Matryca z laptopa

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Matryca z laptopa

Post autor: Kwasiu »

Witam,
mam uszkodzonego laptopa, matryca jest w porządku i pomyślałem, że może dało by się ją wykorzystać w bazie, zabudowanym w walizce. Poszperałem troszkę w sieci i znalazłem, ze potrzebny jest konwerter VGA, o ile się orientuję, to laptopy posiadają już taki konwerter lecz nie orientuję się jak to dokładnie działa i w jakiej postaci przesyłane są dane do niego. Co musiał bym zakupić aby coś takiego ruszyło z sygnałem prosto z odbiornika A/V ??

Pozdrawiam Daniel.
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

NIE DA SIĘ

A tak naprawdę to może by się i dało ale taniej wyjdzie kupić telewizorek tej wielkości, kumpel próbował coś takiego zrobić ze swoją starą matrycą, udało mu się nawet jakiś cudem znaleźć odpowiedni konwerter/sterownik (wyglądało na wyciągnięte z jakiegoś monitora) ale po podłączeniu nie ożyło i pomimo różnych próbo nie udało się odpalić (a gościu sam dobry elektronik/ programista poza tym ja mu pomagałem, a dość trochę się na elektronice znam i nic nie poradziliśmy).

Podsumowując: nie da się wyciągnąć z laptopa nic żeby tą matrycę odpalić, nawet jeśli kupić sterownik z jakiegoś monitora który by jakimś fartem pasował to będzie wejście VGA do którego trzeba by jeszcze konwerter żeby doprowadzić sygnał video.

Polecam sprzedać matrycę ( i inne pozostałości) na części na allegro i kupić jakiś monitorek/telewizorek.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

To może inaczej w taki razie, jaki konwerter video-VGA byście polecali, bo dużo tego i nie jest szczególnie tanie więc nie chciałbym 2 razy wydawać kasy ;P
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kwasiu pisze:To może inaczej w taki razie, jaki konwerter video-VGA byście polecali, bo dużo tego i nie jest szczególnie tanie więc nie chciałbym 2 razy wydawać kasy ;P
Czy wiesz w ogole o co Ci chodzi? Pokaż przykładowy konwerter video-VGA o którym mówisz.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Kwasiu

Konwerter służy do zamiany sygnału Video z jednego przewodu na VGA RGB odchylania synchro gniazdo 15pin trzyrzędowe takie jakie ma monitor komputerowy nie da się tym wysterować matrycy LCD

używam takiego konwertera do moich gogli Z800 takie rozwiązanie stosuje się do wyższych rozdzielczości

Andrzej
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Kwasiu pisze:To może inaczej w taki razie, jaki konwerter video-VGA byście polecali, bo dużo tego i nie jest szczególnie tanie więc nie chciałbym 2 razy wydawać kasy ;P
najlepszy jest AverMedia, podobny do tego tylko w drugą stronę konwersja. Dodatkowo ma przelot w PALu ale UZDATNIONY, ZNORMALIZOWANY I WYRÓWNANY W CZASIE co odkrył nasz guru Zbig - doskonale się nadaje do podłączenia nagrywania właśnie z tego wyjścia. Jak gdzieś na aukcjach znajdziesz to bierz od ręki bo ciężko go kupić.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Tak ten jest najlepszy taki właśnie mam nie robi blue screnów jest rewelacyjny :-D
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

diem pisze:Czy wiesz w ogole o co Ci chodzi? Pokaż przykładowy konwerter video-VGA o którym mówisz.
Wiem, po prostu chcę kupić monitor 15" i nie będę bawił się w jakieś matryce ;) Oczywiście widziałem też gdzieś 15" z wejściem s-video ale cena powala :P
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kwasiu pisze:
diem pisze:Czy wiesz w ogole o co Ci chodzi? Pokaż przykładowy konwerter video-VGA o którym mówisz.
Wiem, po prostu chcę kupić monitor 15" i nie będę bawił się w jakieś matryce ;) Oczywiście widziałem też gdzieś 15" z wejściem s-video ale cena powala :P
A to nie lepiej kupic TV 15" ktory ostatnio zanabył miedzy innymi Rurek? To chyba 150zl kosztowało.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Z chęcią bym takiego nabył, problem by się sam rozwiązał, lecz najtańsza 15" jaką na alledrogo znalazłem to koszt ~300zł za używkę :/
ODPOWIEDZ