[IN-BOX] Tani monitorek za 30$ z ebaja

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

no tam gdzie zlacze programowania. Nawet w tym temacie ktos pokazal fotke z takim podlaczeniem. Dlaczego niedobry pomysl?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Bo zanim się obejrzysz i już będziesz miał pakiet pusty :-) nie jest to bezpieczne skoro ten pakiet zasila nadajnik. Ja mam do monitora oddzielny pakiet 3S 2200mAh przy aparaturze ładnie się chowa pod odbiornik 1.2GHz.

edyta:

Odbiornik wideo+monitor 7cali+ konwerter VGA dziś zmierzone bierze - 0,94A przy 12,1V nie wiem ile bierze ten monitorek za 30$.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Monitorek za 30$ ciągnie 0,11A (1,3W), a odbiornik RC305 0,19A (2,2W). Czuwaj.
;-)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Post autor: Grzechu »

mam zestaw jak Ladziak wiec przeboleje 0,3A. Powie ktos o co chodzi z tym wejsciem w 9XR czy musze ja otwierac? :p
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Jakby ktos był ciekaw jak wygląda monitor od środka, to załączam fotkę.
W moim spokojnie zmiesci się dodatkowo odbiornik 5,8 widoczny na foto.
Planuję dorobić również wyjście na nagrywarke i wejscie na inne źródło sygnału (odbiornik 1.2 GHz??).
Tak jak wcześniej parę osób zauważyło w środku jest niewiele miejsca. Ciekawi mnie natomiast do czego służą cztery pola lutownicze widoczne w prawym górnym rogu pcb. Podłączenie głośników??

Obrazek
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

Cholera gamoń jestem...
Czy ktoś mógłby otworzyć swój monitorek [2 śrubki przy wejściu kabla i 2 śrubki na tylnych dolnych rogach monitora] i sprawdzić ułożenie tej wtyczki z czerwonym czarnym żółtym, czarnym białym i zielonym przewodem ?

Po analizie bebechów jestem na 90% pewien że da się władować do środka głośnik [zresztą na moim foto widać okrąg po prawej stronie pcb, gdzie pewnie miałby się on znajdować].

Myk jest taki że pinów w gnieździe jest 7[7 pin to zapewne nieaktywny pin audio] a przewodów we wtyczce tylko 6.
Nie zwróciłem uwagi jak była ułożona wtyczka [do lewej czy do prawej strony] i teraz mam zagowzdję jak to sprawdzić...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Sprawdź miernikiem gdzie idzie czarny czyli masa :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

ummm, ale przecież do tego muszę go zasilić, a jak przesunę tą wtyczkę w złą stronę to mam 50% szans na podłączenie napięcia do albo masy albo nieaktywnego pinu [nieaktywny w sumie nie znaczy że czegoś nie upalę :P] ...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Żeby znaleźć masę nic nie musisz zasilać :idea:
Bierzesz miernik, włączasz tryb piszczyka na przewodność diody. Jednym krogulcem dotykasz do lewej nóżki tego wielkiego kondensatora wystającego poza płytkę a drugim krogulcem lecisz po pinach we wtyczce...i bingo!! nagle masa się znalazła :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

o kurcze Rurku, dzięki :) Zupełnie zapomniałem o piszczyku i zdawałem się ostatnio tylko na pomiar napięcia :P
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Do lewej. To powinno rozwiac Twoje watpliwosci -
http://fpvlab.com/forums/showthread.php ... ion/page82
Ostatnio zmieniony czwartek 11 lip 2013, 13:43 przez Capo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

oo dzięki ;]

EDIT: ja bym to podwiesił,na poczatku tego linka od capo :) Może się przydac, a skoro to temat o tym monitorku to czemu nie :)
EDIT 2:To normalne ze masa video ma zwarcie z av1 i z av2? Bo tak mi tu miernik piszczy,,,
EDIT 3: Po rozmowie na PW z Inzkulozik'iem i paru eksperymentach np z easyCap'em wychodzi że to normalne że jest zwarcie na tych 2 pinach.

EDIT 4: Pękła mi taśma matrycy i na ekranie prawie równo przez środek miałem czarny pasek, ale podmieniłem na starą matrycę z innego telewizorka [o dziwo producent matrycy i oznaczenie było to samo - co za fart] i smiga :)

Zostało mi jeszcze wyprowadzić na obudowę AVin2 do tv i AVout2 z odbiornika 5.8Ghz, ale po za tym stwierdzam że w telewizorku ładnie i schludnie da się zamontować odbiornik AV, i jeszcze zostaje miejsce na dwa kolejne odbiorniki lub baterię :)
Dodatkowo daję zdjęcie drugiej strony PCB widocznego na zdjęciu z poprzednich postów [rozwiewa wątpliwości co gdzie powinno iść i jakie możliwości rozbudowy ma ten monitorek].
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 12 lip 2013, 09:46 przez ci3jk4, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Post autor: ci3jk4 »

EDIT: przeniosłem widomość do postu wyżej/ sorry za dublowanie.
Ostatnio zmieniony piątek 12 lip 2013, 09:29 przez ci3jk4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 308
Rejestracja: sobota 03 lis 2012, 00:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: inzkulozik »

Takie porównanie monitorka za "$30" z takim za "$60"

"$60"
Obrazek

"$30"
Obrazek

Obrazki różnią się wielkością, bo robiłem zdjęcia z różnej odległości. Obraz z kamerki 600TVL.

ci3jk4 pisze:To normalne ze masa video ma zwarcie z av1 i z av2? Bo tak mi tu miernik piszczy,,,
Jest wspólna przecież...
http://s1122.photobucket.com/user/bakch ... 7.jpg.html
Syma S032G :)
KDS 450SV / PhoenixRC
QC w budowie...
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: airjack »

Rozebrałem monitorek chcąc sprawdzić podświetlenie. Jak widać na załączonym obrazku jest jeden pasek z 3 segmentami po 6 diod.

Obrazek

Diody są wielkości ~2,2x2,8mm. Dla poprawienia jasności można by pokusić się o podświetlenie całości od tyłu zamiast od dołu jednym paskiem, tylko nie wiem jak bardzo można obciążyć płytkę.
ODPOWIEDZ