Rekorder DVR HD 30fps

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Rurek »

Hmm jeszcze coś z lewej obcina... za to widać różnicę w jakości na korzyść nowego diwajsa.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

Rurek pisze:za to widać różnicę w jakości na korzyść nowego diwajsa.
Bo z jakiegoś powodu V-mate okazjonalnie mi się przestawia w 320x240 (wyżej 640x480 i tak nie skoczy) a diwajs leci w tym swoim "jakby" D1
Ten wredny...
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: madejson »

Verid pisze:
Rurek pisze:nagranie jest w formacie jakowejś "hybrydy" formatu komputerowego czyli 720x480 i przy odtwarzaniu nagranego pliku jest szansa że obetnie.
Ano niestety - klatka z V-mate:

Obrazek

Klatka HMDVR

Obrazek

Auć. Cza będzie koordynaty dawać u góry...

wrzuć tego posta na rc-groups, niech widza ze dalej jest nie halo. Moze to ich zmotywuje aby wypuscic nowa wersje FW.
Pzdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

Jak masz ochotę ich cisnąć to wrzuć...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: madejson »

Oki, jesli mam zgode na wykorzystanie Twoich zdjec to wrzuce.
Ostatnio zmieniony piątek 12 lut 2016, 10:02 przez madejson, łącznie zmieniany 1 raz.
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

Absolutnie się nie krępuj. :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: madejson »

Ok, thx, jakby ktoś chciał śledzić: http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 894&page=9
Pzdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: piwko »

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: jacekV »

Kurna, a ja upaliłem dziada...

Nie wiem dlaczego (tzn. wiem ale nie powiem :mrgreen: ) założyłem że wygrzebany ze starych zapasów step down ma ustawione 5V a miał 12V. Wprawdzie nie pojawił sie m(tra)giczny dymek, ale DVR jest martwe po podłączeniu prawidłowego zasilania.

ehhh... "Sprzęt był sprawny, użytkownik nie"
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: madejson »

Coś sie ruszyło w kwestii obrazu. Info z forum banggood'a, dostawca bada temat. Mam nadzieje, że ew. update fw wystarczy.
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

Nic się nie ruszyło bo nowego FW nie ma, wszystkim jest ten sam kit o "badaniach" zapychany.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Głuś »

madejson pisze:Coś sie ruszyło w kwestii obrazu.
Ale konkretnie o tym że dół przycina czy o czym mowa w kwestii obrazu?

Mam dwa pytania do właścicieli tego sprzętu:
- czy da się wyłączyć całkowicie na amen OSD nagrywarki tak aby nie zasyfiała obrazu na monitorze podczas lotu?
- albo czy ewentualnie działa po podłączeniu samego AV IN? Mam na myśli osobne podłączenie sygnału z odbiornika do DVR i do monitora (ta z HK tak działa), jeśli tak to czy jest jakaś dioda wskazująca że "sie nagrywa sie" ?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

Wiem, trochę późno ale...:
Głuś pisze:- czy da się wyłączyć całkowicie na amen OSD nagrywarki tak aby nie zasyfiała obrazu na monitorze podczas lotu?
Nope. Nie znalazłem tego w menu, samo w trakcie nagrania też nie chce zgasnąć. Co więcej, nagrywajka wprowadza minimalny ale widoczny lag. Do lotów widokowych nie przeszkadza, do świrowania odradzam.
Głuś pisze:- albo czy ewentualnie działa po podłączeniu samego AV IN? Mam na myśli osobne podłączenie sygnału z odbiornika do DVR i do monitora (ta z HK tak działa), jeśli tak to czy jest jakaś dioda wskazująca że "sie nagrywa sie" ?
Działa (nie musi mieć nic na AV-OUT) ale sugeruję nie przez Y-kabel a przez aktywny rozdzielacz wideo. Poza tym jest pewna ciekawostka o której czytałem a jeszcze nie zweryfikowałem. Ponoć podłączenie i odłączenie jakiegoś urządzenia od AV-OUT zatrzymuje nagranie:

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 94&page=24

U siebie tego nie zauważyłem bo nie mam nic na AV-OUT - będą potrzebne dodatkowe testy.

Jest dioda aktywności która zaczyna mrugać po tym jak uruchomisz nagrywanie.

Ponadto przewinęła się informacja którą tez muszę zweryfikować, jakoby niektóre egzemplarze zatrzymywały nagranie po zamknięciu pierwszego segmentu tj. jeżeli ustawić nagrywanie na interwał 10 minut to po nagraniu 10 minut nagrywanie staje zamiast rozpocząć kolejny 10 minutowy plik.

EDIT - Testy wykonane

I tak - teoria o przerywaniu nagrywania po odłączeniu AV-OUT została POTWIERDZONA. W ramach testu podłączyłem pod AV-OUT swoje Quanumy V2, uruchomiłem nagrywanie (dioda miga, cyferki czasu na OSD czerwone) i po chwili odpiąłem kabel od AV-OUT. Dioda przestała migać informując o zakończeniu nagrywania, plik wideo został zapisany.
Można uruchomić nagrywanie bez czegokolwiek na AV-OUT więc wystarczy pamiętać by nie korzystać z tego złącza w trakcie lotu albo uruchomić ponownie nagrywanie po odłączeniu podglądu.

Teoria o nagrywaniu tylko pierwszej sekwencji została OBALONA. Pozostawiona na 16 minut nagrywajka z interwałem ustawionym na 10 minut zapisała dwa pliki 10 i 6 minut.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Głuś »

Dzięki za odpowiedz, nie pali mi się, mam w bazie tą z HK, ale do gogli coś lekkiego szukam. Z tego co piszesz to przepuszczanie sygnału raczej odpada, a rozdzielacz to kolejny klamot - te raczej nie są, ani małe, ani lekkie :/ Niektórzy mają dwa wyjścia w odbiorniku, ale ja mam akurat diversity w goglach. Zobaczę czy da rade wyssać równocześnie sygnał z anteny B i głównego wyjścia diversity wtedy można dać na wyjście z helika i może to by było jakieś rozwiązanie...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rekorder DVR HD 30fps

Post autor: Verid »

Jak cię interesują małe nagrywarki to Eeachine niedawno wypuściło klona HMDVR. Kolorowe pudełko, troszke więcej dodatków w temacie kabli ale wszystko wskazuje na to że to dokładnie ta sama konstrukcja z tymi samymi problemami

http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 52&page=34

Jest (a przynajmniej była) ciutkę tańsza od HMDVR.
Co do rozdzielacza to ciekawa sprawa bo też chciałem zrobić po bożemu i dać rozdzielacz na tracker co by jednocześnie mieć podgląd i wyjście dla nagrywarki. No i dałem taki maleńki DIY z katalogu Jabel'a. Efekt tego taki że obraz miałem albo czarno-biały albo z jakimiś dziwnymi przesunięciami. Jadąc na zlot do Konarzyn wywaliłem to w pioruny i zrobiłem ordynarny Y-kabel na AV - obraz cud mód malina.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ