Ładowarka IMAX B6 mini a akumulatorki Nimh aa i aaa

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Shepp
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 08:39

Ładowarka IMAX B6 mini a akumulatorki Nimh aa i aaa

Post autor: Shepp »

Witam. Może ktoś będzie mi w stanie pomóc. Niedawno zakupiłem wyżej wymieniona ładowarkę do ładowania pakietów lipo i z tym żadnego problemu nie mam. Chciałbym również ładować nią zwykle akumulatorki aa i aaa "paluszki". Zmieszalem się gdyż na aku pisze, że mają 1,2V natomiast w ustawieniach imaxa ładowarka chce je ładować do 1,5V. Nie mam zamiaru ich przeladowywac i uszkadzać dlatego zwracam się z prośbą o informację. Drugie pytanie odnosi się prądu ładowania. Z tego co znalazłem albo podają żeby ładować 1C albo 0,1C i teraz człowiek nie wie, w co wierzyć :). Jeszcze jedno pytanie jak sprawa wygląda w przypadku ładowania akumulatorków NiCd w porównaniu do Nimh. Z góry dziękuję za pomoc :)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ładowarka IMAX B6 mini a akumulatorki Nimh aa i aaa

Post autor: hornet2 »

Nie wiem w czym masz problem z ładowanem aku NiMH :?: Do ładowania aku NiMH masz do wyboru dwa tryby : manualny , albo automatyczny . W manualnym ręcznie wybierasz max. prąd ładowania . W auto to ładowarka sama dobiera sobie wartość prądu ładowania w zależności jak bardzo są rozładowane aku . Przykładowo ręcznie ustawiłeś max. prąd ładowania na 1,2A i takim prądem ładowarka zacznie ładować aku . Natomiast podczas ustawienia na auto przykładowo zacznie ładować prądem nie 1,2A tylko 0,8A .

Sheep pisze:Zmieszalem się gdyż na aku pisze, że mają 1,2V natomiast w ustawieniach imaxa ładowarka chce je ładować do 1,5V. Nie mam zamiaru ich przeladowywac i uszkadzać dlatego zwracam się z prośbą o informację.
1,2V to jest napięcie nominalne a nie końcowe . Końcowe wynosi ok. 1,5V . Podobnie jak masz dla pojedynczego ogniwa Li-Pol napięcie nominalne 3,7V co daje końcowe napięcie ładowania 4,2V/ogniwo . Dla Li- Ion 3,6V co daje 4,1V/ogniwo . I dla Li-Fe 3,3V co daje 3,6V/ogniwo .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ