Ładowanie pakietu 2s ładowarką turnigy ?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

smootny

Ładowanie pakietu 2s ładowarką turnigy ?

Post autor: smootny »

Ładowanie pakietu 2s ładowarką turnigy z balanserem ?

W ładowarce turnigy balanser ma wtyczki zaczynające się od 3S do 8S :mrgreen:
- jak rozwiązać sprawę z pakietami 2S ?
Najprościej było by ładować każdą celę osobno - lecz to bzdura .. i strata czasu.
Podpiąć to w wtyk od 3S pozostawiając jeden pin wolny ? Jeżeli tak to który z tych dwóch środkowych ?

Banał lecz taki pakiet ładuję dziś pierwszy raz :]
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Co to za dziwna ładowarka że nie ma balancera dla 2S?
A tak odnośnie podpinania do balancera 3S - nie ryzykowałbym. Ładowarka to nie jest najtańszy sprzęt a LiPole potrafią zrobić niemałe bum. Pomijając fakt że najprawdopodobniej soft ładowarki zgłupieje i wyrzuci błąd bo mu będzie jednej celi brakować...
smootny

Post autor: smootny »

Verid pisze:Co to za dziwna ładowarka że nie ma balancera dla 2S?
Dokładnie to ta:
http://www.hobbycity.com/hobbyking/stor ... er/Charger
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

W opiniach masz takie coś:
Btw, this charger DOES balance 2 cell lipos, just shave the guides off the balance connector and insert it into the far right 3 connectors on the 3 cell slot! I'm currently watching the carger on my computer through log view right now!
Jak masz ochotę zaryzykować......

Jak to dobrze że kupiłem Accucel-6..... z nią nie ma takich problemów..
smootny

Post autor: smootny »

Verid pisze:
Jak to dobrze że kupiłem Accucel-6..... z nią nie ma takich problemów..
A ja "6" wymieniłem na "8" - chyba to był zonk :mrgreen: .
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Kurcze a w opisie pisze od 1-8 cell

a zobacz czy w menu masz opcje 1 czy 2 S jeżeli tak to z pewnością bedzie można podłaczyć od strony minusa czarny kabelek na wtyczce w aku do balansera to minus jeżeli zapadki masz do góry to od prawej strony :-) tak jest w 6
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
smootny

Post autor: smootny »

Dostałem takie info :
Ścinasz tylko jeden ząbek zabezpieczający -ten lewy. Wtyczkę wkładasz tak, żeby czarny kabel był zawsze na swoim miejscu czyli najbardziej w prawo, a wtedy masz z lewej strony jeden pusty pin. Ja tak ładuje pakiety do lamy i jest ok.
czyli będzie ok :] :mrgreen:
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

czyli tak jak pisałem od minusa czyli ma ustawienia w menu 1 i 2S
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A nie łatwiej jest sobie zrobić Y kabel z gniazda 8S na 4x 2S ? Wtedy przy jego pomocy można ładować jednocześnie od 1 do 4 sztuk 2S. Albo przynajmniej z 4S na 2x 2S.
Pzdr. -----MIŚ-----
smootny

Post autor: smootny »

miś pisze:A nie łatwiej jest sobie zrobić Y kabel z gniazda 8S na 4x 2S ? Wtedy przy jego pomocy można ładować jednocześnie od 1 do 4 sztuk 2S. Albo przynajmniej z 4S na 2x 2S.
miś - no można by - lecz ja mam tylko jeden pakiet (od aparatury) i dlatego zależało mi na ładowaniu jednego pakietu 2S beż żadnych dodatków i przeróbek..
ODPOWIEDZ