Rekorder DVR HD 30fps

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Plotek »

Tu możesz porównać:
Filmik HK DVR (trochę go rozjaśniłem)


Testowy z HMDVR (bez żadnych filtrów, po prostu zgrany)


Może na pierwszy rzut oka nie jest to jakiś rewelacyjny film. Bitrate bez porównania na korzyść HMDVR. FPS w HM też jest spoko. Do HMDVR muszę tylko zrobić sobie filtr bo strasznie jest film zakłócony - chłopaki na rcg o tym pisali, jest na to sposób.. I będzie to wtedy bdb nagrywareczka :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wtorek 27 wrz 2016, 21:52 przez Plotek, łącznie zmieniany 2 razy.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Adrián »

Wszystko jasne, dzięki za porównanie :-)
To teraz potestuje w boju.
Wreszcie będzie nagranie z osd.

Hm zasilam z osobnego bec'a i z masami też zrobiłem porządek, może dlatego nie mam takich zakłóceń. Chyba, że jeszcze wyjdą podczas lotu.
Poczytam o filtrze w razie czego. Podłączając za pierwszym razem, coś namieszałem z masami i były problemy z obrazem.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Assur92 »

Nie ma problemu w tej eachine z obrazem PAL? Czytałem że są, a na twoim nagraniu jakoś nie widzę nic przeszkadzającego. Chyba będę musiał rozpakować tą nagrywareczkę i przetestować nagrywając na raz na HK i eachine by porównać która lepsza :)
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Głuś »

Adrián pisze:Głuś, nie będzie Ci przeszkadzało opóźnienie? U siebie podłączyłem pod inny kanał, mam diversity i nie trzeba kombinować z kablami
hmmm tylko wiesz nagrywarka mi służy głównie jako dupochron w razie kraksy musiał bym jechać do chaty po laptopa bo przecież zawsze go ze sobą nie wożę - już i tak tego sprzętu jest tyle że masakra. Można też przepiąć przewody żeby odtworzyć, ale chciałem bezwtyczkowo zrobić żeby mniej się tego dyndało przy goglach. Nie mnie pisząc tego posta zaświtał mi pomysł - skombinować jakiś czytnik SD na USB do smartfona można wpiąć i o ile łynie format pliku to wystarczy tylko mieć przy sobie mały czytnik i naładowany telefon :-)

Adrián pisze:Ktoś się orientuje, jak wygląda sprawa z innymi nagrywarkami?
Np popularna z hk srebrna? Nie mam doświadczenia.
Ponieważ Plotek już się wypowiedział na temat jakości nagrań to ja w tej kwestii mogę tylko przytaknąć - niestety jakość jest słaba, choć nie jest tragiczna. Odpowiem na Twoje pytanie: jak ją ustawisz to sama startuje po podłączeniu zasilania i kończy plik nawet jak wyciągniesz wtyczkę, ma jakieś spore kondesatory bo diody migają jeszcze ładną chwilę po odłączeniu, ale żeby nie było tak cudownie, jak się jej długo nie używa to się ustawienia same popierdzielą i trzeba od nowa ustawiać :-D Znaczy nie ma chyba jakiejś baterejki do podtrzymania, albo w sofcie są błedy bo raz na jakiś czas ustawienia się resetują.

A ta Wasza jak się zachowuje? Jak ją ustawię raz, a dobrze i podłączę tak jak mówi Adrian to ustawienia będą na wieki wieków amen czy też po jakimś czasie się poprzestawia?

PS. U mnie diversity ma 3 wyjście, Antena A, Antena B i Diversity ;-/ więc jak podłączę DVR z A lub B a google z diversity to mogę sobie strzelić w kolano :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Adrián »

Głuś pisze:: jak ją ustawisz to sama startuje po podłączeniu zasilania i kończy plik nawet jak wyciągniesz wtyczkę, ma jakieś spore kondesatory bo diody migają jeszcze ładną chwilę po odłączeniu, ale żeby nie było tak cudownie, jak się jej długo nie używa to się ustawienia same popierdzielą i trzeba od nowa ustawiać Znaczy nie ma chyba jakiejś baterejki do podtrzymania, albo w sofcie są błedy bo raz na jakiś czas ustawienia się resetują.
Czyli jak to w życiu, nie ma idealnego rozwiązania..
Głuś pisze:A ta Wasza jak się zachowuje?
Jak nie zmienisz softu (chociaż nie wiem, czy zawsze się przestawia), to po podłączeniu działa jak zawsze. Kiedyś ją uruchomiłem i wczoraj do niej wróciłem i ustawienia były niezmienne.
Głuś pisze:PS. U mnie diversity ma 3 wyjście, Antena A, Antena B i Diversity ;-/ więc jak podłączę DVR z A lub B a google z diversity to mogę sobie strzelić w kolano
No trochę tak. U siebie jeszcze mam patyk i koniczynę. Z diversity leci bezpośrednio, a z kanału, gdzie jest koniczyna leci nagrywarka.
Dla mnie opóźnienia są nieakceptowalne.
W razie W, u siebie zostawiłem złącza i zakończę nagranie (bo inaczej plik się nie zapisze, nawet jak przepniesz tylko przewody, sygnał) i przepnę na monitor/gogle i odtworzę nagranie z zapisanym logiem z gps.
Nie jest to idealne rozwiązanie, ale dla mnie jedyne z tą nagrywarką.

Zobaczę jak to się sprawdzi w przyszłości.
hardware.net
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 05:47

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: hardware.net »

Z mojego doświadczenia. Hmdvr podstawa to tylko NTS choć piszą że pal też jest to tylko chwyt marketingowy. Podawany obraz obcina po krawędziach. Jakość słabą. Pixeloza wszech obecna.
C-dvr. Pełny PAL. Nic nie obcina choć mąż rozdzielczość to 640/480 teoretycznie podawany obraz przeskalowuje do tej rozdzielczości. Można ustawić ilość klatek na sek od 1 do 30. Obraz jest płynny i dość ok jak na te rozdzielczość. C-dvr to te niebieskie. Srebrna i której kolego wspominał do Hc-dvr i teoretycznie ma hd. Patrząc na cenę to podejrzewam że pełny PAL ładnie już nagra i nic nie poobcina i nie zmniejszy. Choć tylko mniemam bo nikt u nas ich nie ma. [wymoderowano]
Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

moderator: Tym razem potraktuję to jako oczywistą pomyłkę. Myślę, że po lekturze regulaminu forum będziesz wiedział gdzie umieszczać takie zdania.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

hardware.net pisze: Hmdvr podstawa to tylko NTS choć piszą że pal też jest to tylko chwyt marketingowy.
A przeczytaj stronę wstecz...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Plotek »

Właśnie próbowałem wrzucić soft od Verida. Wszystko według instrukcji, odczekałem blisko minutę po ostatnim sygnale led i odłączyłem zasilanie, wyjąłem kartę i odpaliłem z powrotem bazę, jednak nagrywarka ani drgnie. Nie mam jak nadać sygnału video niestety i teraz pytanie do Was:
Jeśli hmdvr na wejściu nie ma sygnału video to się nawet nie włącza czy oznacza to, że się uwaliła przy update ? :)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

Plotek pisze:Jeśli hmdvr na wejściu nie ma sygnału video to się nawet nie włącza czy oznacza to, że się uwaliła przy update ? :)
montis pisze:Warning: Flashing ProDVR sometimes ends in bricking the device. You can restore the bricked device with a help of serial flash reader (arduino can be used). I will add detailed instructions later.
http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... tcount=463
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Plotek »

Daniel Ty leniu....

Dzięki Verid :-)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: ci3jk4 »

Głuś pisze: PS. U mnie diversity ma 3 wyjście, Antena A, Antena B i Diversity ;-/ więc jak podłączę DVR z A lub B a google z diversity to mogę sobie strzelić w kolano :-D
Dlatego ja się cieszę że zmodowałem moje diversity już wcześniej.
Wsadzając je w gogle, drażniło mnie wpinanie się w odbiornik za pomocą jacka, bo jest on gigantyczny i nieporęczny.
Dlatego otworzyłem odbiornik i przeciągnąłem przewód do serw przez wyjście antena B i w środku podlutowałem je do istniejącego jacka diversity out, oraz gniazda zasilania (3 przewody bo przecież masa wspólna).
Dzięki temu na goglach nic mi nie dyndało jak nie miałem nagrywarki i wszystkie przewody były ładnie pochowane
Teraz jak jest nagrywarka to najpierw na szybko użyłem wyścia jack z diversity, tak żeby podkradać obraz, a wyjście nagrywarki podłączyłem do przełącznika w goglach (quanumy v2).
Latam bez opóźnień, a jeśli chcę włączyć lub wyłączyć nagrywanie wciskam przycisk na goglach i mam na ekranie wyjście z nagrywarki.
Klikam rec, patrzę czy działa i przełączam się spowrotem na obraz prosto z odbiornika i tak latam.
Teraz jeszcze zostało mi znowu uwolnić kabel jack (bo mi się nie podoba), więc znowu za pomocą kabla do serw robię splitter który wydzieli obraz i masę do nagrywarki.

Minus jest taki że wcześniej miałem pod przełącznik podpiętą kamerkę, żeby oglądać co jest przedemną na polu, ale i tak prawie z niej nie korzystałem.
Oczywiście nagrywarka zasilana osobno z beca 5v (też wpiętego w główne zasilanie), ale z tego co patrzałem, da się wyłuskać 5v albo z odbiornika diversity, albo z monitorka.
ODPOWIEDZ