Rodzaje wyważarek do silników i śmigieł?

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

amistar
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 19:54
Lokalizacja: pod wawą.

Rodzaje wyważarek do silników i śmigieł?

Post autor: amistar »

Dzień dobry :-)

Zwracam się do Was z pytaniem cz istnieją jakieś inne metody wyważania zestawów napędowych do wielowirnikowców niż te których sam próbowałem i je poniżej wymienie?

1. Na czuja tj. na zmianę dotykając dłonią ramy drona z włączonym jednym silnikiem na manualnym sterowaniu - podłączonym wprost do aparatury RC - przyklejając masę korekcyjną w kolejnych miejscach aż do znalezienia złotego środka. Modyfikacja metody to smartfon z aplikacją do wyświetlania wskazań wewnętrznego akcelerometru i obserwacja które położenie masy korekcyjnej powoduje najmniejsze drgania.

2. Wyważarka statyczna magnetyczna - gdzie śmigło montuje się na wale umieszczonym na łożyskach magnetycznych w celu wyeliminowaniu tarcia a następnie ustawia w położeniu poziomym i obserwowaniu w którą stronę obraca się śmigło a następnie przyklejanie masy korekcyjnej w "przeciwnym końcu"

Tak wprost to chodzi mi o to czy ktoś w światku modelarskim sprzedaje lub choćby używa wyważarki dynamiczne - tj. dokładnie takie jak w zakładach wulkanizacji opon - takie, w których maszyna mierzy reakcje dynamiczne w łożyskach i pilnuje fazy obrotu silnika/śmigła a po zakończeniu procesu wskazuje miejsce w którym należy umieścić masę korekcyjną i o jakiej wartości.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Rodzaje wyważarek do silników i śmigieł?

Post autor: Adrián »

Tak z ciekawości, jaki to super ekstra napęd/model, że wymaga aż tak precyzyjnego wyważania?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Rodzaje wyważarek do silników i śmigieł?

Post autor: Verid »

Ten wredny...
amistar
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 19:54
Lokalizacja: pod wawą.

Re: Rodzaje wyważarek do silników i śmigieł?

Post autor: amistar »

Nie mam żadnego modelu, który wymagał by jakiegoś super dokładnego wyważania a gdybym miał to pewnie bym nie pytał na forum jak to zrobić.
Interesuje mnie konstrukcja hamowni i wyważarek nawet bardziej w tej chwili niż konstrukcja dronów :)

Dziękuje za link bardzo ciekawy projekt, ciekawe obejście problemu odnajdywania przez maszynę miejsca do przyklejenia masy korekcyjnej bez uprzedniego śledzenia fazy obrotu silnika podczas obserwacji reakcji łożysk. Na pewno poczytam więcej o tej metodzie.
ODPOWIEDZ