Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest poniedziałek 18 cze 2018, 22:23

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Wiadomość

A to mój HT zbudowany wg tego projektu. Arduino to klon nano, IMU gy-85. Bedzie mial dwa przyciski resetujące - jeden przy HT, drugi w apce - stąd cztery przewody.
Podpięty do komputera śmiga pięknie. Teraz muszę polutować gniazdo w tgy9x i zobaczymy jak to współpracuje z radiem.
Macie może jakaś fotkę na której będzie rozrysowana płyta główna tgy9x z zaznaczeniem miejsc skąd mogę wziąć napięcia (różne)? Bo tam w apce musi być i przecież i 12V z pakietu i 5V z zasilania procka. Może są też punkty z jakimś innym, stabilnym napięciem? To arduino (nano v3 od robotdyn.com) powinno być zasilane VIN 6-12V, a pełny pakiet będzie miał nieco ponad 12 V. Czy się nie przejmować i brać napięcie z pakietu?

Obrazek

Obrazek

No przecież w tym temacie w pierwszym poście i potem zostały przeklejone parę razy zdjęcia z miejscami skąd wziąć napięcie, co i gdzie przylutować:) Moje pierwsze arduino wlutowałem do 12v i.... HT działał przez krótką chwilę, drugie zasiliłem z 5v z procesora i śmiga ;)

Awatar użytkownika

koza_yo pisze:
Ok, sytuacja wyglada nastepujaco: w apce pin 6 miałem ślepy, polutowalem do ppm in ale i tak nie dziala, udalo mi sie podlaczyc do DSX9 i widze ze HT dziala bo pod trenerkiem odbieram kanaly, nie mam pojecia czemu nie dziala z 9XR

madejson pisze:
Cześć, gotowej recepty nie ma dalej na podłączenie wiszącego w "powietrzu" pinu 6 (PPM IN) w złączu Futaby 9XR? Patrzyłem na ten przewód połączeniowy (konfiguracja która powoduje upalenie powinna być wyraźnie zaznaczona/przekreślona jak ktoś już to sugerował!) i nie wiem co to da, skoro pin nie jest połączony z płytką w żaden sposób. Raczej połączenie powinno być już od samego 6-tego pinu gniazda Futaby do PPM IN gniazda JR (na płytce lub nie...). Czemu w momencie jak wkładam MONO jack do JR to mam zwarcie pomiędzy masą a PPM ?

EDIT - scalenie

Ok przeanalizowałem troche temat.
Ze wzgledu na to, że u mnie pin 6 wisi całkowicie w powietrzu połączenie go z ppmOUT(pin3) nie da żadnych rezultatów. Podpięcie pod mostek (pin3-6) sygnału z headtrackera powoduje niepoprawną prace nadajnika (dioda na range linku przerywa). Pin 6 zatem podpiąłem na sztywno z pinem ppm portu JR i teraz wszystko gra. Podłączenie PPM do gniazda futaby nie powoduje włączenia aparatury. Może jakbym miał oryginalną wtyczkę to wtedy któreś z pinów są mostkowane i apka się włącza.
Wszystko widoczne na fotkach, płytka od złączy trenera JR oraz Futaby
Obrazek

Obrazek

Witajcie, Panowie pomocy potrzebuję, otórz od jakiegoś czasu za diabła nie mogę się połączyć z HT. Próbowałem już miliona kabli, różnych windowsów, zmieniałem porty i za każdym razem ten sam komunikat. Może ktoś miał podobny problem.
Diody świecą i na Ardu i na czujniku na zielono.
Obrazek

Awatar użytkownika

Panowie mam pytanie. Jak rozgryźć sprawę mikserów w 9xr by móc sterować pan tiltem potencjometrami, a po przełączeniu danego switcha aktywował się pan tilt? Gdzieś kiedyś widziałem, że ktoś taki miał to ogarnięte..

Awatar użytkownika

Plotek pisze:
Panowie mam pytanie. Jak rozgryźć sprawę mikserów w 9xr by móc sterować pan tiltem potencjometrami, a po przełączeniu danego switcha aktywował się pan tilt? Gdzieś kiedyś widziałem, że ktoś taki miał to ogarnięte..

Aby po przełączeniu aktywował się Headtracker można zrobić np. tak:

DSCF3585.JPG
DSCF3585.JPG [ 198.35 KiB | Przeglądany 557 razy ]

Awatar użytkownika

Rewelka, dzięki Panie Prezesie ;-)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 262 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Strefa czasowa UTC+1godz.