Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: Qwerterek1 »

Jako iż często potrzebuję naładować pakiety w aucie potrzebuję zakupić przetwornice. Posiadam zasilacz impulsowy serwerowy który chce podłączyć do zasilacza ładowarki i teraz pytanie czy potrzebuję przetwornice z pełną sinusoidą czy z sinusoidą modyfikowaną wystarczy ?
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: misiekkk »

Samochód ma instalację 12V DC.
Ładowarka potrzebuje 12V DC.
Po co przepuszczać to 12V DC ( przetwornica -> ) 230V AC ( zasilacz impulsowy -> ) 12V DC ?
Po prostu podłącz ładowarkę do gniazda zapalniczki lub jeżeli większa do klem akumulatora.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: Qwerterek1 »

Gdyż potrzebuję naładować pakiety 6S.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: Verid »

Chcesz powiedzieć że jak ładujesz 1s to twoja ładowarka musi mieć zasilanie 4,2V, jak 3s to 12,6 i tak dalej?

To może zamiast w przetwornicę zainwestuj po prostu w porządną ładowarkę która podłączona do 12V akumulatora naładuje ci wszystko od 1 do 6s bez kombinacji?
Ten wredny...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: Tanner »

Qwerterek1, też kiedyś o tym myślałem, ale ładowarka (w moim przypadku imax b6) podłączona pod 12VDC ładuje pakiety na wyższe napięcia, jest w środku przetwornica step-up i działa jak trzeba. Sprawdź tylko wydajność Twojej zapalniczki, często są tam 10A bezpieczniki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: Verid »

Tanner pisze:Sprawdź tylko wydajność Twojej zapalniczki, często są tam 10A bezpieczniki.
Lepiej pociągnąć sobie kable bezpośrednio z akku do kabiny. Mało która wtyczka zapalniczkowa jest w stanie wytrzymać zwykłe 3S2200mAh na dłuższą metę a wyższych nie wspomnę... Osobiście ze 3 sztuki stopiłem usiłując ładować się w trakcie jazdy na latanie...
Ten wredny...
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: Qwerterek1 »

Verid pisze:Chcesz powiedzieć że jak ładujesz 1s to twoja ładowarka musi mieć zasilanie 4,2V, jak 3s to 12,6 i tak dalej?

To może zamiast w przetwornicę zainwestuj po prostu w porządną ładowarkę która podłączona do 12V akumulatora naładuje ci wszystko od 1 do 6s bez kombinacji?
Nie, nie mówie że tak jest i tego nie oczekuje, ale jak "ciągnę" a raczej włączam (z reaktora 2x300W) juz 10A na 26V to reaktor krzyczy że mu prądu mało. A docelowo chcę pobrać 2x18A. Wnioskuję więc że w takim przypadku uratuje mnie tylko przetwornica i stąd moje pytanie czy na pełnym sinusie czy na modyfikowanym... Oczywiście chce to podłaczyć bezpośrednio pod aku
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: KamilCK »

Ja podłączam bezpośrednio do Akumulatora i nie mam problemu ładuje od 1s do 6s bez problemu
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: misiekkk »

Qwerterek1 pisze:reaktor krzyczy że mu prądu mało
Nie mam reaktora, nie znam tego komunikatu i tym bardziej go nie rozumiem.
Może masz zbyt duży spadek napięcia - napięcie na wejściu ładowarka sobie potrafi monitorować.
Tylko skąd bierzesz 26V ?
Jakie progi napięcia wejściowego masz ustawione w ładowarce ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
rudy20
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 16 lis 2014, 18:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: rudy20 »

A nie łatwiej podpiąć na krótko do aku ładowarkę i sprawdzić czy są radę ? Moim zdaniem bez problemu i będzie to lepiej działać niż kombinowanie z przetwornicami
lisam210: SP Pro Racing F3 - Betaflight 2.6.1, emax rs2205 2300kv, LittleBee 30A, Foxeer XAT600M (hs1177), Eachine ET200
HEXA Tarot 680PRO: Pixhawk Lite, Turnigy Multistar 4822-690Kv, ESC Sunrise BLHELI Multi-30A Slim
Turnigy 9XR + FrSky DJT
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: Verid »

Komunikat może wynikać ze zbyt wysoko ustawionego progu alarmu niskiego napięcia. Napięcie na akku, nawet takim dużym jak samochodowe zawsze trochę klęknie jak będziesz usiłował wypompować z niego większe ilości ampów. Albo odpal auto żeby alternator nadganiał albo obniż próg alarmu w ładowarce.
Ten wredny...
Qwerterek1
Posty: 159
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: Qwerterek1 »

misiekkk pisze:
Qwerterek1 pisze:reaktor krzyczy że mu prądu mało
Nie mam reaktora, nie znam tego komunikatu i tym bardziej go nie rozumiem.
Może masz zbyt duży spadek napięcia - napięcie na wejściu ładowarka sobie potrafi monitorować.
Tylko skąd bierzesz 26V ?
Jakie progi napięcia wejściowego masz ustawione w ładowarce ?
Wkradł się błąd - chodziło o 24V. Faktycznie miałem ustawione cut-off na 14V, co mogło skutkować odcięciem reaktora przy 12V. Ustawiłem 11V i wieczorem sprawdzę czy pójdzie. Jednakże reaktor optymalnie (300W na kanał) podaje przy 18V, ale zobaczymy może starczy. Oczywiście zawsze testuję na podłączeniu bezpośrednim do akumulatora i z odpalonym silnikiem.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: cebulator »

Qwerterek1 pisze:Nie, nie mówie że tak jest i tego nie oczekuje, ale jak "ciągnę" a raczej włączam (z reaktora 2x300W) juz 10A na 26V to reaktor krzyczy że mu prądu mało. A docelowo chcę pobrać 2x18A. Wnioskuję więc że w takim przypadku uratuje mnie tylko przetwornica i stąd moje pytanie czy na pełnym sinusie czy na modyfikowanym... Oczywiście chce to podłaczyć bezpośrednio pod aku
Jeżeli akumulator nie daje rady przy 300W ładowarki to przetwornica nic nie zmieni. Ona też nie ma 100% sprawności.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: mikun »

Są wtyczki prądowe do zapalniczek samochodowych. Przewody w nich są skręcane (jak we wtyczce 230V na śruby) a nie lutowane. Zwykłe nadają się do max 2-3A (z miedziowaną sprężyną 5A). Potem to już tylko wydajność prądowa przewodów w instalacji samochodowej. Bezpieczniki to zależy od samochodu raz 10A czasami 15A na zapalniczkę.

Montuję dziennie kilka sztuk takich wtyczek kierowcom w ciężarówkach i osobówkach do przetwornic 230V, lodówek, samochodowych odkurzaczy, kompresorów elektrycznych, czyli tam gdzie idzie dużo prądu. Wtyczka jest na duże gniazdo samochodowe jak i na małe (ściągana końcówka) ale to tylko w ciężarówkach.


Chodzi mi o takie wtyczki :


Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Przetwornica 12V-230V do zasilacza ładowarki RC

Post autor: marekj »

juz 10A na 26V to reaktor krzyczy że mu prądu mało.
10Ax26V=260W. Uwzględniając sprawność przetwornicy i być może nieco naciągnięte parametry ładowarki, osiągasz w tym momencie granice możliwości sprzętu. Przetwornica nic nie da. Po prostu musisz pogodzić się z takim prądem przy aku 6s lub kupić sporo mocniejszą łądowarkę.
Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ