Podgląd w bazie na 165zł!

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Rurek, ale Ty masz wypas gogle w avatarze! 8-) (sorka za OT)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jak ktoś już potrafi sobie złożyć samolocik, quada, osprzęt FPV...to powinien sobie poradzić i z monitorkiem 15" do odglądu....dla mnie bomba, wziąłem jednego na próbę...
A więc jak napisałem tak zrobiłem.
Powiem tyle: REWELACJA! jak za te pieniądze. Ma bluescreeny ale próg ich jest baaardzo nisko ustawiony, praktycznie więcej śniegu niż obrazu a jeszcze nie ma blue.
Jakość obrazu w skali 1-10 oceniam na 6-7, widać ząbkowanie, w sumie to jest duży wyświetlacz i bez zaawansowanej elektroniki zawsze to widać.
Jest to pełnoprawny tv/monitor, ma wejścia a/v, S-video, SCART-euro, VGA czyli w sumie 4 wejścia! oraz oczywiście tuner tv.
Jak na nonejma (heh nie ma żadnej identyfikacji w żadnym miejscu co to jest, wiadomo tylko że matryca jest made in taiwan -co dobrze wróży bo nie chińska patrząc technologicznie, developersko i logistycznie) to ma mocno rozbudowane menu w regulacjach. Heh nawet trzy opcje których nie kapuję ;-) co już jest niezłym wynikiem :lol:
Polecam za te pieniądze...no i ta radość że można samemu złożyć i wpakować w customową obudowę, doskonałe na lotnisko, do walizki i hajda!
Wymiary zewnętrzne matrycy 33x25 cm. Jest oczywiście obudowa do której trzeba dorobić jakieś trzymadła do elektroniki i matrycy (pewno dlatego sprzedawana jest za te pieniądze i do DIY) ale fajniej jest zrobić walizkową :mrgreen:
Na razie tylko złożyłem i odpaliłem, obudowa z czasem jak znajdę pół dnia wolnego i wolną walizkę :-)
Składa sie to cudo 3 minuty oraz do polutowania 4 kabelki (2 minuty) czyli w pięć minut z pudełka mamy działający sprzęt. Póki co nie widzę na rynku fajniejszej alternatywy w kategorii wielkość matrycy/cena plus wartość dodana : custom made :lol:
Dla zainteresowanych : klik i telewizorek myk :-)

PS Diem - w tych googlach super widać, szczególnie na tym telewizorku :mrgreen:

Edicao: ma oczywiście super głośniki w sterele ;-) czyli jakieś pół wata pierdzidełka :-)
no i foto do kompletu, widok z kamerki na modelu poprzez link AV i ostatecznie odgląd, jest folia na matrycy jeszcze:
Załączniki
tiwilizorek.jpg
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Rurek z możesz sprawdzić jaki prąd pobiera? Czy trzeba podłączyć wszystkie płytki aby używać jako tylko monitor av. Chodzi o oszczędność energii i o to aby nie było trzeba klikać za wiele tylko zasilanie i sygnał video i jazda.

No no ciekawe to jest i szybko schodzi...

Do auta i dla widzów na lotnisku jak znalazł pod warunkiem, że pociągnie z jakiegoś poręcznego aku.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Jeśli ktoś chce używać notebooka czy netbooka ( ja mam MSI WIND U100) to tylko ze zmodowanym windowsem. Ja w MSI mam Speed2Lite XP i filmy na atomie 1.6GHz w fullHD chodzą bez przycięcia. Easy cap też sobie radzi na żywo z kodowaniem filmu. Wcześniej na netbooku mialem zwykłego XP z sp3 i po włączeniu filmu full HD miałem okaz slajdów :) były może 7 klatek na sekundę. Kto nie wierzy niech sobie sprawdzi. WinCE 5.0 Core obsługuje USB mam urządzenie nawigacyjne bez ekranu do podłączenia pod duży LCD i tam można nawet myszkę podłączyć i nawet działa nie mówiąc o pendrive :)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

szymon_wolebez pisze:Rurek z możesz sprawdzić jaki prąd pobiera? Czy trzeba podłączyć wszystkie płytki aby używać jako tylko monitor av.....
Zasilacz do tego jest dodawany 3.3A...a płytki są tylko dwie które żrą i muszą być podłączone :-) bo to tylko płyta główna i płytka z przetwornicą-inwerterem WN do matrycy. Reszta płytek to guziczki, pstryczki, gniazda i głośniczki.
No może jeszcze można wypiąć tuner tv bo oddzielnie jest okablowany i obudowany. Prąd zmierzę przy kolejnej okazji bo już zwinąłem graty, będą czekać na walizkę ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Czyli coś na styl laptopa. Otwieramy walizkę i mamy wizję bez systemu (jaki by on nie był :P ).
Hmmm ja ma faktycznie pobierać ok 3A to już wymaga dobrego aku. w walizce.

A jak z widocznością pod względem katów widoczności oraz czy widać cos na ekranie w ciągu dnia na zewnątrz. Może trzeba do walizki będzie zapakować kocyk do nakrycia.

To szkoda, że schowałeś zabawki. Tak sobie dumam czy by przypadkiem nie kupić. Szukam tylko więcej dobrego na temat (gra z pokusą).
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Rurek i jak temat LCD 15". Czekam na ten sam monitor i zastanawia mnie wielkość walizki.

Jaka jest potrzebna minimalna przestrzeń dla elektroniki. Czy da się to wszystko umieścić w pokrywie walizki (jakiego rozmiaru). Szukam co by tu szarpnąć taniej do walizko bazy. I nic nie widzę ciekawego z walizek. Możliwe, że sam zrobię skrzynkę typowo do tego celu.
Krusz
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 01:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Krusz »

szymon_wolebez pisze:Rurek i jak temat LCD 15". Czekam na ten sam monitor i zastanawia mnie wielkość walizki.

Jaka jest potrzebna minimalna przestrzeń dla elektroniki. Czy da się to wszystko umieścić w pokrywie walizki (jakiego rozmiaru). Szukam co by tu szarpnąć taniej do walizko bazy. I nic nie widzę ciekawego z walizek. Możliwe, że sam zrobię skrzynkę typowo do tego celu.
Mnie udało się upchnąć rozbebeszony monitor w największej walizce dedry... Tylko jakoś jej wykonania po prostu powala :roll:
Obrazek

Miałem o tyle dobrze, że mój to monitoro-telewizor, dzięki czemu ma wejście A/V :)

Przepraszam za jakość.. ale z lenistwa cyknięte telefonem :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

szymon_wolebez pisze:Rurek i jak temat LCD 15". Czekam na ten sam monitor i zastanawia mnie wielkość walizki.
....
Szymek, pisałem wyżej w moim poście:-) wymiary 33x25cm to zewnętrzne wymiary matrycy.
A więc nie zmieści się do średniej walizki z tego zestawu a szkoda :-( brakuje centymetra....tak myślałem żeby zrobić otwór na brakujący cm ale to będzie brzydko i nie do końca "tough & resistant ;-) " na nasze warunki polowe....
Trzeba ładować do tej największej, też ją sprzedają na sztuki...
Tyle że brać w PRAKTIKERZE, ten zestaw jest za 99zł :-)
Ja wezmę zestaw bo mała będzie na apkę a średnia w takim razie na szpeje.
A duża na monitor, ładną ramkę dookoła matrycy się ze sklejki zrobi, oklei jakimś a'la fornirem ALU szlifowane :-) i będzie nówka funkiel sztuka lepiej jak z fabryki.
A bebechy spox na pewno się zmieszczą w górnej części. dolna zostanie na resztę elektroniki bazowej.
Kupiłeś z tej aukcji bo zeszły w jeden dzień jak ciepłe bułeczki ...heh powinienem do gościa po prowizję uderzyć ;-)
Edicao: Oooo spojrzałem na aukcję widze że wystawił kolejne sztuki i znowu mu schodzą :-) znaczy się ma facet dostęp regularny do tego
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Rurek pomocy bo mam monitor i teraz pytanie jakie kolory do inwertera połączyć. Mam tylko te wtyki co wychodzą z matrycy wąskie na dwa piny obok siebie a w inwerterze mam gniazdo szerokie. Jednym słowem nie uruchomiłem monitora w 3min. Na zdjęciu na aukcji widziałem tak jakby takie kabelki przejściowe (których u mnie nie ma) a mam dwa takie monitory teraz i jest identycznie.

Czy to o te przewody chodziło gdy wspominałeś o lutowaniu? Czy o te cztery aby połączyć płytę z diodą IR?

Muszę prędko to uruchomić i w coś zabudować. Zaraz poszukam w google inf na temat polaryzacji podświetlania LCD i inwerterów o ile jest polaryzacja. Napisz jak możesz coś o tym gdzie jakie kolory były- są. Możliwe, że nie trzymałem wszystkich przewodzików.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Też to miałem :-) na logikę przyjąłem że grubszy i z napisem na izolacji 1000V będzie na wysoki woltaż :-) czyli pad lutowniczy w pobliżu kondensatora ( zresztą opisany HV) ale się upewniłem telefonicznie u sprzedawcy. Dobrze wykombinowałem, grubszy kabelek idzie na HV. A jak przypadkowo dasz odwrotnie to sprzedawca powiedział że nic się nie stanie, po prostu podświetlenie się nie odpali i trza zamienić. Ot i co, odcinaj te wtyczki i lutuj się na płytkę inwertera.
A Dioda IR idzie do gniazda na płycie głównej, głośniki do gniazd po lewej.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Oki to już wiem co mam lutować. Wolałem zapytać skoro już z tym walczyłeś :lol: .

Zrobię takie wtyczki aby swobodnie można było odpinać matrycę bez lutowania.
To pewnie dopiero sprawdzę to w niedziele (aby głowa nie bolała po weselu to zajmę się LCD).

Wielkie dzięki Rurek.

Zostaje jeszcze tylko inwencja twórcza z obudową walizkową.
ODPOWIEDZ