Przewody audio video

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przewody audio video

Post autor: Verid »

toretto1995 pisze:Chyba, że masa video w odbiorniku i masa video w sterowniku są jakoś oddzielone od masy zasilającej.
Mogą być ale nie muszą. Zacznij od najprostszego - minus baterii do masy zasilania matrycy i odbiornika, plus do plusa jednego i drugiego, wideo pojedynczym kablem bez ekranu z odbiornika do matrycy. Jeżeli obraz będzie rozjechany lub będzie miał tendencję do pozornie bezsensownego przeskoku z koloru do czarno-białego i z powrotem to znaczy że potrzeba dodatkowej masy wideo. Jeżeli chcesz zachować ekranowanie kabla wideo to ok, kabel z oplotem ale podłączonym TYLKO z jednej strony.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Przewody audio video

Post autor: TorFPV »

Okazuje się, że w moim przypadku by pozbyć się zakłóceń na obrazie musiałem podłączyć dodatkowo masę wyjścia video odbiornika z masą wejścia video GS. Do tego oczywiście zasilanie GS i Odbiornika kolejna masa. Reasumując przewodami zasilającymi idzie masa i przewodami video idzie masa, dopiero po takim podłączeniu zero mrówek, zakłóceń na obrazie. Nie wiem skąd się wzięła opinia by nie robić pętli masy skoro u mnie bez niej to nie działało.


Chciałem też wszystkich przestrzec przed tymi złączami:
06c99b164f64884e41f9ac07b13a.jpg
06c99b164f64884e41f9ac07b13a.jpg (284.24 KiB) Przejrzano 2652 razy

W środku są połączone na styk i przerywają. Od razu wymieniajcie.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ