CANON VS PVT

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

CANON VS PVT

Post autor: marcin.gala »

Porównanie Canon-a kontra Pinnacle Video Transfer...nagrane jednocześnie...podłączone do jednej bazy czyli rozdzielacza video...
Przy okazji przetestowałem mojego pan/tilta co by się nie nudzić w czasie lotu...jest malutki problem bo na filmie widać paski przechodzące ukośnie od rogu do rogu...podejrzewam że to ubec Turnigy jest jakieś 0.5cm od nadajnika video LM500mW...wcześniej tego nie miałem ale przerobiłem trochę Juniorka...ogólnie film zrobiony i kompresowany jednym i tym samym programem iMovie...

Nie latam bo pada naokrągło i dosyć dobrze zawiewa..trzeba czekać...na pogodę..tym razem nagram lepszą jakość..do tego pan/tilt+fatshark google gdzie jeszcze nie latałem tak tylko gęba w monitor..i bez machania kamerką...NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ !!!!!
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

No tak... Było do przewidzenia, że różnica będzie konkretna. PVT daje za dużą kompresję. Szkoda, że nie ma zmodyfikowanego softu.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Kompresje ma też i w wielkości fizycznej co jest akurat atutem
Myślę tylko że chyba zapomnieliśmy do czego nam było pinnacle :)
A jak chcemy jakości to i tak choć byśmy nie wiem jakiej płytki używali to będzie 640x480 no może ciut więcej ale i tak to tylko obraz podglądowy
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

Kamera podlaczona do sieci czy zasilana z baterii w tym tescie ? .
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Kamera cięgnie prąd z baterii ,wszystko tak jak rozstawię na polu ,bez sieci domowej.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

plytkowka podlaczona bezposrednio (pominiety link video) do canona - obraz ok ?
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Nie płytkowa idzie torem video LM500mW przy włączonym DL-u jakieś 2metry od siebie nadajniki i odbiorniki "chodzi o pokój" reszta na modelu...kombinowałem i nie wiem co jest przyczyną tych paseczków....nie mam pojęcia...ferydy jak się da,folia aluminiowa...na kablach...i wciąż są...jakies pomysły...
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A może paski powstają po stronie odbiorczej ? Zasil odbiornik video z lipola i podepnij pod niego samą kamerę. Bez żadnych dodatków typu gogle ect.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

raczej to część odbiorcza bo setup nadawczy taki sam dla obu nagrywajek...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Jest tak:.
Monitorek 5" -są paski
Kamera DV 2.5" LCD -nie wiem "wygląda OK-za mały ekranik żeby to zobaczyć"
Google -OK
Nagrywarki
PVT -nie ma pasków OK
Canon -są paski
Tak to mniej więcej wygląda.
Te szare na kablach w bazie to ferydy takie na kable specjalne..są na googlach "kable prądu i AV" , jest jeden na Video z odbiornika LM który wchodzi do rozdzielacza..zdejmowałem i zakładałem ale nie mam róznicy..
P.S- przy okazji pochwale się moim nowo zbudowanym pan/tiltem który działa wyśmienicie...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

sprawdziles o co pytalem ?
Tylko dorgą eliminacji wyodrebnisz "chore ogniwo" . Przeprowadz wiecej testow
- canon +zewn sygnal z innego zrodla (np dvd ,TV)
- canon + kamera poprzez kabel
- canon + kamera poprzez link wideo
- zamana wtyczek na splitterze - ta co nagrywa na PVT daj na cannona a ta co na cannona
- sprawdzenie kabla od nagrywania
na PVT
- zestaw nagrywa z wylaczonym DL - rezultat
- zestaw nagrywa z wlaczonym DL - rezultat
- na koniec zamknij ekranik w kamerze i teraz sprobuj nagrywac. (mialem przypadek ze uszkodzony inwerter swietlowki ktora podswietla ekranik w kamerze sial na obraz) Po zamknieciu bylo ok.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Narazie udało mi się pokombinowac i jest tak:.
Google jednak są paski
Monitor są nadal
Dragon Link - nie robi różnicy te same paski.
Myślę że to nie wina Canona..a na PVT może tego nie widać bo licho nagrywa..
Jeszcze pokombinuję ze zmianą wtyczek..
Już rozstawiałem maszt odbiornika Video daleko od bazy w drugim pokoju stał i to samo..tak robiłem razem z DL-em i bez..te same paski za każdym razem...
Zmiana kanałów z nadajniku video to samo...
Coś sieje w bazie...tylko co...
Te paski czy w googlach czy na monitorku 5" są systematyczne i równomierne...czyli to nie może byc coś z torem video..z modelu..były by nierównomierne albo porozrzucane po ekranie a te nie są.Te są coś jak pulsacyjne z taką samą częstotliwością...może to zasilanie bazy.Wskaźnik pokazywał mi 12.4V to już jest moja Pb dosyć rozładowana podładuję i sprawdzę może coś pomoże...jak nie będę robił jak piszesz Lukisek po kolei aż znajdę winowajcę... :roll:
Edicao: nawet bez canona w bazie są paski identyczne więc to nie Canon...on to po prostu nagrał..
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

mozliwe ze - cos wlazi na nadajnik wideo - BEC , jakies zewn zaklocenia
Nie napisales jak to wyglada z pominieciem linku wideo czyli zamiast odbiornika bazy wpinasz zewn zrodlo sygnaku (tv dvd i patrzysz czy sa paski na wszystkim co masz podpiete)Jak niema to juz wiesz ze to link wideo . Jak sie okaze ze to lik wideo no to teraz musisz sprawdzic nadajnik (dokrecenie anteny , gniazdo anteny, ew zaklocacze dookola no i oczywiscie odb(wszystko co moze wlazic na kable w bazie). Nie wiem jak masz w walizce to zorganizowane . Warto wyprowadzacv masy do kazdego osobnego sprzetu z jednego miejsca zamiast ciagnac jedna mase dookola po wszystkich urzadzeniach.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Pewnie większość urządzeń w bazie zasilasz ze wspólnego akumulatora. I tu jest źródło tych pasków. Tworzą się pętle masy na kablach zasilania i sygnału video.
Odłączaj po kolei zasilanie od poszczególnych klocków w bazie, a dowiesz się co jest źródłem zakłóceń. Potem dołóż dławiki W OBA PRZEWODY zasilające te nieszczęsne urządzenie, i będzie po kłopocie. Ale to mają być dławiki a nie same ferryty, bo to niewiele pomoże.
Ja miałem identyczne paski zasilając gogle i odbiornik FOX'a ze wspólnego LiPo. Wystarczyło dołożyć dławiki na kablach zasilających gogle, i problem zniknął.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Pokombinowałem i podłączyłem nadajnik lawmate z odbiornikiem bezpośrednio do tv i identyczne paski..czyli jak pisał Lukisek tor video coś pitoli...
Myślałem może gniazdo anteny w odbiorniku "ostatnio mi przewróciło maszt tak wiało" ale nie jak już rozebrałem to sprawdziłem i jest OK..
No to dalej i wpadłem na pomysł mam nadajnik fox-a 800mW podłączę do modelu to gniazdo MPX w ogonie jak na zdjęciu powyżej...zasiliłem i podłączyłem bazę jak była jedno aku Pb itp:.
Różnica w nadajnikach i podlączeniu..."Odpada BEC który jest na ogonie zaraz obok nadajnika LM jak na foto wyżej" i co??
Ku mojemu zdziwieniu jak ręką odjął..zero pasków obraz żyleta...
Wniosek:.
1.cała instalacja w modelu OK
2.tor video OK
3.Baza "to mnie cieszy" OK
Winowajca znaleziony "trochę lutowania i BEC ucieka jak najdalej nadajnika LM wtedy zobaczymy"
P.S.-myślałem że tak zabezpieczony już nie będzie bałaganił...niby jest ekranowany ,jest feryt ,nawet folia aluminiowa naokoło a tu jeszcze bruździ... :mrgreen:
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ