DIY Headtracker

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

Niestety odpalenie jakiegokolwiek nadajnika w pobliżu zabija transmisje, selektywność odbiornika beznadziejna.wracam do kabla:(
Andrzej
Awatar użytkownika
pbrys
Posty: 1663
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 18:52
Lokalizacja: Lubienia

Post autor: pbrys »

wiedziałem ;-)
przerabialiśmy to z profesorem :-P
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: szeri88 »

A ja mam pytanie do czego ten zewnętrzny przycisk? Na płytce Arduino jest przycisk do resetowania mikrokontrolera i po jego wciśnięciu pozycja jest zerowana.
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Chestnut »

też miałem pytać, ale modelarska intuicja podpowiada mi że ze względu na położenie i rozmiar oryginalnego przycisku na arduino?
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
Yazutsu
Posty: 668
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 01:18
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Yazutsu »

Zewnętrzny przycisk resetuje tylko pozycję "zerową", pozwala tez przy dłuższym przyciśnięciu zablokować tą pozycję.
Przycisk na arduino resetuje wszystko.
Andrzej
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: szeri88 »

Yazutsu pisze:Zewnętrzny przycisk resetuje tylko pozycję "zerową", pozwala tez przy dłuższym przyciśnięciu zablokować tą pozycję.
Przycisk na arduino resetuje wszystko.
Faktycznie, dopiero po obejrzeniu filmiku zobaczyłem jakie funkcje pełni przycisk. W związku z tym mam pytanie do kolegi Profesor - czy dopisywałeś do programu obsługę przycisku, czy może jest ona w oryginalnym sofcie? Pod który pin należy podłączyć przycisk? Jeśli jest w programie wstawka od Ciebie, to czy możesz ją udostępnić?
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: szeri88 »

Znalazłem odpowiedź na moje pytanie w oryginalnym programie. Jakby to kogoś interesowało to przycisk należy podłączyć między pin D11 i masę. Z tego co widzę, to profesor wydłużył czas po jakim pan&tilt zaparkuje z 1,5 s do 5 s.
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

szeri88 pisze:Znalazłem odpowiedź na moje pytanie w oryginalnym programie. Jakby to kogoś interesowało to przycisk należy podłączyć między pin D11 i masę. Z tego co widzę, to profesor wydłużył czas po jakim pan&tilt zaparkuje z 1,5 s do 5 s.
Fabrycznie w 1.04 reset i centrowanie pozycji jest natychmiastowy po wciśnięciu przycisku a po bodajże 5s jest zawieszany HT i centrowana pozycja serw Pantilta.
Jednak ja osobiście preferuje wyłącznik w apce od guzika na goglach ,co by nie odrywać rąk podczas latania.

Nic w kodzie nie zmieniałem poza ilością kanałów generowaną przez HeadTracker czyli 3CH PPM, Wcześniej do wersji 0.8 dodałem pod ADC0 potencjometr i programowe sterowanie GAIN czyli czułością w osi PAN i TILT aby można sobie bez laptopa na lotnisku ustawić śrubokrętem.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Boe »

Witam, już gdzieś wyczytałem, że HT nie będzie banglało z Aurorą, problemem jest soft ( można tylko bawić się z kanałami drążków AILE/ELEV/THRO/RUDD). Link RC to eLeReS.
Czy jest jakaś możliwość podłączenia tego bezpośrednio do eLeReS'a ? czy jedynie wyjście to zakup TEGO EXPANDERA ?
I tak to jest.
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Boe pisze:Witam, już gdzieś wyczytałem, że HT nie będzie banglało z Aurorą, problemem jest soft ( można tylko bawić się z kanałami drążków AILE/ELEV/THRO/RUDD). Link RC to eLeReS.
Czy jest jakaś możliwość podłączenia tego bezpośrednio do eLeReS'a ? czy jedynie wyjście to zakup TEGO EXPANDERA ?
HT ma opcje miksowania PPM 12kanałów max z czego w nie 3 wmiksowuje czyli wpuszczasz mu PPM z apki a PPMa z HT puszczasz na wejscie eleresa
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Boe »

profesor pisze:
HT ma opcje miksowania PPM 12kanałów max z czego w nie 3 wmiksowuje czyli wpuszczasz mu PPM z apki a PPMa z HT puszczasz na wejscie eleresa
i wszystko jasne, dzięki.
I tak to jest.
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Dzisiaj przyszły paczki z częściami więc jak by ktoś chciał mam "wolne" 2 sztuki HeadTrackerów, info na PW.

Boe - poskładam 2 sztuki HT i przetestuje wariant z miksowaniem PPM aby nie było draki :-D

edit:
już mam "wolną" 1 sztukę.
Ostatnio zmieniony wtorek 22 kwie 2014, 17:10 przez profesor, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Boe
Posty: 208
Rejestracja: środa 26 gru 2012, 23:58
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: Boe »

profesor pisze:Dzisiaj przyszły paczki z częściami więc jak by ktoś chciał mam "wolne" 2 sztuki HeadTrackerów, info na PW.

Boe - poskładam 2 sztuki HT i przetestuje wariant z miksowaniem PPM aby nie było draki :-D
zajefajnie, że tak szybko. Czekam na info.
I tak to jest.
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Dzisiaj na szybko przeprowadziłem test z miksowania sygnału PPM w HeadTrackerze za źródło posłużył drugi Headtracker.
HEADTRACKER 3CH PPM = generuje swoje PPM1 ,PPM2, PPM3 jako źródło PPM.
HEADTRACKER 8CH PPM = generuje swoje PPM6,PPM7,PPM8
Wynikowo otrzymujemy zmiksowane PPM 8CH
- tyle ustawiłem bo tyle obsługuje ER9x na wejściu PPM.
Filmik z testu:



Boe napisz mi ile kanałów ma Aurora i co do tego chcesz podpiąć za moduł nadawczy ?
Następny test z modułem nadawczym.
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: szeri88 »

Mam taki problem z moim trackerem, że po przytrzymaniu przycisku celem "zaparkowania" kamera nie zawsze ustawi się do neutralnej pozycji. Niekiedy kilkukrotnie muszę wcisnąć przycisk. Polutowałem już 3 zestawy i w każdym to samo. U Was też występuje ten problem?
ODPOWIEDZ