Telewizorek 7" do podglądu obrazu za 119zł

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

A ja czekam na chwilę wolnego czasu :-/


Kefir chcesz taki telewizorek zanabyć?
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

dostalem narazie ten co Kuba opisywal. Fajny cienki i nieduzy, pasuje idealnei na plasko do torby po kamerze. na szczescie z zasilaczem samochodowym, bo inaczej nie mialbym takiej wtyczki pasujacej (zrobilem zasilany razem z odbiornikiem z LIPO). Wyglada super, dzisiaj bede w Szklarskiej Porebie, zabiore quada i sproboje jak to wyglada "w terenie". Zastanawia mnie tylko pobor pradu(niby nie powinien byc duzy) czy Lipo 3s 1600 mi nie padnie po godzinie. W tej instrukcji jest coprawda model o innym oznaczeniu (moj to jest dokladnie pdv 891-2), ale napisali ze dla 10V jest power consumption 7W...czyli teoretycznie prad powinien leciec 700mA, ale nie mam czujnika pradu aby to sprawdzic.
Czekam jeszcze na ten drugi LCD z tunerem.
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ciekawe jak te lcdki na mrozie będą działać ?
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

L_I_S pisze:teoretycznie prad powinien leciec 700mA, ale nie mam czujnika pradu aby to sprawdzic.
Czekam jeszcze na ten drugi LCD z tunerem.
wszystkie mini-tv jakie mialem braly kolo 0.6A
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

kefir pisze:Ciekawe jak te lcdki na mrozie będą działać ?
W srode wylaczyl sie, ale bylo ponizej -10 :) Nie sprawdzilismy tylko czy to lipo (swiezo naladowany) padl czy lcd. Fatsharki dzialaly.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Zeszłej zimy jeszcze nie miałem gogli i mój LCD dawał radę przy bodajże -12st.C ale był zasilany z samochodu nie z LiPola.
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Jeśli dobrze pamiętam to cała moja stacja bez odbiornika (telewizorek, pinnacle video trasfer podczas nagrywania i rozdzielacz av) pobiera ok. 500mA z 12V
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

bylo latane dzis z podgladem z tego Kuby LCD i dawal rade przy -8st. Nie bylo widac, aby obraz sie z opoznieniem zmienial, rozmywal. Musze go rozebrac i zobaczyc czy ta stopke jeszcze da rade wywalic (mniejsze wymiary i moze jakos nad RC nadajnikiem da rade umiesscic )
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

L_I_S pisze:bylo latane dzis z podgladem z tego Kuby LCD i dawal rade przy -8st. Nie bylo widac, aby obraz sie z opoznieniem zmienial, rozmywal. Musze go rozebrac i zobaczyc czy ta stopke jeszcze da rade wywalic (mniejsze wymiary i moze jakos nad RC nadajnikiem da rade umiesscic )
Mamy podobne pomysły ;-) , myślę że jeśli przymocować do nadajnika to właśnie za stopkę , sprawdzałem już u siebie i pasuje . Trzeba by było tylko jakieś zatrzaski przymocować do stopki i wciskać na uchwyt nadajnika, lub zastosować przykręcane uchwyty do podwozia ? tylko pakowanie nadajnika będzie problematyczne.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Obrazek

Obrazek

Potem doszły jeszcze uchwyty do paska na szyję i pulpit na nadgarstki oraz osłona przeciwsłoneczna z czarnego depronu.
Awatar użytkownika
L_I_S
Posty: 902
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 09:48
Lokalizacja: Zgorzelec, Monachium

Post autor: L_I_S »

ooo wlasnie cos takiego...tylko nie wiem czy moglbym tak ekranem zakryc antenke 2,4Ghz w moim Turnigy...chyba raczej nie :/.....Verid to Twoje? calkiem fajnie wyszlo...a zasilanie do niego masz tez gdzies w tym stelazu czy kablami z bazy?

co do dwoch ekranikow, ktore dostalem (pisalem wczesniej z linkami o nich). Ten z ebaya doszedl do mnie z pilotem, przejsciowkami na dodatkowa antene oprocz wbudowanej rozkladanej(wbudowany tuner dziala fenomenalnie :)),na cinche i zasilaczem 230V. Porownywalem jakosc obrazu na obydwu i calkiem podobnie to wyglada. MOze jedynie kolory na tym z allegro sa o mniejszym nasyceniu. Ten ekran z ebaya ma mozliwe do regulacji sporo funkcji miedzy innymi ostrosc,nasycenie,kontrast, jasnosc, rodzaj systemu PAL lub PAL-D lub NTSC itd...

Niestety podlaczylem obydwa ekrany rowniez do odbiornika FPV(bez wlaczania nadajnika) i na tym z allegro tak bylo juz pisane byl obraz zaszumiony, a na tym z ebaya niebieski ekran...

werdykt taki, ze ten z ebaya na camping i do ogladania tv pomiedzy lotami sie nadaje, ale do samego latania NIE.
Pozdrawiam


"If flying were the language of man, soaring would be it's poetry"
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Zasilanie było doprowadzone z bazy wraz z sygnałem wideo. Nie chciałem tam nic więcej dokładać bo stelaż z monitorkiem lekki nie był a poza tym całość była zasilana z samochodu więc mnożenie źródeł prądu nie miało sensu. Co do zasłonięcia antenki to ja miałem aparaturę na 35MHz więc wystawała daleko poza stelaż ale z 2,4GHz też nie powinno być problemu choć dla pewności wziąłbym krótki przedłużacz i wywalił antenkę na krawędź monitorka.
Awatar użytkownika
miksell
Posty: 475
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 23:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miksell »

Kupiłem taki telewizorek. Latałem z nim 2 razy. Lekko zniekształca obraz, jednak podczas lotu nie jest to odczuwalne. Polecam wszystkim za ta cenę rewelacja.
Niestety te telewizorki są jakości 2. Mój ma lekka skazę na matrycy, jednak nie przeszkadza to w użytkowaniu.
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Mój też nie jest idealny ale nie przeszkadza mi to. Ja jestem zwarty i gotowy do latania, cała baza przygotowana a model naładowany tylko pogody nie ma...
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 1652
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 19:34
Lokalizacja: WLKP

Post autor: Roman »

nie wiem czy to po prostu fuks , ale kupując nigdzie nie pisało że to towar 2 klasy i w moim nie ma żadnej skazy , nawet ryski .
Na fotce trzymam jeszcze prowizorycznie ręką , ale wystarczyła jedna listewka sosnowa o długości podstawki i kilka opasek (trytek) .W podstawce są dwa otworki które można wykorzystać do przykręcenia podstawki do listewki .
Dodam tylko że Aurora9 , idealnie się wyważa z tym monitorkiem . Antena na fotce jeszcze na starym miejscu , ale już ją zamontowałem przy podstawce więc nic jej nie zasłania i można dowolnie ją ustawić .
ODPOWIEDZ