma x5c-1, F450 diy, 250 emax 1806 naze32rev5 na razie 3s.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine ProDVR

Post autor: Verid »

Nie lata się na obrazie przez nagrywarkę - żadną. Niektóre mają mniejszy lag, niektóre (jak ta) większy ale generalnie to nie jest dobra praktyka bo wszystkie ten lag mają.
Albo rozdzielacz aktywny albo chociaż prymitywny Y-kabel. To drugie może powodować pogorszenie jakości obrazu ale eliminuje lag'a nagrywarki i jest najtańszą opcją.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ