KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: kamilborkowski »

Jakiś czas temu dostałem od Elliota (Adriana) gogle Kylin do recenzji - http://goo.gl/tfhqt5
Obrazek
Dokładna nazwa brzmi "KDS KYLIN GOGGLES Head-mounted Wireless Receiver" i oczywiście można je zakupić na GearBest.

Gogle przyszły w worku przewoźnika oraz w podwójnym kartonie "na zamek":
ObrazekObrazek

Opakowanie wygląda niezwykle obiecująco ponieważ zapewnia nas o takich bajerach jak 3D FPV (za $75 ??? Shut up and take my money!!!), możliwość założenia gogli na głowę (!), 32 stopniach pola widzenia, baterii z napięciem błyskawicy oraz obsługi PAL jak i NTSC.
Obrazek
Szara rzeczywistość jednak zweryfikuje te obiecanki...

Szczegóły techniczne są podane na bocznej ściance opakowania
Obrazek
a wyczytać na nich możemy między innymi że w goglach zastosowano monitor 5" o rozdzielczości 800x600px, odbiornik 32 kanałowy, baterię 4.2V (1 cela) 2000mAh a pobór prądu jest na poziomie 300mA co dawałoby ponad 6h działania... hmm...

Karton
W kartonie znalazły się gogle oraz antena ze złączem SMA. Instrukcji brak no ale uznajmy, że nie jest to skomplikowane urządzenie.
Oczywiście możemy tak sądzić do momentu gdy będziemy chcieli je włączyć bo wtedy się okazuje, że się nie da... bo trzeba wpiąć pakiet ukryty pod klapką na górze gogli do gniazdka :-P
Obrazek
W zestawie brakuje ładowarki (gogle posiadają złącze mini USB do ładowania pakietu).

Pierwsze założenie
Gogle mają wygodne mocowanie na 3. regulowanych elastycznych pasach złączonych gumowym elementem. Po wyregulowaniu całkiem przyjemnie trzymają się na głowie. Niestety same gogle okazały się sporo cięższe niż deklarowane 385g:
Obrazek
W okolicach 385g to one ważą bez anteny, baterii i... pasków mocujących...
Niestety w wygodnym noszeniu bardzo przeszkadza wyprofilowane miejsce na nos, które jest zrobione z twardego, ostrego plastiku i wrzyna się w nos niemiłosiernie. To oczywiście zależy od tego jaki nos tam wsadzimy...
Obrazek
Gąbka w materiale przylegającym do twarzy jest przyjemna w dotyku.
Przy wyłączonych goglach widać jak w niektórych miejscach prześwituje światło na bocznych ściankach. Na szczęście podczas używania nic takiego nie ma miejsca. Gogle posiadają soczewkę fresnela całkiem niezłej jakości, ale niestety umieszczoną na stałe. Mam wrażenie (i niestety nie tylko ja) że przez to obraz w nich widzimy lekko nieostry i nie pomaga tutaj odsuwanie gogli od oczu ani próba przyciskania ich mocniej do twarzy.

No to polatajmy w tym wiadrze to karmienia koni...
Po pierwszych lotach byłem zawiedziony jakością odbioru ponieważ śnieżyły niemiłosiernie. Okazało się jednak, że załączona do nich antena jest lewoskrętna a ja wszystkich moich anten używam prawoskrętnych.
Obrazek
Po wymianie anteny na jedną z moich okazało się, że odbiornik jest naprawdę dobrej jakości i chwilami lepiej odbierał niż nieszczęsne diversity w goglach Skyzone V3 - tutaj naprawdę plus. Dodatkowym plusem jest fakt, że pomimo deklarowanych 32 kanałów odbiornik można ustawić na częstotliwość co 5 MHz od 5645 MHz do 5945 MHz. Oprócz tego można włączyć automatyczne skanowanie.
Menu oferuje również dostosowania jasności ekranu, kontrastu oraz nasycenia. Monitor w nich daje całkiem dobry obraz. Brak w nim bluescreena. Mamy też możliwość regulacji głośności ponieważ gogle posiadają na dole ukryty głośnik (nie udało mi się go niestety przetestować bo nie mam żadnego mikrofonu).
Pośród przycisków do obsługi znajduje się również gniazdo USB do ładowania oraz dioda ładowania.
No i tutaj mamy lekki dramat bo:
1. Dioda świeci po prostu po podłączeniu zasilania do gniazda USB - nieważne czy pakiet jest wpięty czy nie
2. Ładowanie z jakiejkolwiek ładowarki do telefonów (nieważny prąd ładowania) trwa wieki bo po godzinie ładowania napięcie na celi wzrosło mi z 3.7V do 3.9V i chyba jeszcze kilka godzin by musiało wisieć na gniazdku
3. Cela posiada tylko jeden wtyk JST a więc ładowanie w ładowarkach modelarskich wymaga dodatkowego kabla rozdzielającego na złącze balansera oraz złącze główne (chyba że ja nie wiem jak można ładować inaczej takie pakiety)
W każdym bądź razie pomógł mi mój pajączek zrobiony głównie do testowania instalacji FPV (każdemu polecam sobie taki zrobić):
Obrazek

Po pełnym ładowaniu gogle działały nieprzerwanie przez 2h. Ostatnie prawie pół godziny mrugały już na ekranie czerwonym znaczkiem baterii więc jest dużo czasu na ewentualny powrót modelem. Odcięcie zasilania gogli następuje przy 3.7V na celi.

Po kilku lotach mocno doskwiera mi w takich goglach brak nagrywarki. Kilka razy niestety kretowałem mojego racing quada i nawet nie wiedziałem gdzie.

Reasumując
do zalet mogę zaliczyć:
  • dobry odbiornik
  • brak bluescreena
  • niezły monitor w środku
  • ładne wykończenie
  • dobra cena
  • czas działania
  • wygodne paski oraz gąbka
  • wyszukiwanie kanałów
do minusów z kolei:
  • bardzo niewygodne miejsce na nos
  • nieostry obraz przez stałe miejsce soczewki fresnela
  • antena w zestawie lewoskrętna
  • ładowanie przez port USB trwa wieki
  • 3D na opakowaniu - tutaj nawet nie wiem jakim przypadkiem znalazł się tam ten symbol
  • brak jakichkolwiek portów wejścia/wyjścia zarówno dla video jak i audio
Będę jeszcze w wolnej chwili starał się je rozebrać i może uda się dorobić jakieś gniazdo wejścia video. Na pewno też muszę popracować nad nosem. Albo nie, mój nos zostawię w spokoju a zrobię więcej miejsca na niego w goglach - zobaczymy jak pójdzie obróbka tego plastiku.
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: Marciniasty »

. 3. Cela posiada tylko jeden wtyk JST a więc ładowanie w ładowarkach modelarskich wymaga dodatkowego kabla rozdzielającego na złącze balansera oraz złącze główne (chyba że ja nie wiem jak można ładować inaczej takie pakiety)
Każda rozsądna ładowara począwszy od imaxa b6 naładuje 1celę po podłaczeniu do głównego złącza ładowania bez podłaczania do złącza balansera bo tam nie ma czego balansować .
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: kamilborkowski »

Tak przypuszczałem, ale z przyzwyczajenia podłączyłem tą celę najpierw do portu balansera i wtedy niestety nie dało się bez głównego złącza ładować. Robiłem to na szybko bo miałem wychodzić wkrótce więc po prostu użyłem mojego pająka. Dzięki Marciniasty, sprawdzę przy okazji ładowanie z samego głównego złącza.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: PiotrSz »

Skoro Kamil wysmażył recenzję zdjęciowo tekstową to ja zrobiłem filmową.
Nie do końca jestem zadowolony ale kolejna recenzja będzie zrobiona lepiej, oglądając ją widzę że poprawiłem bym kilka rzeczy... ale tej już nie będę poprawiał.

Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: kamilborkowski »

Taki maly "proof of concept", ale mogę powiedzieć, że udało się dodać zewnętrzne źródło video do tych gogli.
Szczegóły jak tylko to jakoś ogarnę i złożę gogle.
Obrazek

Edit: poprawione zdjęcie
Ostatnio zmieniony sobota 30 lip 2016, 10:58 przez kamilborkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: PiotrSz »

Kamil, nie ładuje się duże zdjęcie... pewnie ma to związek z uprawnieniami na google ;-)

Ja miałem dopiero zabierać się do dorobienia zewnętrznego wejścia ale skoro mówisz że Ci się nie bardzo udało to chyba się nie będę nawet do nich dobierał ...
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: Pinio »

Kamil napisałe że się udało, w sumie jeśli odbiornik w tych goglach nie jest jakoś zintegrowany z monitorem nie wiem co się miało nie udać?
Pstryczek do wyłączania wbudowanego odbiornika i dwa kabelki równolegle z tymi co idą z oryginalnego odbiornika do matrycy, ja zrobiłem podobnie w quanum cyclops
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: PiotrSz »

Coś się zamotałem z tym co napisał Kamil. :-)
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: KDS KYLIN GOGGLES - recenzja dla GearBest

Post autor: kamilborkowski »

No niestety trochę się natrudziłem. Po rozebraniu gogli i dojściu do głównej płytki okazało się, że sam odbiornik jest bardzo mocno przylutowany (pady są ukryte pod obudową odbiornika) i nie pomogły lutownice, plecionki ani hotair.

Skończyłem więc na tym że przeciąłem ścieżkę po drugiej stronie płytki
Obrazek

Teraz na górnej płytce nie miałem przekazu video z odbiornika do monitora (między 2 a 3):
Obrazek
Dzięki temu mogłem przylutować przełącznik, którym będę decydował czy obraz na monitorze ma pochodzić z odbiornika czy z zewnętrzengo chincha.
Obrazek
No i teraz kabelkologia:
1 - masa, która idzie do zewnętrznego chincha
2 - sygnał video z odbiornika ma iść do jednego bocznego pada na przełączniku
3 - tutaj ma trafić sygnał video a więc lutujemy do środkowego pada na przełączniku (oba elementy na płytce z jednej strony są połączone)
sygnał video z zewnętrznego chincha ma iść do drugiego bocznego pada na przełączniku

Niestety jeszcze się męczę z umiejscowieniem tego przełącznika (wkleję go w boczny biały panel obok reszty przycisków) więc końcowych zdjęć nie mam.
ODPOWIEDZ