Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: NeXuS »

Witam, mam taką nagrywarkę:
http://www.surveilzone.com/1ch-d1-av-mi ... box-dr1168
Kiedy ją kupowałem nie było jeszcze w sklepie informacji, że nie działa w PAL. Byłaby ideałem, gdyby nie to "nie działanie" w PAL, które objawia się tym, że gdy podczas nagrywania sygnał nam zdechnie - mrówki, to po wznowieniu na 90% obraz będzie klatkować na jakieś 5-6 fps. Da się z tym, żyć bo nawet wtedy rejestruje dane OSD, ale używać tego w pass thru do fpv już się nie da. Musi być na oddzielnym sygnale video, żeby nam nie zepsuć podglądu na lot.

Uczciwy sprzedawca z Chin po prawie półtora roku jest skłonny wziąć ją spowrotem i zwrócić kasę!!! Zrobiłby to ktoś w Polsce?

Ale przyzwyczaiłem się do tego pudełeczka, swoje w sumie robi, gdyby nie ta przypadłość, która czasem się objawia.
Pytanie jest takie - dałoby się coś podłączyć przed nagrywarkę, żeby ją oszukać, że ciągle ma sygnał, albo coś. Nie wiem czy to w ogóle możliwe w teorii, ale może jakiś mały elektroniczny trick by pomógł?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: Rurek »

NeXuS pisze:Pytanie jest takie - dałoby się coś podłączyć przed nagrywarkę, żeby ją oszukać, że ciągle ma sygnał, albo coś. Nie wiem czy to w ogóle możliwe w teorii, ale może jakiś mały elektroniczny trick by pomógł?
Nie warto, nie da się, szkoda czasu.
ale....skoro:
NeXuS pisze:Uczciwy sprzedawca z Chin po prawie półtora roku jest skłonny wziąć ją spowrotem i zwrócić kasę!!!
i do tego w opisie do twojego pudełeczka jest że w PALu to działa inne pudełeczko czyli to:
http://www.surveilzone.com/1ch-high-res ... cd-dr11651
To moim zdaniem najprościej dogadać się i wymienić na te prawidłowe. Wiem, wiem że droższe ale może w ramach rekompensaty paręnaście dolków utargujesz.
Zagadaj z nimi.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: NeXuS »

Masz rację, wygląda jak nagrywarka foxtecha więc powinna być OK. Zaraz do nich napiszę.
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: Arthor »

Rurek pisze:
NeXuS pisze:Pytanie jest takie - dałoby się coś podłączyć przed nagrywarkę, żeby ją oszukać, że ciągle ma sygnał, albo coś. Nie wiem czy to w ogóle możliwe w teorii, ale może jakiś mały elektroniczny trick by pomógł?
Nie warto, nie da się, szkoda czasu.
Podejrzewam, że puszczenie sygnału przez najprostsze OSD (nawet na pusto, bez żadnych informacji) rozwiązałoby problem. Ale zgadzam się z pkt.1 i 3 wypowiedzi Rurka. Byłaby to sztuka dla sztuki.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: Rurek »

Arthor pisze:Podejrzewam, że puszczenie sygnału przez najprostsze OSD (nawet na pusto, bez żadnych informacji) rozwiązałoby problem.
Słabe te podejrzenie :-) bo OSD nie konwertuje formatów NTSC<-->PAL i wice wersja... za każdym razem musisz w OSD ustawić system w jakim sygnał wchodzi i w takim samym kodowaniu też sygnał wyjdzie.
Więc tak naprawdę jedyne sensowne rozwiązanie problemu to zakup kamerki w systemie NTSC ale moim zdaniem z wielu względów nie warto. Lepiej wymienić nagrywarkę.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: NeXuS »

Myślałem o konwerterze z PAL na NTSC, coś takiego kosztuje z 10 dolców. Tyle, że jest podejrzenie, że obcinałoby dół, a więc efekt byłby taki sam jak mini nagrywarce z banggood, która kosztuje bodajże dwa razy mniej, więc to bez sensu.
A koledze z OSD nie chodziło raczej o konwersję do NTSC, tylko o to, że w razie zaniku sygnału OSD by podtrzymywało sygnał i może by to wystarczyło.
Awatar użytkownika
Arthor
Posty: 350
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 16:50
Lokalizacja: Antyle

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: Arthor »

NeXuS pisze:A koledze z OSD nie chodziło raczej o konwersję do NTSC, tylko o to, że w razie zaniku sygnału OSD by podtrzymywało sygnał i może by to wystarczyło.
dokładnie.
możesz sprawdzić z czystej ciekawości...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: NeXuS »

Mam jakiegoś wolnego minima to na wariata spróbuję przepuścić przez niego.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: Rurek »

Konwerter z NTSC do PAL nie kosztuje 10$ i nie jest to takie hop-siup. Słowo-klucz, ostatnio na forum modne ;-) czyli timing. Nie jest prosto i za takie małe pieniądze zrobić dobrą konwersję z 29,97Hz do 25Hz :-)

Sprawa dotycząca OSD - powtarzam - to nie zadziała. Wszelkie minimyOSD i inne oparte o procesor MAX7456 nie regenerują sygnału.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: Jambo »

to może zamiast konwertera taniej będzie takie :
http://www.banggood.com/Mini-DVR-Video- ... 21117.html

pozdro
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Znawcy technologii video PAL pomóżcie z DVR

Post autor: Rurek »

infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ