Anteny by KKacper

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jarlist
Posty: 882
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Anteny by KKacper

Post autor: Jarlist »

Walczyłem z video od dłuższego czasu. Baciki, Vee, GP. Wszystko od Kacpra. Jakość wykonania anten wzorowa, łącznie z odpowiednim zestrojeniem.
Ciągle nie byłem zadowolony. Przez specyfikę mojej "bazy" na głowie ciągle miałem rwanie wizji.
Dopiero dzisiaj, po zamontowaniu koniczynek na częstotliwość 1120 MHz, w odbiorniku i nadajniku uzyskałem zadowalający wynik.
1.5km miałem w super jakości, a wracałem tylko dlatego, że nie mam AP i trochę nerwy mi puściły ;-)
Polecam te antenki, ponieważ nie tylko są świetnie wykonane, ale przede wszystkim są zestrojone na odpowiednim sprzęcie.
Zrzut z nagrywarki z kiepskim odbiornikiem ;-)

A jakie Wy macie doświadczenia z antenami od Kkacpra?

Obrazek
Jarek
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Jarku – dzięki za informację na temat anten.
Najważniejsze, że jesteś zadowolony.

Pozwolę się podczepić pod ten wątek.
Panowie jeśli macie jakieś uwagi odnośnie moich anten to proszę o wpisywanie ich tutaj – nie będę zakładał nowego tematu.

Konstruktywna krytyka jest mile widziana, ale także poproszę o informację jak sprawują się anteny.
Jeśli macie jakieś pomysły co do anten – to także czekam na info.
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Kupiłem od Kkacpra croshaira na 5.8 GHz na 5705 MHz.Porównywałem z antena helikalną 7 zwoi 5.8 GHz .Croshair wyglada na dobrze dostrojony (to trudna do wykonania i himeryczna antena) - oczywiscie helikalna działa lepiej ale ma mniejsze kąty (węższa wiazka) i gabarytowo dużo wieksza.Crosshair idealny do gogli z odbiornikiem 5.8 a głowa jako tracker :) bo jest bardzo lekki i mały.Na razie zrobilem na nim 3 km bo silny wiatr i bateria nie za wielka nie pozwała wiecej odlatywać (nadajnik 400 mw BOSCAM).Pozdro
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

To i ja pochwalę produkcję Kkacpra. Dzisiaj zrobiłem na jego antenkach ponad 5km i obraz idealny :mrgreen:

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 05 sty 2014, 09:10 przez darek_op, łącznie zmieniany 1 raz.
kondiz
Posty: 1731
Rejestracja: poniedziałek 13 cze 2011, 09:14
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław

Post autor: kondiz »

darek_op, Można wiedzieć, jakiego typu były te anteny?
Konrad
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

GP i PATCH :mrgreen:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 12999
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Muszę w końcu zebrać zadek i się tam do was przedreptać - bardzo mnie fascynują antenki CP, czy rzeczywiście tak ładnie poprawiają obraz przy nawrotach. Nie jestem odległościowcem, bardziej nisko i blisko - a najlepiej za czyimś ogonem. :mrgreen:
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

Kilka osób (może nawet trochę więcej) "lata" od jakiegoś czasu na "moich" antenach.
W związku z tym mam prośbę - podzielcie się waszymi opiniami uwagami z kolegami z forum.
Dostaję bardzo dużo pytań odnośnie anten ich zasięgu sposobu mocowania itp.
Na wszystkie staram się w miarę możliwości odpowiadać ale moim zdaniem bardziej miarodajne będą Wasze opinie - jako użytkowników.
Mam też prośbę - jeśli macie jakieś uwagi propozycje ulepszeń, co można by poprawić to śmiało piszcie - im więcej różnych uwag tym lepiej (zwłaszcza krytycznych)
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Anteny tak jak pisałem wcześniej w mojej ocenie sa bardzo OK :-D
Jedyny mankament jaki teraz wyszedł w patch-u to zbyt sztywny przewód antenowy. Antena teraz wędruje na tracker i niestety zbyt duża sztywność przewodu sprawia bardzo dużo kłopotów z jego ułożeniem. :shock:
Awatar użytkownika
Ziever
Posty: 127
Rejestracja: środa 15 maja 2013, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziever »

Zamówiłem mnóstwo antenek od różnych firm i autorów, jednakże Kkacper robi najlepsze i najbardziej starannie :)

Pracuję głównie na 5.8G koniczynkach do video, spokojnie odległość pozioma 1100m@600mW bez ŻADNYCH zakłóceń!
Doskonałe wykonanie - jedna koniczynka zatrzymała i urwała śmigło nylon carbon 10" i dalej działa!
Znajomi również bardzo chwalą.
Robotyka, wydruki 3D, gimbale, multikoptery, Autodesk Inventor
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

to ja mam pytanie czy koniczynkę odbiorczą z wtykiem F robisz w impedancji 75ohm jakiej (najprawdopodobniej) oczekuje głowica sat, która siedzi w odbiornikach niby-foxów ?
ew. jak należy szacować wpływ niedopasowania 50 vs 75 ohm na skuteczność antenki ?
a może te odbiorniki wcale nie mają 75ohm na wejściu ?

na marginesie i bez związku z powyższym antenek od Ciebie używam niezgodnie z przeznaczeniem czyli nie do nawijania kilometrów a do obchodzenia paskudnych warunków propagacji typu las, budynki, górki itp.
Awatar użytkownika
Kkacper
Posty: 839
Rejestracja: piątek 03 sie 2012, 18:27
Lokalizacja: Kiełpino k. Kartuz

Post autor: Kkacper »

xq_operator pisze:to ja mam pytanie czy koniczynkę odbiorczą z wtykiem F robisz w impedancji 75ohm jakiej (najprawdopodobniej) oczekuje głowica sat, która siedzi w odbiornikach niby-foxów ?
ew. jak należy szacować wpływ niedopasowania 50 vs 75 ohm na skuteczność antenki ?
a może te odbiorniki wcale nie mają 75ohm na wejściu ?
Jeśli chodzi o złącze tupu F w antenach to faktycznie jest tutaj małe niedopasowanie.
Ale jest one naprawdę małe - podczas strojenia tak dopasowuję cały "układ" antenowy (antena,przewód, złącze) aby SWR był poniżej 1,2.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

koniczynki na 5.8 są genialne- kolega który je u mnie zobaczył pytał z którego to sklepu- estetyka na najwyższym poziomie :)
a co do odbioru- latam póki co nisko i niedaleko, ale brak zakłóceń jakichkolwiek- na stokowych bacikach już na tej odległości były szumy ;)
uwag krytycznych niestety :P nie mam :)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darek_op »

Kacper czy podjąłbyś się wykonania antenek odbiorczych - dipoli do frsky-a. W odbiorniku są dwie sztuki .
retmiwrd
Posty: 112
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 09:14
Lokalizacja: Baniocha

Post autor: retmiwrd »

Właśnie u KKacper zamówiłem antenka GP i patch do av i dipola do eleresa. Jak przyjdą to coś nie coś napiszę.
TALON FPV, FUTABA 9CP+eleresMOD, REMZIBI OSD,SONY TVL 600, FY21AP, FOX 800
TAROT T960, 3axis gimbal, SONY ILCE5100
ODPOWIEDZ