Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: mrozilla »

Posiadam taką ładowarkę do tego zasilacz ATX, do tej pory małe pakiety 500-600 mAh ładowałem 0,5-0,6A bez problemu, zasilacz bez obciążenia linii 5V. Chciałem teraz naładować pakiet Li-Po 5200mAh z balanserem, ustawiłem odpowiednią opcję i po chwili od włączenia ładowarka wywala komunikat INPUT VOL ERR, dla pewności podłączyłem drugi identyczny pakiet i dalej to samo. Obciążyłem linię 5V 6 x 5-watowe rezystory 10Ω i niestety dalej ten sam komunikat, dodałem do tego na linię 5V żarówkę 12V 55W i mimo wszystko dalej wyskakuje ten błąd. Zasilacz 300W na linii 12V 18A.
Dodam, że błąd pojawia się po przytrzymaniu START i potwierdzeniu parametrów, jakieś 2-3 sekundy po włączeniu się okna ładowania, a po pojawieniu się błędu i naciśnięciu STOP ładowarka wraca do MENU wyboru ilości S i natężenia prądu ładowania.
Czy problem na pewno leży w zasilaczu? Bo błąd interpretuję jako błąd napięcia wejściowego. Ale z forum można wyczytać, że po obciążeniu linii 5V da się zasilaczem ATX ładować Li-Po za pomocą tej ładowarki. O ile dobrze pamiętam kiedyś ładowałem Li-Po z balanserem 2200mAh bez obciążenia zasilacza, albo była to sama żarówka, niestety nie pamiętam.
Czy zakup zasilacza 12V DC 5A 60W za około 35zł pomoże, czy w innym miejscu jest jakiś problem?
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: Grzechu »

Tak wina zasilacza. A zwarte masz przewody startu atxa? Zielony z szarym albo czarnym jeśli dobrze pamiętam.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: mrozilla »

Oczywiście, zasilacz bez problemu ładuje małe pakiety 1S, tak więc startuje bez problemu. Piny zwarte i jak wspomniałem obciążona linia 5V i to w miarę mocno.
Ewentualnie czy lepiej zakupić nowy zasilacz 12V DC 5A 60W (zapewne chiński skoro z wysyłką kosztuje 35zł) czy od nowszego XBOXa 175W, bo taki mam możliwość nabyć w dobrej cenie.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: maxxxior »

od xboxa ierz i będzie git.
Chociaż ja używałem przez rok czasu starego ATXa za 10zł z giełdy i było ok
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: mrozilla »

Do dlatego u mnie nie jest ok? To mnie własnie zastanawia. Nie da rady 5.2A osiągnąć? Nie ma sensu obciążać bardziej linii 5V niż 6 rezystorów i żarówka 12V 55W, ale nie wiem w jakim innym miejscu może leżeć problem jak nie w zasilaczu.
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: majek »

W tej ładowarce głównym problemem jest to okrągłe wejście zasilające. 5A tamtędy nie przejdzie, napięcie zasilania spada i jest taki efekt jak dostajesz. To gniazdo trzeba wywalić i przylutować bezpośrednio kable zasilające do płytki, z drugiej strony zrobić sobie jakieś xt60.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: mrozilla »

Z tego co właśnie czytam, te ładowarki dają max 4,5-4,7A, ale czy pomimo ustawienia 5A ładowarka sama jak wszystko będzie prawidłowo działało ustawi podczas ładowania i pokaże te 4,7A, czy własnie jak u mnie wywali błąd i po prostu trzeba ręcznie ustawić 4,7A żeby ruszyło?
Bo już nie jestem przekonany czy chodzi o mój zasilacz i czy ten z XBOX 175W na pewno rozwiąże problem błędu.
majek
Posty: 267
Rejestracja: czwartek 20 wrz 2012, 22:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: majek »

Ładowarka da tyle ile trzeba lub sama ograniczy prąd do swojej mocy maksymalnej. Ale ten prąd najpierw musi do niej dotrzeć, a przez to gniazdo 5/2 jest to niemożliwe dla tak dużych prądów.
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: Turnigy Accucell 6 - błąd INPUT VOL ERR

Post autor: mrozilla »

Rozumiem tylko teraz kwestia czy błąd ten spowodowany jest wtyczką, ładowarką czy czymś innym... Tak czy tak kupię chyba ten zasilacz od XBOXa 175W, zawsze to praktyczniejsze niż ATX, a może faktycznie rozwiąże problem.

EDIT

Dodam, że po podłączeniu zasilacza z XBOX 175W o którym była mowa ładowarka zaczęła ładował Li-Po z ustawieniem 5.2A, z czego maksymalnie ładowała około 4.5A, ale nie było żadnych błędów. Również bez problemu działa tryb STORAGE, rozładowywało pakiet do zadanej wartości, ale pomimo ustawieniu 1A rozładowywało maksymalnie 0.5A i zastanawia mnie dlaczego była to połowa zadanej mocy?

Czy może ktoś się orientuje jak się nazywa gniazdo, które jest w wtyczce? Chciałbym zakupić takie jakie jest montowane w XBOX i po prostu wtykać je do oryginalnego kabla tylko najpierw trzeba byłoby wiedzieć jak to się nazywa...
ODPOWIEDZ