JXD318 by Verid

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

JXD318 by Verid

Post autor: Verid »

Widzę że coraz więcej osób interesuje się JXD318 więc podzielę się swoimi doświadczeniami na temat tego urządzenia.
JXD318 to MP4 player z opcją nagrywania z dowolnego źródła wideo. Urządzenie jest nieduże (z łatwością mieści się w kieszeni), lekkie i jak na chinczyka dość solidnie wykonane. Swoje nabyłem na Ebay'u od Shamballa (czy jakoś tak).
Poza urządzeniem w zestawie była ładowarka sieciowa typu USB z przejściówką na polskie gniazdko, kabelek USB do ładowania i podłączania do PC, słuchawki, futeralik z miękkiego materiału, zapasowa folia ochronna na ekran i taka gumka w kształcie rybiego szkieletu do nawijania kabla słuchawek żeby się nie plątał po kieszeniach.
Dane techniczne znajdują się na stronie http://www.jxd.cc
Ja skupię się na tych najbardziej dla FPV istotnych.
Urządzenie nagrywa w dwóch rozdzielczościach - 320x240 i 720×576. W wyższej widać wyraźny przeplot w niższej nie.
Nagrywać można na wbudowanej pamięci (u mnie było 4Gb) lub na kartach microSD do 8Gb. Tu uwaga - urządzenie nie lubi kart mało znanych marek lub noname. Dobrze współpracuje z Kingstone'm
Trzy calowy ekranik o rozdzielczości 400x240 słabo nadaje się jako podgląd do FPV - nie polecam, mimo że jest całkiem jasny.
Co ważne urządzenie nie zrywa nagrywania w razie utraty sygnału. Poprostu nagrywa czarny ekran.
Bateria wystarcza na 8 godzin ciągłej pracy z włączonym wyświetlaczem i głośnością na 50% (sprawdzone)

A teraz garść minusów które przesądziły o tym że urządzenia się jednak pozbyłem:

-urządzenie potrafi się ni z tego ni z owego zawiesić i albo nie zamyka sesji i zostajemy z plikiem 0kb albo trzeba je resetować i w ogóle nie mamy pliku. Żeby było ciekawiej to producent przewidział że urządzenie będzie się wieszało i wyposażył je w przycisk RESET. Podejrzewam że zawiechy mogły wynikać z niskiej temperatury w której testowałem urządzenie (zimowe loty z Kefirem) ale nie sprawdziłem tego dokładnie.
-nie lubi znajdować się blisko nadajnika 35Mhz. Przy zbliżaniu anteny pracującego nadajnika do kabli sygnałowych na ekraniku urządzenia pojawiały się jakieś zakłócenia - co ciekawe nie były one widoczne na moim ekranie podglądowym. W przypadku gdzie monitor podglądowy mam na stelażu bezpośrednio nad anteną aparatury wymusiło to przeniesienie nagrywajki i rozdzielacza wideo na maszt z odbiornikiem.
-nie pamięta ustawień co oznacza że przed każdym nagraniem trzeba pamiętać aby ustawić wysoką rozdzielczość inaczej będziemy mieli zapis w 320x240.

W związku z tym że przez zawieszanie się playera straciłem kilka naprawdę fajnych przelotów a przez samoczynne przestawianie się kilka następnych nie nadaje się do prezentacji nawet na YouTube podjąłem decyzję o sprzedaży i szukam teraz czegoś innego.

Mam nadzieję że ta krótka recenzja pomoże przy podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie tego cacka.
ODPOWIEDZ