Video Gogle - FPV dylemat co wybrać ? - Ankieta

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Które gogle byś wybrał?

FATSHARK BASE EDITON
18
69%
HEADPLAY
3
12%
AIO Goggles Basic
5
19%
 
Liczba głosów: 26

Qugar_
Posty: 8
Rejestracja: środa 27 kwie 2011, 22:56
Lokalizacja: Rogoźno

Post autor: Qugar_ »

mikun pisze:Qugar_ jest ktoś w Poznaniu co ma gogle foxtecha z HT na rondzie Obornickim :-)
Masz je cały czas tam u siebie?
Jak bym był w pobliżu to bym wpadł się przymierzyć jeżeli można 8-)
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

Jest jakis kolega w woj. mazowieckim / łódzkim, ktory ma headplay i ponownego testu?? :)
Mam , mogę pożyczyć , sam zobaczysz.
Edit
Ankieta do bani ,ja mam wybór negatywny.Headplaye leżą w szufladzie , używam Fat szarków.
Kazimierz
Awatar użytkownika
ZiMi
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 16:09
Lokalizacja: Warszawa-Ząbki

Post autor: ZiMi »

Miałem okazję używać kilka gogli:
V-Real Viewer
Vuzix
HeadPlay
Fatshark
Foxtech
Każdy ma swoje mocne i słabe strony, ideału niestety nie ma
Do celów FPV najbardziej pasuje mi Foxtech - najlepsze proporcje zalet do wad.
Mądrze jednak radzi Rurek - trzeba przymierzyć jak buty.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Ja używałem fatsharków i foxtechy które mam cały czas... miałem fatsharki w pierwszym wydaniu i wkurzało mnie że optyka jest strasznie blisko oczu tak blisko że po kilku mrugnięciach optyka była już pomuzgana i miałem mgłę patrząc na obraz. W wersji 2010 już jest lepiej miałem okazję się o tym przekonać jak Krzyś Kula robił lot swoją hexą jak dla mnie jest duża poprawa. Poprawa poprawą ale nadal trzeba stosować gąbki pod nos, bo wyprofilowanie jest pod mały wąski nos chińczyka.

Qugar_ pisze: Masz je cały czas tam u siebie?
Jak bym był w pobliżu to bym wpadł się przymierzyć jeżeli można 8-)

Qugar_ gogli nie trzymam w pracy tylko w domu ale jeśli dasz wcześniej znać zabiorę je do pracy.
RafAltyn
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2011, 10:49
Lokalizacja: Kaźmierz Wlkp.

Post autor: RafAltyn »

Jestem w podobnej sytuacji - przed wyborem. Jeśli mógłbym również skorzystać z możliwości ich przymierzenia byłbym wdzięczny. Powiedz tylko gdzie i kiedy a postaram się dopasować.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Jeśli to Kaźmierz pod Szamotułami to będziesz miał blisko jeśli inne to trochę jest km :-) mogę zabrać je jutro jeśli chcesz będę na rondzie obornickim stacja shell jestem jutro od 10-15 w inne dni od 10-18
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
RafAltyn
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2011, 10:49
Lokalizacja: Kaźmierz Wlkp.

Post autor: RafAltyn »

To właśnie ten, a poza tym z pracy (w Poznaniu) będę miał jakieś 10min jazdy samochodem. Jednak samochód dziś stoi u mechanika dlatego nie wiem czy dam radę odebrać go dzisiaj i dojechać do Ciebie jutro. Mam nadzieję, że nie będzie to dla Ciebie większym problemem jak dam Ci znać np. jutro i wtedy podjadę na chwilę, lub wtedy umówimy się na inny dzień. W razie czego szukać Cię na stacji Shell (praca)?

Przy okazji - już teraz dziękuję. Tym bardziej, że do tej pory nie miałem okazji nic takiego założyć na nos więc będzie to całkiem nowe doświadczenie.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Napisz mi na PW kiedy będziesz i koniec :-) ja wynajmuje tylko teren na shellu podjedź do serwisu szyb to mnie znajdziesz obok nich mam swój punkt :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Artur Rewera
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Artur Rewera »

Mam Fatsharki i Headplaye. Te drugie lepszy obraz ale trudniej je dopasować do twarzy, Mniej wygodne. i najlepiej zarzucić sobie coś na głowę po ich włożeniu. Fatsharki.: Lekkie wygodne, szybko się je zakłada, łatwo dopasowuje do twarzy. Byłyby super, ale te moje są bardzo podatne na zakłócenia.Jak używam nadajnika Dragon Linka, to nie da się latać, bo tracę w nich obraz.Wyłączam nadajnik, obraz wraca.W headplayach takich zakłóceń nie mam. Więc latam na Headplayach. A może ktoś ma pomysł jak wyeliminować te zakłócenia w Fatsharkach?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Artur a nie ma od wewnątrz na tyle miejsca żeby wyłożyć folią alu klejącą? Chodzi mi o to czy płytki pcb elektroniki gogli nie dotkną foli. Trzeba jakiś ekran zrobić :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Problem już dawno rozkminiony na dwa sposoby:

- odsunąc DLa od Fatsharków na 2-3 metry
- dac wspólną masę DLa i FSów
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ