Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Verid »

Nadarzyła się okazja więc testów zasięgu ciąg dalszy. Tym razem zamiast chińskich wynalazków monitorek i nadajnik w kopterze wyposażyłem w koniczynki od Kkacpra. Dobiłem do geo-płota ustawionego na 1km i poza delikatnym śniegiem który się zaczął pojawiać w okolicy 700m nie odnotowałem nawet pojedynczego kopnięcia obrazu. Helikala nawet nie było sensu zakładać... Za to muszę pokombinować z anteną od odbiornika bo FS kopie coś za blisko i jeżeli mam sprawdzić helikal to geo-płot będę musiał przesunąć.

Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Rurek »

Czyli na kilometrze miałeś czysty obraz na TS351 czyli 200mW :idea: No to bardzo ładny wynik i chyba potwierdza dwie rzeczy:
1) czułość wbudowanych odbiorników w tę maszynkę nie budzi zastrzeżeń
2) anteny od Kacpra to jest to co tygryski lubią najbardziej :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Verid »

Rurek pisze:Czyli na kilometrze miałeś czysty obraz na TS351 czyli 200mW :idea:
Leciutko zaśnieżony - intensywność można ocenić na czarnych krawędziach obrazu. Dla mnie minimalna. Dużo bardziej nieznośne są zakłócenia od napędu których niestety nie udało się wyeliminować filterkiem.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Verid »

Ostatni test:



Inicjalnie wkręcony bacik i koniczynka Kkacpra. W odległości 1,1km zaczynało już mocno śnieżyć przy pochylaniu koptera więc podmieniłem bacik na helikal.
Przy 1,6km FS był już na tyle nieznośny że dałem maszynie zawrócić. BTW - na eLeReSie siedział króciak również od KKacpra. Całkiem spoko wynik jak na taki antenowy ogryzek...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Verid »

I jeszcze mały "tuning" dla zapominalskich.

Instrukcja może się zapodziać, internety nie wszędzie jeszcze są a spamiętać te wszystkie pstryczki nie sposób. A gdyby tak....klapka od baterii?

Obrazek

Instrukcja drukowana w skali 50%, przycinamy, trochę Szkotki lub innej dobrej taśmy klejącej i voila.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MagicD
Posty: 105
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 19:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: MagicD »

Mógłby ktoś kto ma ten monitorek sprawdzić miarką jaki rzeczywiście akumulatorek da się upchnąć?
Mam dwa zapasowe Zippy 3S 5000mAh i zastanawiam się czy dałoby się go tam wcisnąć... z tych wypisanych na obudowie wymiarów brakowałoby po kilka milimetrów dla każdego z wymiarów ale zakładam, że te wymiary to podane są z jakimś tam "zapasem" (mogę się mylić).

Z góry dzięki za odpowiedź :)
Yeahw :)
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: waszka »

...rozmiary sa prawie tak jak pisze 142 x 37 x 16 mm, a 5000mAh 3s to zapomnij bo nawet 2200 3s nie wejdzie, 2200 2s prawie na styk wchodzi.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Rurek »

Verid pisze:I jeszcze mały "tuning" dla zapominalskich.

Instrukcja może się zapodziać, internety nie wszędzie jeszcze są a spamiętać te wszystkie pstryczki nie sposób. A gdyby tak....klapka od baterii?
Genialne!
MagicD pisze:Mógłby ktoś kto ma ten monitorek sprawdzić miarką jaki rzeczywiście akumulatorek da się upchnąć?
Kiedyś pytałem w "pierworodnym wątku"---> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=306300#p306300
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Pieth »

Rurek pisze:
Verid pisze:I jeszcze mały "tuning" dla zapominalskich.

Instrukcja może się zapodziać, internety nie wszędzie jeszcze są a spamiętać te wszystkie pstryczki nie sposób. A gdyby tak....klapka od baterii?
Genialne!
MagicD pisze:Mógłby ktoś kto ma ten monitorek sprawdzić miarką jaki rzeczywiście akumulatorek da się upchnąć?
Kiedyś pytałem w "pierworodnym wątku"---> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=306300#p306300
Wszystkie tego typu "pomoce naukowe" pstrykam komórką i mam zawsze przy sobie ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
MagicD
Posty: 105
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 19:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: MagicD »

Jeszcze jedno pytanie (nie bezpośrednio związane z monitorem)...
Ktoś mógłby polecić jakiś pasujący i zarazem dobry uchwyt do tego monitora do aparatury Spektrum DX8?
Przeglądam Banggood i jest tam kilka uchwytów dla phantomowców i jakieś Tarot ale do Futaby (inny uchwyt niż w DX8 Spektrum)...
Z góry dzięki
Yeahw :)
Awatar użytkownika
cugi
Posty: 47
Rejestracja: piątek 20 kwie 2012, 11:38
Lokalizacja: Świdnica

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: cugi »

Od ponad roku uzywam tego sprzetu, wygodne urzadzenie all-in-one, a do listy usterek dopisalbym jeszcze :
- brak zapamietywania ustawienia dzwieku
- relatywnie ciemny ciemny obraz wyswietlany i nagrywany
- relatywnie nieostry obraz nagrywany

Ta "ciemnosc" jest dotkliwa przy duzym naslonecznieniu , kiedy slabo widac obraz. A jak jeszcze dochodzi do tego automatyczny balans bieli w malych kamerkach fpv to bywa po prostu nie da sie latac bo.. jest za jasno nie widac ziemi i nie da sie nawigowac fpv. Przy pochmurnym ciemnym niebie i poznym wieczorem po zachodzie slonca lata sie najlepiej. Napisalem relatywnie ciemno bo mam tez gogle Boscam GS922 ktore tez sa na glowicach RX5808 no i obraz wyswietlany i nagrywany jest duzo jasniejszy przez co wiecej widac.

Za najwieksza wade uznaje sporadyczne zawieszanie sie w trakcie wyswietlania (uzywam 2s ale potestuje na 3s).

W swoim wymienilem i przerobilem podlaczenie gniazd SMA do glowic RX5808 i jest wyraznie widoczna wieksza czulosc, diody LED diversity niebeskie na zielone (to juz kwestia gustu) , dorobilem wlacznik ( bo to stara wersja) , wymienilem baterie (ale juz padla ).
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Pieth »

Zmień kamerę
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
cugi
Posty: 47
Rejestracja: piątek 20 kwie 2012, 11:38
Lokalizacja: Świdnica

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: cugi »

To nie jest takie proste bo w moim przypadku kamerka musi wazyc 1g lub mniej i dzialac na jednym lipo. Poza tym jak mowilem na tej samej kamerze i na tych samych glowicach RX inny sprzet wyswietla znacznie jasniejszy i bardziej kontrastowy niez ten SKY-700D.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Radauskas »

Hmmm,.. nic nie piszecie o pewnej dolegliwości, która jest chyba u mnie. Kupiłem ten monitorek ze 3 m-ce temu, a razem z nim lipola 3s. Po krótkiej zabawie monitor wyłączyłem wyłącznikiem z tyłu i odłożyłem do kuferka. Po ok. 2 tyg. wyjąłem monitor, włączyłem,.. i nic. Okazało się, że bateria napuchła - na "złom". Kupiłem kolejnego lipola i powtórka. Po jakimś czasie bateria napuchnięta i do wyrzucenia. Wszystko wskazuje na to, że nawet po wyłączeniu monitora wyłącznikiem z tyłu monitor pobiera prąd. Macie tak u siebie ?
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Monitor 7" Skyzone RC-700D (diversity, nagrywarka)

Post autor: Verid »

Przez to że monitorek mieszka sobie w plecaku to w obawie przed przypadkowym włączeniem (ten przełącznik kołyskowy nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem) po każdym locie odłączam pakiet.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ