Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: Verid »

A jest możliwość bez kompasu na wypadek jakbym chciał na przyssawce do dachu auta to cudo zamocować?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: marbalon »

Verid pisze:A jest możliwość bez kompasu na wypadek jakbym chciał na przyssawce do dachu auta to cudo zamocować?
Nie. Na samym gyro zapewne będzie dryf powstawał, to z tej samej przyczyny HeadTrackery są z kompasem aby nie było z czasem rozjazdu...

Dzisiaj udało się polatać na nowym trackerku wszystko działa bez zarzutu! Wcześniej nie zakładałem kompasu bo mi się nie chciało... a teraz widzę jakie to wygodne. Zero celowania gdzie północ itp. Stawiam i po temacie.
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: Sonix »

marbalon pisze:To jest dokładnie ten:
http://allegro.pl/statyw-aluminiowy-ats ... 57341.html...............
Statyw bardzo fajny, ale wkurzający jest brak blokady przed rozjeżdżaniem się nóg na powierzchni innej niż ziemia.

Na szybko powstało więc małe ulepszenie:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: Verid »

marbalon pisze:Nie. Na samym gyro zapewne będzie dryf powstawał, to z tej samej przyczyny HeadTrackery są z kompasem aby nie było z czasem rozjazdu...
Myślałem raczej o potencjometrze wieloobrotowym czy jak to się tam fachowo nazywa. Ale nic to - i tak mi się podoba :mrgreen: choć ja bym go jeszcze doposażył w złącze obrotowe od dołu by umożliwić zasilanie z zewnętrznych źródeł jak żelówka czy samochód.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: marbalon »

Verid pisze:choć ja bym go jeszcze doposażył w złącze obrotowe od dołu by umożliwić zasilanie z zewnętrznych źródeł jak żelówka czy samochód.
jeżeli chodzi o zasilanie to na baterii 2200 jakiejś starej trakerek chodzi 4-5h, do tego eleres ma monitor napięcia, można wymieniać baterie podczas lotu modelu (nie resetuje się home) więc raczej nie powinno być problemu. Zdarzyło mi się latać daleko na starym trakerku i było spoko.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: Verid »

Moja sugestia nie wynika z krótkiego czasu pracy na pakiecie pokładowym a ze .......sklerozy. :oops:
To dodatkowy pakiet o którym muszę pamiętać żeby naładować i zabrać a samochód mam zawsze przy sobie na lataniu. :mrgreen:
Stąd moja baza, mimo że ma możliwość pracy na LiPo to głównie gania na akku Pb Golfa.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: miś »

Verid, zawsze możesz dokupić i założyć złącze obrotowe. Ale wtedy cała idea tego rozwiązania idzie w piiii... bo miało być bez drutów.

Ciekawym rozszerzeniem tego rozwiązania są dwie anteny na trackerze, odbiornik AV z retransmisją, czyli standardowo, + eleres MOD z anteną np YAGI podłączony do odbiornika 2.4G z PPM albo przez konwerter z S-BUS. Wtedy tracker drutem z nadajnikiem MOD'a (a więc do odbioru sygnału z modelu mamy YAGI) no i hulaj dusza :-). A w aparaturze zwykły 2.4G. Dodając jeszcze moduł bluetooth do przesyłania telemetrii z eleresa mamy już full wypas :-) i... akumulator samochodowy na trackerze aby to wszystko zasilić ;-)
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: marbalon »

Dla tych którzy zmagali się z kalibracją AT mojego autorstwa mam dobrą wiadomość. Udało się u mnie powtórzyć problem i tym samym rozwiązać i poszukać kilka błędów. Przy okazji poprosiłem Misia o kilka usprawnień, kilka dodał od siebie i teraz kalibracja wygląda tak:

1. Włączamy aparaturę
2. Załączamy zasilanie z przyciskiem , czekamy aż przestaną migać ledy na zmianę i puszczamy - tak jak wcześniej
3. Dajemy drag gazu na MAX i tracker sam zaczyna kręcić się aby skalibrować kompas, a po zakończeniu zatrzymuje się i zapala obie ledy. Przy okazji zmienia się rodzaj pikania buzera.
4. Wyłączamy tracker i gotowe.

Można tez kalibrację wywołać z przycisków tak jak wcześniej. Wszystko w nowym sofcie 1.24b.
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: pilot »

marbalon pisze:Dla tych którzy zmagali się z kalibracją AT mojego autorstwa mam dobrą wiadomość....
Hehe, byłem jednym z nich :lol:
Trochę nerwów przy tym straciłem ale w końcu się udało i tracker działa do dzisiaj bezproblemowo.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: Fiszbin »

Czy w sofcie 1.24b można podłączyć stepstika? Jeżeli tak, to poproszę o mały manual od strony eleresa :roll:
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: marbalon »

Nie, ta funkcjonalność nie wyszła oficjalnie i cofnąłem ją na korzyść sera 360. Rozwiązanie z krokowcem miało więcej wad niż zalet.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: Baqsthc »

A czy dało by radę STL-kę tego trackera? I może ewentualnie spis części? :D
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: marbalon »

Wszystko się da tylko trzeba mnie męczyć, abym to do kupy zebrał ;-)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: Baqsthc »

marbalon czuj się męczony o pliki trackera :D
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Antena traker 360 - z drukarki 3D ;-)

Post autor: yorg68 »

ODPOWIEDZ