Czym pomalować przewód serwa?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Czym pomalować przewód serwa?

Post autor: mikun »

Czy jest jakiś specyfik (np silikon w płynie), który zabarwi mi 3 kolory przewodu serwa na kolor czarny? Próbowałem folię w płynie + czarny barwnik, ale odchodzi jak się lekko skrobie czymkolwiek, nawet paznokciem. Tych serw jest dużo, dlatego odpada osłona przewodów jak osłona pleciona (pończocha) czy spirala. Przewody nie będą miały jednego położenia będą pracować (robot). Za wszelkie pomysły (nie tylko sprawdzone ale i prawdopodobne) będę wdzięczny, będę w miarę możliwości próbował. Zabarwienie przewodów ma charakter czysto estetyczny a nie praktyczny jak np ochrona przed wilgocią itp.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czym pomalować przewód serwa?

Post autor: pawelsky »

Moze PlastiDip da rade?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Czym pomalować przewód serwa?

Post autor: Verid »

A zwykły marker permanenty? Nie wytwarza powłoki która mogłaby się złuszczyć to i nie odpadnie z powodu ruchu. Jakieś Sharpie czy te żółte STANLEY'a z Casto?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Czym pomalować przewód serwa?

Post autor: mikun »

Pawelsky dzięki, zamówiłem na testy jedną puszkę, zobaczymy co ta powłoka warta :) Na szybko zastosowałem pomysł Verida i pomalowałem grubym Pentelem, wygląda dobrze i nie ściera się póki co, jednorazowo może być, ale malowanie 12 serw jest czasochłonne, znalazłem tusze do markerów i myślałem, żeby przewód w nim zamaczać i powiesić serwo do wyschnięcia. Dziękuję za porady.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Czym pomalować przewód serwa?

Post autor: tombstone »

sprejem czarny mat zwykłym pryśnij tylko cienko
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Czym pomalować przewód serwa?

Post autor: df2 »

Mi niektóre spreye powodują, że przewody serw napinają się (kurczy się izolacja) i zaczynają się lepic. Tak samo taśmy izolacyjne. Ze spreyem polecam zrobić test przed pomalowaniem całości.
ODPOWIEDZ