[IN-BOX] Tani monitorek za 30$ z ebaja

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Wezmę go. Porównam z wersją ebayową. Jak nie będzie różnicy to mówi się trudno.
w_kaczmarek
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2013, 10:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: w_kaczmarek »

Też go kupiłem. Podzielę się info jak przyjdzie.
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Można płacic paypalem na goodlucku?
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Myszon pisze:Można płacic paypalem na goodlucku?
Oczywiście.
Awatar użytkownika
saku
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: saku »

Ja wzialem z ebaya z linka co Rurek zapodal i przyszedl mi tez z polamanym rogiem :evil:
Esus299
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 18:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Esus299 »

Zamówiłem monitorek z goodluckbuy.com (7 inch HD Professional Aerial Photography LCD TFT 800x480 Screen Monitor w/Audio).
Zamówiony 18.10.2013, dotarł 04.11.2013.

Postanowiłem sprawdzić rozdzielczość domowym sposobem (dokładniej ilość pikseli matrycy).
Przyłożyłem na ekran kawałek kartki w kratkę, zrobiłem zdjęcie i policzyłem ilość pikseli na 5mm. Pionowo wyszło 14 a poziomo 16. Wewnętrzne wymiary ramki 155x87mm.

Rozdzielczość pionowa 14*87/5=243,6
Rozdzielczość pozioma 16*155/5=496

Mając na uwadze niedokładność pomiaru zakładam że mam 480x234 :(.

Kilka zdjęć:
Wnętrze naniesionego kwadratu odpowiada rozmiarami jednej kratce.
Obrazek
Obrazek
Zarówno aparat jak i oświetlenie nie najlepsze - dlatego 3 podobne zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A teraz pytanie: można zasilać ten monitorek razem z odbiornikiem 1,2GHz Sunsky FOX 800 bezpośrednio z akumulatora LiFePO4 4S?

Na płytce monitorka jest regulator napięcia AMS1117-3,3 – w danych technicznych znalazłem kilka wartości maksymalnych :P jedna 12V, druga "absolutne maksimum" 15V lub 18V w zależności od producenta(?). Minimum tego regulatora (4,75V) nie pokrywa się też z minimum monitorka w danych na stronie (7V) – dlaczego?.
Jeśli trzeba to mogę odkleić płytkę i zrobić zdjęcie ścieżek z tyłu tego egzemplarza.
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

Esus299 pisze:A teraz pytanie: można zasilać ten monitorek razem z odbiornikiem 1,2GHz Sunsky FOX 800 bezpośrednio z akumulatora LiFePO4 4S?

Na płytce monitorka jest regulator napięcia AMS1117-3,3 – w danych technicznych znalazłem kilka wartości maksymalnych :P jedna 12V, druga "absolutne maksimum" 15V lub 18V w zależności od producenta(?). Minimum tego regulatora (4,75V) nie pokrywa się też z minimum monitorka w danych na stronie (7V) – dlaczego?.
Jeśli trzeba to mogę odkleić płytkę i zrobić zdjęcie ścieżek z tyłu tego egzemplarza.
4s li-fe w pełni naładowane mają 14.8v, także jak zareaguje monitorek to nie wiem. Ale razej nie powinno być problemów choć raczej robisz to na własne ryzyko. 12v absolutnie maksymalnym napieciem raczej nie jest. Może minimalna jest większa ze względu na podświetlenie matrycy albo jakiś obwód 5v?
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Post autor: Krzysiek5lkg »

Może komuś zalega ten kawałek plastiku. Może być bez ułamanego różka :-D .
Z chęcią bym przytulił na komercyjnych zasadach.
Obrazek
Krzysiek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Mogę Ci wysłać z już przyklejonym różkiem :-) Za komercyjne piwo na zlocie ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Krzysiek5lkg
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Załubice

Post autor: Krzysiek5lkg »

Rurek pisze:Mogę Ci wysłać z już przyklejonym różkiem :-) Za komercyjne piwo na zlocie ;-)
Dzięki. Piwo na zlot już chłodzę w lodówce. Pisze pw.
Krzysiek
lekarz
Posty: 165
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lekarz »

Prawie nikt w tym wątku nie piesze jak ten monitor się sprawuje. Czy mógłby ktoś napisać czy aby latać z tym monitorkiem to trzeba sobie zrobić takie google jak kol. Krzysiek ma w awatarze?
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Ja właśnie dziś dostałem (z linka od Rurka zamawiany), jak na razie jedyne co mi się nie podoba to regulacja jasności daje na maksa i prawie żadnej różnicy nie ma jak na 50% poza tym jest trochę dziwny bo trzeba go sporo odchylić do tyłu żeby obraz był dobrze widoczny, ale w FPV to może być zaleta, a nie wada. Na razie pierwsze testy przy świetle dziennym i wypada dość nieźle tylko pierwszą rzecz jaką trzeba zrobić po wyjęciu z paczki to zedrzeć folię z wyświetlacza bo inaczej mamy lusterko, a nie monitor :) W pierwszej chwili się przestraszyłem co ja zamówiłem :lol: dopiero jak zdarłem tą folię to odetchnąłem z ulgą :mrgreen:

Co ciekawe jest lekki i dużo mniejszy niż mój stary LG 7", ma dużo mniejsze "obramowanie", jakoś obrazu porównywalna, ale na plus pobór prądu - 2x mniejszy pobór - ten Rurkowy monitorek 0,27A, ten stary LG żarł 0,6 A :)

Polatam to opiszę wrażenia, a na razie to powiedzcie mi koledzy jak do niego dźwięk zapodać, są dwa żółte czincze (czy jak to się tam nazywa) AV1 i AV2 i 3 kable luzem, czerwony plus, czarny masa i niebieski (co to ten niebieski?), próbowałem podłączać niebieski do audio zarówno przez TX/RX Boscama, jak i bezpośrednio z wyjścia Mobiusa i nic, cisza grobowa :-( Głośność na monitorku oczywiście na maksa.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Przecież on nie ma audio :!:
Niebieski kabelek to jest do podania 12V (chyba :lol: ) lub masy (chyba :mrgreen: ) i służy do przełączania sygnałów AV1/AV2 - ot taki bajer do instalacji samochodowych aby sobie podczas włączania biegu wstecznego automatycznie przełączać na widok kamery cofania...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

hmm trochę bez sensu, skoro czarnym i czerwonym podaje się 12V to po co jeszcze by było niebieskim.
Z tym sterowaniem w aucie to spoko bajer, ale Ty mi takich rzeczy nie mów bo zaraz drugi kupie i piątego Mobiusa bo już chodzi po głowie kamera cofania:D
Zdziwiło mnie że nie ma dźwięku skoro jest pogłaśnianie i ściszanie :) Czyli mniemam że tym niebieskim można sterować jakoś poogłaszaniem nagłośnienia w aucie - oprócz oczywiście tego o czym wspomniałeś?

Dzięki tak w ogóle , za tą cenę monitorek super :-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

Też właśnie czekam na ten monitorek.. Głuś, możesz mi powiedzieć jaką opcję wysyłki wybrałeś i ile czasu czekałeś? ;)
ODPOWIEDZ