DIY Headtracker

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

ruszasz HT pewnie dlatego.
daj na kablu reset.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Boe »

profesor pisze:
Boe napisz mi ile kanałów ma Aurora i co do tego chcesz podpiąć za moduł nadawczy ?
Następny test z modułem nadawczym.
Aurorka wypluwa 9 kanałów, do tego podpięty eLeReS, czyli niby 12 kanałów?, RX'a mam wpiętego po PPMsum do autopilota Zbiga i Pita, słodko by było jakby to wypluć jakoś na 10-11 kanał
I tak to jest.
basickb
Posty: 32
Rejestracja: niedziela 06 paź 2013, 08:00
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: basickb »

Witam,
Mam pytanie dotyczące IMU czy w headtrackerze zamiast GY-85 można wykorzystać GY-521 (nie ma MAG)?

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

basickb pisze:Witam,
Mam pytanie dotyczące IMU czy w headtrackerze zamiast GY-85 można wykorzystać GY-521 (nie ma MAG)?

Pozdrawiam
Krzysiek
Nie , sensory są zdefiniowane na sztywno w tym projekcie więc tylko takie jak podane w opisie.
Zamów dedykowany DOF GY-85 z Ebay w czym problem?
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Boe »

Dotarl w koncu dluuuuugo oczekiwany HT od profesora. Po szybkich testach doslownie na kolanie, mixowanie kanałów razem z Aurorą9 działa od strzała. Jak znajdę troche czasu, a z tym ostatnio słabo to pobawię się z tym i zdam relacje.
I tak to jest.
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Cześć! :)
Planuję też złożyć swój HT - Arduino już mam :-)
Nie wiem tylko gdzie kupić czujnik. Znalazłem bardzo tanio (48% rabatu) tutaj:
http://www.dx.com/p/gy-85-6dof-9dof-imu ... 59ICfl_t8E
Niestety nie wiem, czy mogę zaufać temu sklepowi ;) Ktoś miał może z nim doczynienia?

A może ktoś ma czujnik do sprzedania? :)
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Balirc pisze:Cześć! :)
Planuję też złożyć swój HT - Arduino już mam :-)
Nie wiem tylko gdzie kupić czujnik. Znalazłem bardzo tanio (48% rabatu) tutaj:
http://www.dx.com/p/gy-85-6dof-9dof-imu ... 59ICfl_t8E
Niestety nie wiem, czy mogę zaufać temu sklepowi ;) Ktoś miał może z nim doczynienia?

A może ktoś ma czujnik do sprzedania? :)
Bali, tak, polecam ten sklep, wszystko ok. Czujnik do HT mam dokładnie z tego linka i jest ok.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Więc pewnie jeszcze dziś poleci zamówienie :D
Ile czekałeś na swój czujnik?
Artyum
Posty: 85
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artyum »

profesor pisze:Gdyby ktoś potrzebował sposobu podpięcia HeadTrackera do Turnigy 9XR przeklejam z RCgroups:
[Altura] wrote:
For those (like me) who do not speak fluently DYI'stuffs,...
Here is some help to plug the Head Tracker to the 9XR (I feel really stupid but It was not really clear to me how to connect the HT to the 9XR ).

So, here is what I did (correct me if I'm wrong, but it works for me):
Note: No modification is done on the 9XR here.

1- Buy a Futaba 6pin Trainer Port Plug to JR Male Servo plug

2- Open the Futaba 6pin Trainer Port Plug to JR Male Servo plug and bridge (solder) the pin 3 and 6

3- Connect the HT and Futaba plug as follow:
HT -> Futaba Plug wire
Vin -> Red (pin 5)
GND -> Black (pin 2)
D9 -> White (pin 6&3)
Plug it in the Futaba trainer port of the 9XR

4- In Companion 9X, configure the model in the Mixer Tab (6/11) to assign channels you want from PPM6, PPM7 and PPM8 inputs.
and ...voila!

Thanks to Dennis Frie for this cool project.
Obrazek
ObrazekObrazek
Tak apropos tego opisu z RCGroups to nie sprawdziło się to w moim przypadku w radiu 9xr z atmega 128. ppm-in w porcie futaba wisiał sobie w powietrzu a połączenie go z ppm-out skutkowało tym ze ppm-in = ppm-out. Zapodanie sygnału z headtrackera na ppm-in powodowało ich "sumowanie" (ogólnie sygnał na osc migał jak choinka). Jak wiadomo ppm-in w porcie JR działa z reguły prawidłowo wiec logiczne wydaje się połączenie ppm-in z futaba z ppm-in z JR. Wystarczy znaleźć pikaczem na pcb jakis join ppm-in z JR i polutować do niego kabelek z ppm-in z futaby.
Artyum
Posty: 85
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artyum »

A tak przy okazji, czy specyfikacja PPM-IN różni się na różnych apkach?
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Spotkałem się z taką 9XR gdzie nie było wyprowadzonego na FutabaPlug sygnału PPMin - brak ścieżki na PCB połączeniowej dla obydwu gniazd, kabelki ze zwartymi pinami działały od strzała dla tych tych co robiłem HT + kabelek i żadnego problemu z nimi nie było...
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Artyum
Posty: 85
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artyum »

profesor pisze:Spotkałem się z taką 9XR gdzie nie było wyprowadzonego na FutabaPlug sygnału PPMin - brak ścieżki na PCB połączeniowej dla obydwu gniazd, kabelki ze zwartymi pinami działały od strzała dla tych tych co robiłem HT + kabelek i żadnego problemu z nimi nie było...
Widocznie istnieją różne konstrukcje 9xr. W przypadku mojej apki nie ma mowy o zwieraniu czegokolwiek a jeśli już to połączenie pinów 3 i 6 w porcie futaba daje dodatkowy pin ppm-out na 6 - i to jest ten sam bezpośredni pin który idzie do nadajnika radiowego. Tak czy siak teraz już w sprzedaży 9xr pro więc może nowi userzy nie będą mieć problemu (no chyba że tam też takie cyrki się dzieją)
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Artyum pisze:
profesor pisze:Spotkałem się z taką 9XR gdzie nie było wyprowadzonego na FutabaPlug sygnału PPMin - brak ścieżki na PCB połączeniowej dla obydwu gniazd, kabelki ze zwartymi pinami działały od strzała dla tych tych co robiłem HT + kabelek i żadnego problemu z nimi nie było...
Widocznie istnieją różne konstrukcje 9xr. W przypadku mojej apki nie ma mowy o zwieraniu czegokolwiek a jeśli już to połączenie pinów 3 i 6 w porcie futaba daje dodatkowy pin ppm-out na 6 - i to jest ten sam bezpośredni pin który idzie do nadajnika radiowego. Tak czy siak teraz już w sprzedaży 9xr pro więc może nowi userzy nie będą mieć problemu (no chyba że tam też takie cyrki się dzieją)
To była apka chyba z pierwszej serii , pewnie poprawili to i owo w środku.
Co do Turnigy PRO już chyba skłonny był bym pójść w Taranis'a albo kupić za 100$ moda 9X gołą PCB na STM32 od chłopaków z Forum 9X.

Edit. Generalnie brakuje mi przełączników 3 pozycyjnych w 9X, 9XR-PRO ma tyle samo ale już więcej możliwości rozbudowy , poza tym wspierana jest przez OpenTX więc chyba będzie to kolejny punkt na liście zakupów z HK.
Obrazek
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
Piol
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 11 paź 2011, 09:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Piol »

Chciałbym podłączyć Headtracker do Multiplex RoyalEvo9.
Opis złącza jest taki, że na pinie nr 4 jest PPM in/out, ale pewno nie "jednocześnie".
Czy ktoś próbował takiej konfiguracji?
Na trzeciej stronie tego wątku Profesor napisał, że jest wariant oprogramowania które wpuszcza oryginalny sygnał PPM i wypuszcza zmodyfikowane wybrane przez nas kanały. Gdzie można znaleźć tą wersję i jak wygląda schemat połączenia w takim przypadku?

Obrazek
flaymen
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 13 sty 2011, 17:12
Lokalizacja: Jasło

Post autor: flaymen »

Mam problem z kalibracją układu.
Wgrałem ostatni soft - 1.04 - po przeprowadzonej kalibracji i podpięciu do 9XR kanały szaleją.
W mikserach zarówno PPM1 jak i PPM2 na 100%.
Jak powinien się zachować poprawnie skalibrowany układ w HeadTrackerGUI?
Pozdrawiam
Sebastian
ODPOWIEDZ