Przenośna stacja Kefira (Ja robot)

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

mifau pisze: a co jest w walizce? akumulator?
Termos!
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Widzę Kefir, że już nie uprzedziłeś z tym dziwactwem :lol: .
Dokładnie tak tylko z nieco dłuższą wędką...
Dobrze w takim razie powiedz czy to jest wygodne i zdaje egzamin na polu walki. Jeszcze za bazę się nie zabrałem. Więc cenne uwagi mile widziane.
yagi
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 09:41
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: yagi »

geotechnikow widzalem na wisosce z podbnymi ;) ale mieli chyba ze 2 antenki no i nie mieli gogli :P
"Bóg musi byc chinczykiem , on stworzyl wszystko"
pass: qwerty
smootny

Re: Przenośna stacja Kefira (Ja robot)

Post autor: smootny »

kefir pisze:A więc znużony ilością rozkładanych elementów postanowiłem zrobić przenośną stacje Video
No i można z tym szukać ewentualnie modelu :)
Cos mi się wydaje, że dosyć szybko kupię google :mrgreen: rezygnując z monitorka 7'
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

No brawo Kefirku a gdzie opis wnętrza walizki bo nie zauważyłem
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

A ja mam pytanie zasadnicze (jako początkujący) :

Dlaczego idziesz w kierunku "wszystko przy sobie" ?
Przecież wystarczą Ci gogle bez kabelka, czyli na jakimś linku.
Właśnie pytam bo widzę, że i JR idzie w tę stronę i inni koledzy uważają to za zaletę.

Swoją drogą walizka i gogle bardzo Ci pasują :-)
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

W środku do transportu jest
Rozdzielacz
Pinnacle bo jest odczepiany z paska
Aparatura
Kamera,nadajnik,odbiornik,Pakiety do samolotu i do zasilania walizki (zrobiłem zasilanie z żelowego akumulatora 7A ale jest trochę przyciężki więc zobaczę czy zostanie)

Zastanawiam się tylko jakie zrobić mocowanie nadajnika (myślałem o przyklejeniu do odbiornika śruby a w stojaku wkleić nagwintowaną tulejkę (teleskop jest zrobiony z 1 nogi od statywu)
Macie jakiś inny pomysł ?
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Henryk_s pisze:A ja mam pytanie zasadnicze (jako początkujący) :

Dlaczego idziesz w kierunku "wszystko przy sobie" ?
Przecież wystarczą Ci gogle bez kabelka, czyli na jakimś linku.
Właśnie pytam bo widzę, że i JR idzie w tę stronę i inni koledzy uważają to za zaletę.

Swoją drogą walizka i gogle bardzo Ci pasują :-)
Nie rozumiem jak to wystarczą google bez kabelka ?

Szymon co do wyższego wysięgnika to nie ma sensu zauważyłem że anteny czym bliżej ziemi tym lepiej działają
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

No pomyślałem sobie, ze chodzi o to aby mieć możliwość przemieszczania się w trakcie pilotowania. Jeżeli tak, to muszę mieć przy sobie wyłącznie gogle i aparaturę RC.
No to idąc dalej, niech wszystko stoi w miejscu (zwłaszcza anteny) a do moich gogli transmituję sobie obraz bezprzewodowo ( np 10 mW_5,8 MGz ) lub na czestotliwości innej, stosownie do użytej transmisji AV i RC.
Czy może sie mylę ?
Edit
Pisałem nie widząc Twojego ostatniego wpisu i już rozumiem. To baza nie tylko odbiorcza AV ale i transportowa. To zmienia mój punkt widzenia.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Henryk_s pisze:Właśnie pytam bo widzę, że i JR idzie w tę stronę i inni koledzy uważają to za zaletę.
Heniu nigdy nie zrezygnuje ze stacjonarnej platformy ale to wielki majdan (kupa rozkładania anteny w tym ruchoma laptop stojak jest trochę tego)

Robie dodatkowo podręczny do latania blisko na bacikach nie odlecisz za daleko ;-)

Co do przemieszczania się w goglach nie można tego robić bo się wywalisz sprawdzone przez Diema, Fatscharki izolują

w moich Z800 możesz podejrzeć łatwiej się przemieścić ale mimo wszystko spacerować nie mam zamiaru jest to niebezpieczne

co do transmisji bezprzewodowej Gogle HeadPlay mają taką opcje

w Fatscharkach też można wykorzystać nadajnik 10mW :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

JR65 pisze: Co do przemieszczania się w goglach nie można tego robić bo się wywalisz sprawdzone przez Diema, Fatscharki izolują
Zeby nie bylo, nie przewrocilem sie, po prostu nie da sie 2 krokow zrobic :P

Ja od poczatku jestem za mobilnym rozwiazaniem. Zakladasz gogle -> lecisz. Żadna baza mnie nie przekona, jak bede jakas mial to tylko z przymusu (video 1.2ghz ewentualnie).

Nie da sie niestety z aparatura 2.4 uzywac video 2.4 - nawet 10mw na krotka odleglosc. Sprawdzone.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ano potwierdzam że przy aparaturze 2.4G nie ma szans. Też sobie wymyśliłem że na modelu nadajnik 1.2G, potem na dachu samochodu albo na statywie odbiornik 1.2G + nadajnik 2.4G 10mw no i metr-dwa dalej ja w goglach z wbudowanym odbiornikiem 2,4G i aparaturą na 2.4G. No i sprawdziliśmy te koncepcje z diem'em i wyszło że nawet przy tak małej odległości nadajnik-gogle aparatura sieje na video tak że niewiele widać.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
ZiMi
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 16:09
Lokalizacja: Warszawa-Ząbki

Post autor: ZiMi »

Ja latam na 35MHz i tej zimy nie wytrzymałem temperatur (kable do gogli również). Podłączyłem więc nadajnik 10mW tam gdzie zwykle podłączam wtyczkę gogli. No i mam święty spokój z kablami. Jak potrzebuję latać dalej to rozkładam cały majdan z bazą stacjonarną i linkiem wideo do gogli. Jak chcę latać blisko i bez nagrywania to mam małą torebkę na ramię z odbiornikiem, goglami i LiPolem, który to wszystko zasila przez jakąś godzinę.
A swoją drogę Kefir to moje uznanie za niekonwencjonalny pomysł.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Tak Zimi też jestem za tym potrzebujesz rozkładasz majdan i latasz daleko lenistwo daje się we znaki :-P

Dlatego chce mieć dwie podręczna i stacjonarna jest lato piękna pogoda no się ładujesz i spędzasz pół dnia na lotnisku a jak chcesz tylko wyskoczyć na locić no to podręczna :mrgreen:

[ Dodano: 2010-02-25, 14:35 ]
Zimi a jak rozwiazałeś sprawę anten w podręcznej :?: :?:
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Dzięki chłopaki za dobra słowa, ale tak naprawdę to wszystko się okaże w praniu bo jeszcze nie byłem w tej postaci na polu
Oczywiście walizka może stać na ziemi a do niej stacjonarna antena dalekiego zasięgu a ja na foteliku w googlach lub monitorku 7"

Jr65 czekam na pocztę :mrgreen:
ODPOWIEDZ