Monitory bez BS

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: yelloo »

Dzięki, w jakimś dużym świetle najlepiej, żeby było widać jasność ;-) Szkoda że ma tylko AV input i nie ma HDMI i VGA jak na przykład ten:

http://www.ebay.com/itm/7-HD-1024-600p- ... 3a9bf94a05

Ten z opisu ma BS więc dla nas odpada niestety
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Nie rozumiem dlaczego odpada, nie jest ważne czy ma czy nie tylko jak szybko łapie wizję, już pisałem wielokrotnie i wklejałem testy, ale niebieska psychoza trwa.
Yelloo prawdę poznasz jak go pomacasz, albo znajdziesz macanta, co już to zrobił ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: yelloo »

Mam już monitor który ma łagodnego BSa, łapie wizję z powrotem bardzo szybko. Po doświadczeniach z nim wiem czego potrzebuję po prostu, więc dla mnie BS odpada ;-) Często poruszam się jeżdżącym modelem w niewielkich odległościach, ale z wieloma przeszkodami, dlatego wolałbym śnieżący ekran niż migający na czarno/niebiesko. A macanta właśnie wydaje mi się, że znalazłem, dlatego pytam :-D
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

yelloo pisze:Dzięki, w jakimś dużym świetle najlepiej, żeby było widać jasność ;-) Szkoda że ma tylko AV input i nie ma HDMI i VGA jak na przykład ten:

http://www.ebay.com/itm/7-HD-1024-600p- ... 3a9bf94a05

Ten z opisu ma BS więc dla nas odpada niestety
W jakimś świetle jak słońce zachodzi o 15.20 a u mnie w ogóle nie zachodzi bo od tygodni go nie ma. Zrobiłem fotkę ten do góry to 9" 800x480 a na dole TEN.
Obrazek
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Post autor: xDigYx »

jakosc zdjecia niestety nie pozwala na zobaczenie pixeli, wiec nadal nie wiadomo czy to prawdziwe 1024/600. Pieth, mozesz sam zmierzyc?
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: yelloo »

Dzięki za zdjęcie, widać na pewno porównywalną rozdzielczość. Akurat wczoraj w Poznaniu od wieków pojawiło się słońce i nawet o 16 jeszcze nocy nie było :-D Ale rozumiem frustrację, sam to mam ;-)

Chodziło mi nawet o mocniejsze sztuczne oświetlenie. W każdym razie monitor wydaje mi się najlepszym kompromisem w tym przedziale cenowym dla monitorów bez BS. Taki jest z resztą temat tego topicu, więc tu chodzi głównie o brak BS.

Chyba nie widziałem w tym temacie tańszego monitora ze śniegiem i 7 calami ;-)
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

xDigYx pisze:jakosc zdjecia niestety nie pozwala na zobaczenie pixeli, wiec nadal nie wiadomo czy to prawdziwe 1024/600. Pieth, mozesz sam zmierzyc?
Jak?

Yelloo jesteś z Poznania to wpadnij i sam zostaniesz macantem ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: yelloo »

Pieth pisze:wpadnij i sam zostaniesz macantem
Jak znajdę czas to się skuszę, bo jest to całkiem dobry pomysł ;-)
xDigYx pisze:nadal nie wiadomo czy to prawdziwe 1024/600. Pieth, mozesz sam zmierzyc?
Ja w swoim liczyłem na zdjęciu, powiedzmy na długości 1 cm i potem proporcjonalnie mnożąc przez ilość cm wymiaru matrycy
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pieth »

Dam Ci liczydło i miarkę a ja skoczę po flaszkę ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
hipa
Posty: 0
Rejestracja: sobota 22 lut 2014, 07:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: hipa »

zeman0 pisze:Ja tym razem nabyłem z foxtecha taki monitorek
Obrazek
Obrazek
Trochę drogi ale... :-P
Matryca w macie czy błyszcząca??
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Monitory bez BS

Post autor: Ben »

Po blisko dwu miesięcznej walce z firmą "NVOX" sprzedającej monitory na alegro, jestem na dzień dzisiejszy bez monitora :-( Czy możecie mi coś polecić - tak 12-15" oczywiście w miarę jasny za jakieś rozsądne pieniążki że już o BS nie wspomnę ;-)

Czy ktoś z Kolegów testował może telewizorek Manta 15" o symbolu 1501, wydaje się dosyć ciekawym rozwiązaniem?
pozdrawiam
Ben
ODPOWIEDZ