Aomway Commander Goggles V1

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mooberang
Posty: 15
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 08:40
Lokalizacja: KRK

Aomway Commander Goggles V1

Post autor: mooberang »

Zastanawiam się czy kogoś też zainteresowały te gogle.

Latam obecnie na prostych Quanum DIY v2 i zaczynam się przymierzać do zakończenia etapu "morda w kubeł" :)
Grube rekiny są dla mnie troszkę za drogie (myślę o goglach z diversity) i dlatego zainteresował mnie ten produkt.
Na YT same westchnienia jakie to one są super i to mnie troszkę martwi :) (żadnych narzekań?) WTF?
Czy ma ktoś jakieś przemyślenia na ich temat? A może ktoś z was już je posiada i mógłby się podzielić wrażeniami?
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: szaman89 »

Nie znam się za bardzo na oksach bo sam też mam Quanum V2 ale te Aomway kosztują coś w granicach 330 USD minus jakiś rabat to może do 300 USD zejdziesz. Fatsharki Dominatory V3 kosztują 350 USD plus odbiornik diversity do nich 30-40 USD. W obu przypadkach raczej ciężko o wysyłkę z EU więc raczej duże prawdopodobieństwo na cło. Myślę, że różnica startowa 200 PLN to nie jest jakiś gigantyczny przeskok przy takiej kwocie. Odbiornik diversity do FS możesz kupić później jak Ci fundusze będą na to pozwalały. Zwróć też uwagę ile jest użytkowników FS a ile Aomway.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: Adrián »

szaman89 pisze:W obu przypadkach raczej ciężko o wysyłkę z EU
Spokojnie można jeszcze kupić w hk z EU fs v3
Odbiornik z BG Realacc RX5808 Pro. BTW świetny zestaw. Ale to raczej "ciekawostka", bo kolega szuka czegoś tańszego.

Dzisiaj powinien dolecieć case do 18650 dedykowany do fatshark. Miałem robić diy, ale to rozwiązanie bardziej mi odpowiada.
Diversity jest prądożerne, seryjny pakiet, dla mnie za mały.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: szaman89 »

Adrián pisze:Ale to raczej "ciekawostka", bo kolega szuka czegoś tańszego.
To tym bardziej opłaca się koledze wziąć dominatory v3 jeżeli są w HK EU nawet z polecanym przez Ciebie odbiornikiem bo tutaj vatu nie będzie a przy Aomway raczej nie ma co się łudzić. W takim układzie FS DV3 z wysyłką i odbiornikiem RX5808 Pro po rabacie na BG wychodzi 1600 PLN vs Aomway z rabatem na BG 10% i vatem mamy kwotę 1500 PLN. Wychodzę w tym przypadku z założenia, że jeżeli to są pierwsze okulary Aomway to nie uwierzę, że nie ma z nimi żadnych problemów. FS DV3 są już po poprawkach i z tego co tam trochę liznąłem temat jest to już bardzo dobry produkt.
baroslaw
Posty: 124
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 18:21
Lokalizacja: Przechlewo

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: baroslaw »

X210
QX95
Holybro Shuriken 180
Fatshark Dom HD2
Tarot Ironman 650, ZXY-M, OSD, SunnySky 3508,props 1555, 6S 5200, xiaomi yi
Awatar użytkownika
mooberang
Posty: 15
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 08:40
Lokalizacja: KRK

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: mooberang »

szaman89 pisze:Wychodzę w tym przypadku z założenia, że jeżeli to są pierwsze okulary Aomway to nie uwierzę, że nie ma z nimi żadnych problemów.
Dokładnie dlatego napisałem tego posta. Nie znalazłem opini innych niż turbo-pochwalne :). Byłem ciekaw czy macie podobne zdanie.
Adrián pisze:Diversity jest prądożerne, seryjny pakiet, dla mnie za mały.
Oglądając filmy z tymi goglami widziałem, że w zestawie jest taki fajny kabel z wtyczką zasilającą do gogli z jednej strony a z drugiej ma płytkę do podpinania regularnych pakietów LiPo za pomocą wtyczki do balansera. Dzięki temu można goglować na pakietach 2s do 4s bez ich przerabiania. Czy spotkaliście się z takich kablem do FS? Pewnie to banalne, ale mało wiem o goglach.
szaman89 pisze:Dzisiaj powinien dolecieć case do 18650 dedykowany do fatshark. Miałem robić diy, ale to rozwiązanie bardziej mi odpowiada.
Rzuć proszę laikowi garść informacji - co to takiego?
Adrián pisze:Odbiornik z BG Realacc RX5808 Pro. BTW świetny zestaw. Ale to raczej "ciekawostka", bo kolega szuka czegoś tańszego.
Fakt, że myślałem o mniejszej kwocie, ale na szczęście jestem już na etapie (a chyba każdemu kto wpada w nałóg FPV zamuje to troszkę czasu), że lepiej kupić raz a dobrze niż za 2-3 miesiące kombinować jak się przesiąść na lepszy sprzęt. Dzięki za sugestię, policzę i pewnie zrobię tak jak piszecie - najwyżej za jakiś czas.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: Adrián »

Kilka słów o opakowaniu na 18650. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=38217&start=120 Można zrobić samemu, wyjdzie taniej, nawet kupiłem potrzebne części układanki, ale ja miałam rabat. Dla mnie wybór był prosty.
Awatar użytkownika
mooberang
Posty: 15
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 08:40
Lokalizacja: KRK

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: mooberang »

Przekonaliście mnie.
Zostaję przy Quanum a jak będę ruszał z goglami któreś FS wybiorę.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: Manix »

Właśnie się też zastanawiam nad tymi commanderami.
No i tu mam problem bo w tej chwili mam około 5 letnie
Gogle FLYTECH 640x480 z których nie Bardzo jestem zadowolony, przydałoby się coś nowego co by znacząco poprawiło jakość obrazu i funkcjonalność.
Zastanawiam się czy wybrać aomway commander czy może Attitude V4 10th?
A może warto jeszcze dołożyć 200 $ i kupić FatShark Dominator HD3?
Może ktoś z was już się też nad tym zastanawiał byłbym wdzięczny za za opinie i uwagi.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: szaman89 »

Ostatnio trochę czasu poświęciłem na szukanie gogli dla siebie i przy rozważaniu opcji do 350$ lepszym wyborem w mojej ocenie są Commandery aniżeli Attitude V4. Są bogatsze o diversity (choć nie ma możliwości zmiany na inny moduł), hdmi i dvr jest podobno lepszy. Commandery w tym momencie są prawie nie do zdobycia a producent co rusz odwleka dostawy do sklepów. Obecnie BG podaje już 4 albo 5 termin dostawy od maja (obecnie jest to 3 sierpień). Attitude V4 to też niełatwa opcja do zastania na jakimkolwiek stocku.
Dominatory V3 też kupisz do 350$ ale dochodzi do tego zakup odbiornika (najlepiej diversity). Commandery to bardziej przeciwnik dla V3 niż Attitude V4.
Jeżeli nie jest dla Ciebie problemem dołożenie 200$ do gogli to nie ma co się zastanawiać tylko brać HD3.
Oczywiście w każdym przypadku dopasowanie gogli do Twoich uwarunkowań oczu i głowy to sprawa indywidualna.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: Manix »

Z tego co widzę to tutaj mają do kupienia Commandery.
O ile jest to prawda?
Czy może ktoś tam ostatnio kupował?
http://www.rc-fans88.com/goods.php?id=3265
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: szaman89 »

Manix pisze:Z tego co widzę to tutaj mają do kupienia Commandery.
O ile jest to prawda?
Czy może ktoś tam ostatnio kupował?
http://www.rc-fans88.com/goods.php?id=3265
Jest mało opinii o tym sklepie i jak są to raczej niepochlebne. Rozmawiałem z nimi na temat tego czy mają Commandery na stanie i jak się okazuje nie mają i czekają na dostawę. Nawet system stanów magazynowych u nich nie działa. Odpowiedzi udzielają w ciągu 15 min więc raczej za dużo klientów też nie mają. Płacisz paypalem więc możesz zaryzykować. Ja swoje zamówiłem z ali za 303$ w promocji ale też czekają na stock. Wg zapewnień dostawcy za 4 dni mają mieć - obstawiam, że jak w ciągu 3 tygodni wyślą to będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: Manix »

W takim razie trzeba będzie poczekać bo chciałem już brać Dominator HD3 ale nie ma ich w europejskim Hobby King.
A jak mam jeszcze doliczyć około 120 € za cło i VAT to już się całkiem nie opłaca.
Chyba że ktoś ma namiary na Europejski sklep z podobną ceną jak w hobby Kingu?
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: Ekstrapolator »

O AOMWAY Commander, opinia jest raczej umiarkowana.



z innej beczki może ktoś słyszał czy jakiś producent nie wypości czegoś nowego do końca roku, jakieś przecieki ?

Oczywiscie są jeszcze skyzone V02 a z trzeciej strony od DV3 do HD3 jest tylko 150$ różnicy :lol:
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Aomway Commander Goggles V1

Post autor: szaman89 »

Ekstrapolator pisze:O AOMWAY Commander, opinia jest raczej umiarkowana.
Nikt nie zakładał, że Aomwaye sprzątną rynek. To są ich pierwsze gogle w takim wydaniu. Bardwell wypowiada się z pozycji osoby latającej na codzień w HD3 więc jego Commandery nie mogą oczarować. Wszystko zależy od tego ile chcesz/możesz przeznaczyć na oksy. Jeżeli stać Cię na HD3 to kupujesz HD3. Jeżeli chcesz wydać do 350$ i mieć już diversity w tej kwocie to propozycja Aomwaya jest całkiem atrakcyjna. Ja tak to widzę.

Edyta:

Gwoli ścisłości porównanie ceny HD3 do Commanderów.

HD3 - Gogle (499$ - Banggood) + diversity RX5808 Pro (46$ Banggood) = 545$ ~ 2129,69 zł
Commandery - Gogle (318,31$ - Banggood) ~ 1243,86 zł

Oczywiście nie liczę ewentualnego vatu i anten w obu przypadkach ale różnica jest całkiem spora. Ja za swoje dałem 1139 zł także u mnie to różnica tysiąca zł.
Ostatnio zmieniony wtorek 11 lip 2017, 12:09 przez szaman89, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ