Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

king99
Posty: 193
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 14:10
Lokalizacja: Chorzów

Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: king99 »

Fat shark już jakiś czas temu zapowiedział wypuszczenie nowych gogli. Udało mi się znaleźć trochę informacji, więc stwierdziłem, że warto się z nimi podzielić.

Obrazek

Póki co preorder można złożyć chyba tylko w getfpv.com
Dominator v3 za 350$
Dominator HD v2 jedyne 520$

Co nowego? Na pierwszy rzut oka wentylator i wbudowana nakładka na twarz. W opisie do V3 wspominają o wejściu HDMI mini zamiast micro, wsparciu dla 720p i obrazie 16:9 w rozdzielczości WVGA czyli 800x480. HD v2 mają nową, lepszą optykę i większy FOV, natomiast nie jestem pewien (czyt. nie znalazłem informacji), czy także będą wspierały obraz w standardzie 16:9, ale można wywnioskować, że skoro tańszy model wspiera, to tu też będzie? Oczywiście możliwe ma być przełączenie do wszechobecnego w świecie fpv 4:3. Kolejny nowy ficzer w obu modelach to kondensator przy nagrywarce, który ma zapobiegać utracie nagrania po odłączeniu baterii. Sama bateria też została odświeżona. 2s 1800mAh i wbudowany wskaźnik naładowania. No i nowe etui na okulary.

Tutaj dwa unboxingi i poniżej pogadanka z Mr. FatShark’iem:




Jest jeszcze mały bonus dla obecnych posiadaczy Dominatorów HD i v2.
25$ w getfpv.com. KLIK!!!
Obrazek

Mam ndadzieję, że niczego ważnego nie pominąłem. Mnie się bardzo podobają i tyle w temacie ;-).
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: Roger »

Odświeżę nieco temat, czy ktoś z posiadających Fatsharki z nową baterią miał taki efekt, czy to jest normalne?:
Mianowicie ładowała mi się bateria z balansowaniem przez 113 minut w tym czasie weszło 2055 mah "prądu" czy aby na pewno jest wszystko ok z tą baterią? Może ładowarka przeładowuje ... ?

Obrazek
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: Verid »

Roger pisze:Może ładowarka przeładowuje ... ?
To akurat łatwo sprawdzić. Miernik w łapę (tylko porządny) i pomierz napięcie na poszczególnych celach przez złącze balancera
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: kamilborkowski »

Moja kilkuletnia Accucell 6 robi tak na każdym pakiecie. Na początku się cieszyłem, że "hip hip hurra jak dużo wchodzi do pakietów", ale ona nie dość że strasznie długo balansuje to jeszcze pokazuje wartości władowanego prądu często większe niż pojemność deklarowana pakietów (i to nie tych najnowszych). Możliwe, że część energii którą zlicza traci na ciepło.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: PiotrSz »

Panowie, wszelkie baterie dedykowane do gogli niezależnie jakiej firmy są bardzo kiepskiej jakości. Zwykłą ładowarką nie ma szans żeby to określić ich jakości ale jeśli posiadamy ładowarkę z pomiarem rezystancji wewnętrznej podczas ładowania to okazuje się że te pakiety mają rezystancję wewnętrzną na poziomie 20-40 Mohm co tak na prawdę jest tragedią ...
Dla porównania nowe pakiety np Tattu 1300mAh 4S mają rezystancję na poziomie 1 Mohm na celę.
Kiepskiej jakości cele i stąd bierze się bardzo długi czas balancowania, mam to samo z tym że na ładowarce Hyperion.
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: Roger »

Bazując na waszym doświadczeniu, przejmować się? Nie przejmować?
lipol oczywiście był zimniutki, więc może to nie jest problem.
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: biczownia »

Roger pisze:Bazując na waszym doświadczeniu, przejmować się? Nie przejmować?
lipol oczywiście był zimniutki, więc może to nie jest problem.

Ja ładuję ten pakiet bez wtyczki balansera w trybie charge - czytałem gdzieś na rcgroups, że taki sposób jest zalecany w przypadku tego pakietu
... i tak skończysz na kiss24A
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: kamilborkowski »

Nie przejmuj się póki cele nie mają napięcia wyższego niż 4.2V.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: PiotrSz »

Odpowiadając na pytania które dostałem na PW dotyczące ładowarki która podczas ładowania mierzy rezystancję wewnętrzną cel, ja używam Hyperiona 720i NET a które jeszcze mają ? Nie wiem, trzeba poczytać ale raczej te droższe ładowarki i przeważnie jedno lub maks dwukanałowe...
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: zybyzy »

PiotrSz pisze:te pakiety mają rezystancję wewnętrzną na poziomie 20-40 Mohm co tak na prawdę jest tragedią ...
jak bym miał tyle to bym się cieszył, moja od nowości ma ok 400 i działa całkiem przyzwoicie, choć ładuje się dwa razy dłużej niż powinna.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: Marciniasty »

Ultramaty graupnera mierzą rezystancję każdej celi w czasie ładowania . Ładowarki Skyrc mają osobny tryb pomiaru rezystancji i mierzą ją tylko w momencie jego wywołania niestety nie podczas ładowania pakietu . Z tego co czytałem to Turnigy reaktor i wszelkie ichargery też mają pomiar rezystancji .
Awatar użytkownika
Roger
Posty: 371
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 09:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: Roger »

Ok, co by temat całkiem nie zszedł z Fatsharków na lipole, może przy okazji zapytam o to co już pytałem w innym wątku o firmware dvr dominatorów, może kojarzycie czy da się w DVR gogli ustawić aktualną datę zapisu dla plików? Mi zapisuje wszystko z 2013 roku :/
Pozdrawiam Maciek,
Aktualnie: FrSky x9d, X-Lite, rejsery i DJI Mavic Pro
Stuff dawno temu: Spektrum DX8, Naza v2 +GPS, http://mojerc.pl, KFC32, Nighthawk 280 Pro
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: pilot »

PiotrSz pisze:...okazuje się że te pakiety mają rezystancję wewnętrzną na poziomie 20-40 Mohm co tak na prawdę jest tragedią ...
Przy pakietach do latania faktycznie nie do przyjęcia ale do gogli czy nadajnika RC nie ma to aż tak dużego znaczenia. Przy prądach rozładowania maks. kilkaset mA (pewnie nie więcej niż 0,2-0,3A) taka rezystancja nie jest problemem. Naładować prądem 1C też się uda :-)
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe Dominatory v3 i Dominatory HD v2

Post autor: biczownia »

Nawiązując jeszcze do pytań Roger'a o ładowanie lipola do Fatsahrków znalazłem takie info na rc groups:

Quote:
Originally Posted by airborn777 View Post
This question was probably answered already but I can't find the answer. Why does label on the Fatshark HD v2 batery says - DO NOT BALANCE CHARGE!

Could anyone explain please?

Because there is balance circuitry inside the battery pack. Just charge through the power plug and the pack will balance itself.



http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 5&page=272
... i tak skończysz na kiss24A
ODPOWIEDZ