Problem z monitorami

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

Haha, pewnie Rayford lata na kanale 4rtym lub 5tym i się wstraja obok na kanał :-)
Tyle że akurat między 4 i 5 kanałem na pasmie "E" jest aż 40 MHz odstępu... ale szeroko idzie ten odbiornik w takim razie.... mało selektywne te dziadostwo jest :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Testowanie monitora zakończyło się tak:

Testy wykazały że monitor jest do d..y!

Obrazek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z monitorami

Post autor: miś »

Hehe, nie chciało się przy testach łazić po płaskim, teraz trza łazić po drzewach ;-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

...I niestety dalej nie znamy odpowiedzi na pytanie czy Rayford latał na kanale obok... no ale teraz to ważniejsze jest znalezienie namiaru na najbliższych alpinistów niż jakieś tam kanały w odbiornikach 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z monitorami

Post autor: Piotrowy »

Rurek pisze:Testowanie monitora zakończyło się tak:
Straż pożarna, czy drzewołaz :roll:
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Ściągnęliśmy w końcu jakoś ten model, strata dwa śmigła i jeden regiel padł ...

Co do monitora, ustawiłem kanał pierwszy w nadajniku a w odbiorniku też pierwszy tylko na odwrót, znaczy trzeba patrzeć na cyferki na zworkach do góry nogami i wypuściłem się na 500m w dal 500m w górę dodam, że lot odbył się pół godziny temu czyli nocą i powiem że monitor mrugnął sporadycznie jak na taką odległość było bardzo dobrze, jutro sprawdzę pozostałe kanały, ale już widać jak włączy się właściwe kanały to obraz już tak nie gaśnie raptownie, jak słabnie sygnał tylko zaczyna szumieć ale wciąż coś widać...

Misiu, muszę powiedzieć, że twoje OSD w połączeniu z pixhawkiem działa rewelacyjnie, śmigam nocą dystanse robię kamery nie trzeba ...

Rurek okazuje się że wcześniej latałem na kanale obok...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

Rayford pisze: ustawiłem kanał pierwszy w nadajniku a w odbiorniku też pierwszy tylko na odwrót, znaczy trzeba patrzeć na cyferki na zworkach do góry nogami
Czyli ustawiłeś zgodnie z rozpiską którą podałem i teraz jest dobrze? Czy coś na "odwrót" niż w rozpisce?
Grunt że się sprawa rozwiązała, heh banalna w sumie i niejeden temat o tym problemie na forum jest (błędne rozpisanie DIPów, szczególnie w RX).
Rayford pisze:śmigam nocą dystanse robię kamery nie trzeba ...
Taaaa, nie trzeba kamery :-) a potem nagle sekwoja staje na drodze ;-)
Chyba nawet misiowe OSD nie ostrzega o drzewach (Miśiu zanotuj ficzer do zrobienia w OSD :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:Czyli ustawiłeś zgodnie z rozpiską którą podałem i teraz jest dobrze?
Znaczy się zworki są ponumerowane i wcześniej ustawiałem według rozpiski która była naklejona na odbiorniku, teraz ustawiłem tak jak w rozpisce tylko jak patrzę na zworki do góry nogami.
Rurek pisze: a potem nagle sekwoja staje na drodze ;-)
A to już inna sprawa, ale fakt przydałoby się coś naszego... Misiu sensor odległości jakiś trzeba, bo kamery w nocy nie widzą ... ;-) lubisz przecież grzebać w bajtach ...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

Rayford pisze:Znaczy się zworki są ponumerowane i wcześniej ustawiałem według rozpiski która była naklejona na odbiorniku, teraz ustawiłem tak jak w rozpisce tylko jak patrzę na zworki do góry nogami
Moim zdaniem coś jest nie tak bo jak to do góry nogami?


Prościej dać kamerkę najtwiżyn :-) i przy księżycu już jest całkiem znośnie, np http://www.surveilzone.com/0.00008lux-s ... era-cc1564
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

Rurek pisze:Moim zdaniem coś jest nie tak bo jak to do góry nogami?
Dociekliwy jesteś, więc tłumaczę precyzyjniej, na tej fotce ustawiony jest kanał 1 oryginalnie jak na etykiecie.
Obrazek

A na tej fotce mam ustawiony 1 kanał tak samo jak na górnej tylko patrząc na odbiornik inaczej, do góry cyferkami przy zworkach, i na tym ustawieniu da się normalnie latać.

Obrazek
Rurek pisze:Prościej dać kamerkę najtwiżyn :-) i przy księżycu już jest całkiem znośnie
Jak trzeba to mam swój księżyc, Podlatuję znienacka, załączam i wszystko co żyje pada na kolana przed tym światłem, 50W to jest moc ;-)

Obrazek
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Problem z monitorami

Post autor: matulekpl »

Rayford pisze:Jak trzeba to mam swój księżyc, Podlatuję znienacka, załączam i wszystko co żyje pada na kolana przed tym światłem, 50W to jest moc
mały offtop: jakiś opis do tego? co gdzie jak i za ile?:) sam chciałem sobie takie cuś wymodzić;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rayford »

matulekpl pisze:mały offtop: jakiś opis do tego? co gdzie jak i za ile?:) sam chciałem sobie takie cuś wymodzić;)
Co tu opisywać, kupujesz takie diody http://allegro.pl/modul-cob-10w-dioda-l ... 90658.html przykręcasz starannie do kawałka alu żeby dobrze ciepło odprowadzało, ja to przykręciłem do rury kwadrat 12x12mm, łączysz wszystko równolegle, podłączasz do pakietu, ja to mam przez przekaźnik i z apki załączam gdy trzeba kogoś oświecić ...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Problem z monitorami

Post autor: Adrián »

Można jeszcze dać, bardzo cienką warstwę pasty thermo pod ledy.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Problem z monitorami

Post autor: Rurek »

Rayford pisze:Dociekliwy jesteś,
Heh nie dociekliwy tylko poszukujący odpowiedzi...wychodzi na to że masz wyjątkowo niechlujnie zmontowany egzemplarz bo ma do góry nogami wmontowany dip-switch :shock:
Edicao: jednak kompletnie nie rozumiem jak to może działać... Bo nie jest zgodne z oficjalną rozpiską którą pokazywałem i która została kiedyś oficjalnie potwierdzona na stronach producenta... A w Twoim wypadku wychodzi że piny odpowiadają błędnej rozpisce i do tego jeszcze do góry nogami ... Ale mętlik :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ