[IN-BOX] Tani monitorek za 30$ z ebaja

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Pytanko mam.

Czy da się jakoś rozróżnić na pierwszy rzut oka czy posiadamy monitorek 800x480 czy 480x234? Czy po rozkręceniu w środku da radę rozróżnić je? Bo posiadam taki monitorek właśnie i niby to jest wersja 800x480 a wygląda obudowa dla mnie z wierzchu identycznie.. znaczy nie wiem bo nie miałem tego drugiego w rękach ale po zdjęciach
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 308
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inzkulozik »

Porównaj do zdjęć, które wrzuciłem stronę wcześniej. Z bliska widać różnicę dość wyraźnie. Po obudowie czy pudełku nie patrz, bo jest dokładnie to samo. Mój 800x480 ma tylko jedno wejście Video i dodatkowo pojawiło się wejście Audio, ale podejrzewam, że jakby go rozkręcić, to znajdzie się miejsce na podłączenie drugiej pary AV i kabelka do przełączania, jak w tym za $30 :-)
Syma S032G :)
KDS 450SV / PhoenixRC
QC w budowie...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Wrzucam kolejny sposób na zamocowanie monitorka do apki, bo nie zauważyłem żeby ktoś tu z niego korzystał.
Jest to uchwyt z miejscem na wyważenie smyczy od tarota (jakies 15 dolkow w goodluckbuy).

Dodatkowo w środku upchnąłem odbiornik 5.8Ghz, wyprowadzilem vin2 i vout2 na obudowę i zrobiłem zasilanie z apki przez port futaby.
W planach dołożenie easy diversity i drugiego odbiornika, oraz może alternatywnego zasilania z wbudowanej baterii i głośnika/wyjścia na słuchawki.
Obrazek
Obrazek
Qwer
Posty: 196
Rejestracja: sobota 06 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qwer »

Mógłbyś podlinkować to mocowanie które masz bo jest kilka do wyboru a chciałbym zamówić sprawdzone :-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Przed chwilą zmontowałem to http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=36800
Jak znajdę zaraz chwilkę to przymierzę nasz monitorek czy pasuje...
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Qwer pisze:Mógłbyś podlinkować to mocowanie które masz bo jest kilka do wyboru a chciałbym zamówić sprawdzone :-)

Pozdrawiam
Ja zamawialem ten http://www.goodluckbuy.com/fpv-monitor- ... ilver.html bo był na stanie i był cały srebrny, ale trzeba w tym wypadku lekko zeszlifowac uchwyt na smycz w apce no i przekrecic go o 90 stopni. Są tez w wersji pionowej ale nie wiem jak tam z dopasowaniem. Wystarczy wyszukać fpv gravity mount.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No i pasuje jak ulał. Jakby pod ten monitor ten uchwyt zaprojektowali. Polecam... chyba to jest po taniości jak cała reszta :-) czyli monitor + uchwyt + aparatura < 100$ :-) a jak się dobrze pokombinuje i wsadzi odbiornik 5.8 - gołą płytkę z GLB to wszystko w 120$ się zamknie :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
semento
Posty: 235
Rejestracja: sobota 25 sie 2012, 17:37
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: semento »

Postanowiłem zaprojektować i zrobić sobie pulpit pod T9X i na nim zamocować monitorek. Jakoś nie pasuj mi żadne inne mocowanie, a i pulpitu jeszcze nie mam w swojej stajni, to trzeba coś tam na stolarni postrugać. Widzę że zasilacie monitor z gniazda aparatury ( o ile dobrze odczytuję zdjęcia) . W apce mam pakiet Rhino 2620 mAh. Ile ten monitor ciągnie i czy nie lepiej na pulpicie przewidzieć miejsce na dodatkowy pakiet zasilający tylko monitor? Jaki?
GAUI 425, AXN FJ, klon DJI450 (robi się), Sky Cruise 2400, Mikeys FPV V3
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

Nie zasilisz bezpośrednio z tego gniazda, trzeba w środku kombinować.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

bzdura...
Futabowskie wyjście posiada do wyboru napięcie bezpośrednio z pakietu [niezależnie od tego czy radio jest włączone] , napięcie bezpośrednio z pakietu [puszczone tylko kiedy radio jest włączone], 5v i oczywiście masę.

Ja zasilam z opcji nr 2 czyli włączam apkę i włącza mi się monitorek, nadajnik itd.
Baterią rhino 2620 zasilającą w ten sposób apkę, tv i podłączony do niego odbiornik 5.8ghz mogę zasilać w ten sposób przez około 2 godziny, potem wypadało by naładować pakiet, chociaż nie zszedłem poniżej 10,5 V...
Na moje potrzeby latania kopterem spokojnie styka.
Jeśli miałbym latać samolotem gdzie czasy lotu są dłuższe to raczej wyprowadziłbym złącze do wpięcia zapasowego pakietu.
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kiepuri »

Ja zrobiłem sobie taki zestaw - podpinam zasilanie i używam. (taki zapasowy zestaw odbiorczy - do biedronki nie będę uruchamiać całego statywu z diversity, akumulatorem żelowym i dziesiątką kabelków :-) )

Obrazek
Obrazek

Tutaj wypiąłem wtyczkę 7 pinową i zastąpiłem ją kablem z wtyczką ze statej myszki. Wchodzi idealnie. Wykorzystuje tylko jeden AVIN więc widzimy 2 przewody od zasilania i dwa od video :-)

Obrazek

Wszystko ma zmieścić się do schowka samochodowego - docelowo akku również będzie na rzepie (chwilowy brak).
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rumburak »

Hej,
Jak najprościej i najtaniej zwiększyć jasność w tym monitorku?
Czy dołożenie zwykłej taśmy LED dodatkowo z trzech stron będzie działać? np takiej taśmy:
http://abc-rc.pl/tasma-led-biala
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
Artu

Post autor: Artu »

Ja widzę 800x480 :-P
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: volender »

Myślicie, że warto spróbować z tym nowym lcd'kiem?
Chodzi mi oczywiście o BS - niby piszą, że anti-black, ale sam nie wiem.. a może ktoś już ma to w swoich łapkach? :)
w sumie tylko 10$ droższy.
ODPOWIEDZ